Okain: Na francouzské scéně se mi líbí rozmanitost

Již tento pátek se uskuteční v klubu Perpetuum akce Coonk, na které vystoupí celosvětově respektovaný francouzský house DJ a producent Okain. Před jeho první návštěvou naší země, jsme mu proto položili pár otázek.

22.1. 2014 08:57:03 | rozhovory | deivis

- Deivis: Ahoj Samueli, při pečlivém hledání informací kolem tvého hudebního života musím říci, že jsi velmi aktivní producent a DJ. Na čem v současné době pracuješ a jaký label si tvoji produkci vezme na starosti?

- Samuel Thalmann: Ahoj, jsem rád, že je má práce vidět. V současné době pracuji na dvou mých projektech – Okain & Samuel Thalmann (Samuel Thalmann je vlastní jméno Okaina - pozn. red.). Jakmile budu s novým materiálem spokojený, budu se ohlížet po ideálním labelu. Může to být takový, se kterým dlouhodobě spolupracuji, ale samozřejmě to může být i úplně nový label. V následujících měsících mám naplánováno vydání několika realeasů. Prvním z nich je EP na Upon.You Records, jeden track budu vydávat na Hypercolour jako Samuel Thalmann a další track ve spolupráci s mým kamarádem Cuarterem.

Před měsícem v České republice vystupoval Electric Rescue na brněnské Elektře. V den tvého vystoupení na mejdanu Coonk bude hrát v Praze francouzská legenda a to Laurent Garnier. Očividně jste u nás poptávané zboží! Čím se myslíš, že je francouzská škola tak výjimečná?

Myslím, že na francouzské škole je skvělé právě to, že každý má jiný styl. Nemyslím, že jsme lepší než kterákoli jiná země, ale na francouzské scéně se mi líbí právě ta zmíněná rozmanitost.

Jsi rodák z Francie, ale aktuálně žiješ v Berlíně. Co tě vedlo přestěhovat se právě sem?

Chtěl jsem nasbírat nové zkušenosti a samozřejmě pro umělce je život v Berlíně v porovnání s Paříží daleko jednodušší.

V Brně budeš hrát na klubové párty Coonk. Preferuješ raději hraní v klubu nebo festivalech?

Baví mě oboje. Kdybych hrál neustále ve stejném prostředí, byla by to přece nuda!

Které vystoupení sis nejvíce užil a kde bylo?

Mám spoustu skvělých vzpomínek z hraní, ale i z tancování. Kdybych si měl vybrat své NEJ vystoupení, tak to bylo asi v GOA v Římě, kde jsem hrál před lety před kamarádem Paulem Ritchem. Bylo to jedno z vůbec prvních hraní v zahraničí, kdy jsem hrál v pořádném klubu – bylo tam kompletně narváno. Atmosféra houstla každým novým úderem basu. Nikdy dříve jsem necítil tolik pozitivní energie z publika… A takovéto „poprvé“ si prostě budete pamatovat navždy.

Zpět do Francie. Jaký klub nebo mejdan bys nám při návštěvě vaší země doporučil?

Existuje spousta skvělých míst v Paříži. Určitě si nenechte ujít Rex Club, kde vlastně všechno začalo a také zkuste jeden z nejnovějších klubů – Concrete.

Když se řekne Česká republika, co se ti vybaví?

Napadá mě hlavně Praha, kde jsem ještě nebyl. Opravdu se ale už těším i na poznání Brna.

Tohle bude tvoje první hraní v České republice, je tomu tak? Co jsi slyšel o naší elektronické scéně?

Abych byl upřímný, moc o vás po hudební stránce nevím, tak jsem o to zvědavější.

Děkujeme za rozhovor. Budeme se na tebe v pátek těšit!

Taky díky, i já se těším!

PARTYINFO

Coonk

24.01.2014 Perpetuum, Brno
DJs: Okain, Deivis, Shala, Pete White, Archie
Cena: 100
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně