The Sect: Drum´n´Bass nám zkrátka povyrostl

První rozhovor k březnovému Bassproofu na Melodce je tu. Na naše zvídavé dotazy odpovídal hlavní headliner Blade, člen uskupení The Sect. Jak tento sektář vnímá vývoj drumandbassu, jak se mu u nás líbí či zda mu chutná české pivo, se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.

3.3. 2014 12:40:45 | rozhovory | Zaion

- Zaion: Ahoj, na čem zrovna pracujete?

- Blade: Pracujeme na novém releasu pro The Sect Music. Produkujeme to my a Dean Rodell. Snad se nám to podaří vydat v březnu nebo v dubnu. Mám asi 10 rozpracovaných projektů čekajících na dokončení, které pořád odkládám.

Drumandbass jsi začal poslouchat na konci 90. let. Jak se od té doby tato kultura změnila?

Hodně! Ze začátku byl drumandbass výhradně londýnskou záležitostí, opravdový underground, hudba ulic městského centra, což bylo poznat z tehdejších ravových a junglových vlivů, ze způsobu, jakým DJs a MCs vystupovali a taky se to samozřejmě odrazilo na tom, jak se každý oblíkal. Dneska už je drumandbass celosvětovou záležitostí, což znamená, že je ve hře daleko víc různých vlivů, spoustu různých subžánrů a stylů atd. Drumandbass nám zkrátka trochu povyrostl. Je dobře, že má každému co nabídnout, nehledě na vkus či původ.

Kdo přišel s nápadem, že si budete říkat „The Sect“?

Když jsme vydávali první společnej track, lidi od labelu nám řekli, že si nás nikdo nezapamatuje, když se budeme jmenovat „Blade, Method & Virtua“ a řekli nám, ať si vymyslíme skupinové jméno. Chtěli jsme něco, z čeho by bylo jasné, že je nás víc, ale zároveň jsme taky chtěli něco tajemného a záhadného. Chtěli jsme prostě něco, za co bychom se nestyděli ani za 10 let. Už si to moc nepamatuju, ale Ben a já jsme pravděpodobně přišli s názvem „The Sect“ po tom, co jsme zavrhli spoustu šílených návrhů.

V České Republice už sis párkrát zahrál, jak se ti tu u nás líbí? Těšíš se na nadcházející akci?

Ano, od roku 2007 jsem si stihl zahrát po celé ČR a pokaždé to byla pecka. Místní se prostě chtějí dobře bavit a atmosféra bývá většinou skvělá. Zároveň jsou přátelští a ví hodně o hudbě, prostě dokonalá kombinace. Potkal jsem zde hodně sympatických lidí a vždycky se sem těším.

Máš rád české pivo a české holky?

Ehm, oboje mám hodně rád (ale snažím se trochu ubrat toho piva). :)

Jak rád trávíš čas mimo studio?

Po dvou letech, co žiju v Berlíně, jsem se začal učit německy, takže každé ráno tu strávím ve škole. Krom toho čtu hodně knih, rád se dívám na fotbal a... no asi se věnuju hlavně hraní a produkci tracků!

Který ze tvých tracků pro tebe znamená nejvíc?

To je složitá otázka, mám rád většinu! Nerve Attack byl první track, který opravdu zněl, jak jsme chtěli, a hlavně první track, díky kterému si nás lidi začali všímat, takže ten bude už navždy výjimečný. Jinak to asi budou Voices. Chtěli jsme složit něco energického, smutného a melancholického zároveň. Pro ztvárnění těchto emocí jsme použili hodně orchestrálních pasáží, což jsme nikdy předtím nedělali. Kdykoliv to slyším na party, tak si vzpomenu, jak jsem se přesně cítil, když jsme to skládali.

Co je tvůj nejoblíbenější track vůbec? (jakýkoliv žánr, jakýkoliv interpret)

Brian Eno - An Ending (Ascent). Asi nejkrásnější a nejmelancholičtější hudební počin, jaký jsem kdy slyšel. Miluju hudbu, která vyjadřuje emoce. To je pro mě absolutní dokonalost.

Tvoje aktuální TOP 5?

1. Current Value - Sonic Barrier EP (The Sect Music)
2. MachineCode - Velocity LP (Subsistenz)
3. The Sect & Dean Rodell - Set It Free (Dub)
4. Current Value - Term (Dub)
5. The Sect - Retger (Dub)

Poslechni si: CCPAR Podcast #66 | The Sect | 10 Years of The Sect Mix

PARTYINFO

Bassproof

28.03.2014 Melodka, Brno
DJs: The Sect, Codeshift, Psyek, X.Morph, Casper, Mercur, Vaczech
Cena: 170
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně