Westbam končí na Mayday

Mayday a Westbam bylo vždycky jasné a silné spojení. Až do tohoto víkendu. Agentura I-Motion oznámila line-up pro německou edici už bez legendárního DJe a producenta.

4.2. 2014 17:56:47 | informace | Carl W

Pozadí odchodu je značně komplikované, kromě hudebních rozdílů hrají velkou roli také peníze. SFX Entertainment koupila v říjnu 2012 60% akcií I-Motion GmbH za 12 milonů dolarů. Což je na taneční scéně velký obchod. No a Američané mají o hudbě trochu jiné představy, než v my v Evropě. Vše začal spor o pojmenování edice "Made in Germany", což se moc nehodilo na polské edici Mayday, která se koná jen pár desítek kilometrů od Osvětimi.

Hlavním důvodem jsou ale samozřejmě peníze. Hlavní scénu na akci teď ovládne elektro-house a trance a tam Westbam už moc nezapadá. Další pódia ale zůstanou nekomerční - tak, jak jsme zvyklí. Ale Westbam končí. Na Mayday jako umělec, konzultant i jako projekt Members of Mayday. Dlouhá sága a velká tradice je u konce. Westbam zahrál na všech 60 edicích Mayday, které se doposud konaly v Německu, Rusku, Polsku, Bělorusku, Maďarsku, Španělsku, Mexiku a Belgii.

Video: Westbam feat. Richard Butler - You Need The Drugs

PARTYINFO

Mayday: Full Senses

30.04.2014 Westfalenhallen, Dortmund
DJs: Fedde Le Grand, Paul van Dyk, Sven Väth, Moonbootica, Sander van Doorn, Chris Liebing, Cosmic Gate, Danny Avila, Aka Aka + Thalstroem (live), Wildstylez, Len Faki, Partyraiser, Felix Kröcher, Faul, Outblast, Nicole Moudaber, Dominik Eulberg, Oliver Schories (live), Torsten Kanzler, Charly Lownoise & Mental Theo, Code Black, Stefan Dabruck, Robin Schulz, BMG (live), Nico Pusch, Sven Wittekind (live), Niereich + Hackler & Kuch (live), Peer Kusiv (live), Art of Fighters (live), Emerson, Hans Bouffmyhre, Dune, Rebekah, Zany, Kutski, Promo, Thrasher, Kai Tracid, Holgi Star, Tensor & Re-Direction, Andrew Bennett, Niels van Gogh, Dalora, Dave202, THORAX (live), Markus Gardeweg, Eric SSL & Falk, Sound Rush, Tom Franke, Festuca, MC Tha Watcher, MC H, The Mayday Masters (live)
Cena: 58 - 68 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně