Report z A State of Trance 650 New Horizons od Langyho

Pro tisíce lidí z celého světa byl minulou sobotu cílem nizozemský Utrecht, aby společně oslavili 650. díl jedné z nejoblíbenějších radioshow - A State of Trance.

21.2. 2014 09:36:05 | reporty | Langy

Fanoušci tranceu svou lásku k hudbě sdíleli v moderním komplexu Jaarbeurs, který byl pro tuto exkluzivní noc rozdělen do celkem čtyř oblastí. Pořádající tým z Alda Events a hlavní organizátor celého eventu, Armin van Buuren, pro návštěvníky připravili obří Mainstage, a další scény s názvy Who’s Afraid Of 138?!, ASOT Invites a Talent Room. Toto magické místo, které pamatuje legendární párty, včetně sólových nocí Armin Only Imagine a Armin Only Mirage, se tak na jednu další noc proměnilo v tu největší trance akci světa, kde vystoupilo několik desítek umělců světového formátu a prostor zde byl právě i pro méně známé talenty.

Na Jaarbeursplein jsme dorazili těsně před začátkem Arminova warm up setu. Poplatek za parkování v blízkosti místa konání byl tradičně ve výši deset Eur. Výhodou zde byla security, která po celou noční dobu dohlížela na zaparkovaná vozidla návštěvníků. Po pár přípravách následoval rychlý přesun do samotného centra dění. Během setu Audiena jsme se poohlédli po samotném areálu. Všechny přítomné stage byly velmi dobře značené, vstupy a výstupy z hal byly jednosměrné, tak aby nedocházelo ke zbytečným tlačenicím. Na každém kroku byla tedy znát vysoká profesionalita pořadatelů. Platilo se žetony, které byly k dispozici v několika připravených automatech s jednoduchou obsluhou. Vzhledem k tomu, že Mainstage byla opravdu prostorná hala, výhodou byly dvě velkoplošné LED obrazovky, na kterých se vysílal přímý přenos z akce přímo do světa. Nebylo tedy nutné se tlačit do předních řad a díky těmto obrazovkám byl výhled zezadu na celou scénu mnohem lepší. Po progressive house setu s trancovými motivy Američana Audiena nastoupila německá dvojice Cosmic Gate. Nic Chagall a DJ Bossi publiku naservírovali takové pecky jako Ummet Ozcan - Here & Now, po které následovala vzpomínka na First State - Falling se zpěvem Anity Kelsey v Cosmic Gate remixu. Zazněly i další autorské kousky, např. "Be You Sound, So get Up" nebo klasika "Exploration Of Space" v jedné ze svých novějších podob. Dalším jménem v line-upu byl Holanďan Dash Berlin. Ten nás potěšil zejména se singlem "U" od Garetha Emeryho v remixu W&W a na závěr vybral opravdový klenot mezi vocal tracky, skladbu "Ramelia" od RAM s krásným hlasem Susany.

Do Jaarbeurs se vrátil Trance

Následujících sedmdesátpět minut bylo přesně těch, kvůli kterým jsme v sobotu sedli do auta a vyrazili do Utrechtu. Po New Horizons intru nastoupil Armin a spustil přehlídku pro nás toho nejatraktivnějšího soundu, který trance scéna nabízí. Zásoboval nás takovými kousky jako MaRLo - Visions nebo Orjan Nilsen a jeho Mafioso. Při „Paul Oakenfold - Cafe del Mar 2014“ jsme zavzpomínali na loňskou dovolenou na baleárské Ibize, mráz po zádech nám běhal při euforických Gaia - Empire Of Heart nebo Inge Bergmann s Oblivion. Do roku 2008 jsme se vrátili s projektem 8 Wonders - The Return. Atmosféra tohoto setu gradovala při aktuální hymně šestsetpadesátky New Horizons od Jorna van Deynhovena a celý set bouřlivě ukončil fantastickým párty trackem Ping Pong. Tahle energická bomba s acid prvkama na párty skvěle funguje. Během Armin Only Intense v amsterdamském Ziggo Dome se jednalo o jeden z nezapomenutelných momentů téhle párty.

Následující formace New World Punx, tedy Ferry Corsten a Markus Schulz, se v tomto společném setu utkali na výbornou a výsledný efekt byl parádní. Set odstartovali společnou produkcí New World Punx - Romper, dále jsme v hale poznali Markusovu Mardi Gras a další porci energie jsme dostali s Ferryho peckou Diss!. Přesto jsme se tak v polovině jejich setu odebrali směrem na Who’s Afraid Of 138?! stage na další vystoupení Armina. Právě hrající Photographer zde předváděl svůj remix stejnojmenné upliftingové skladby Armina van Buurena. Sám organizátor této události zahájil svůj třetí set klasikou Communication. Milovnící žánru museli ocenit další perlu v podobě Push & Globe - Tranceformation a nechyběly ani techy beaty v podobě Club Scene Investigators - Direct Dizko v Sander van Doorn remixu. Nádherný zážitek.

Utrecht byl čtvrtou zastávkou

A State of Trance s číslem 650 nabízel v Utrechtu ještě skvělá vystoupení takových jmen jako Andrew Rayel, Jorn van Deynhoven, Fisherman & Hawkins, Max Graham, Mark Sixma, Ben Gold, Protoculture, Maarten de Jong a mnoho dalších. Tým Alda Events dovedl tuto událost za poslední roky do obřích rozměrů, a tak se každoroční oslavy konají vždy na několika místech po celém světě. Osobně jsem moc rád, že právě Nizozemsko je v porovnání s ostatními destinacemi opravdu jen kousek. ASOT 650 se v následujích týdnech uskuteční ještě ve městech jako Santiago de Chile, Buenos Aires, Kuala Lumpur, Jakarta a Miami. Celkem se šestsetpadesátka uskuteční devětkrát.

Pokud si chcete u vás doma připomenout atmosféru Mainstage, zde je ke zhlédnutí celonoční záznam.

Video: A State of Trance 650 live from Utrecht

PARTYINFO

ASOT 650

15.02.2014 Jaarbeurs, Utrecht
DJs: Armin van Buuren, Bryan Kearney, Ferry Tayle b2b Manuel Le Saux, Ian Standerwick, Jordan Suckley, Paul Webster, Photographer, Sean Tyas, Alexandre Bergheau, Allen & Envy, Arisen Flame, David Gravell, Fisherman & Hawkins, Hazem Beltagui, Maarten de Jong, ReOrder, Toby Hedge, Ben Gold, Eximinds, KhoMha, Kyau & Albert, Mark Sixma, Max Graham, Protoculture
Cena: 49,5 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně