Předvánoční mejdan Magnetic se zase vyvedl

Organizátorům festivalu Magnetic, největší tuzemské housové série, nezbývá než pogratulovat, vyprodaná akce opět zabodovala bouřlivou atmosférou – a zvládnutými šatnami!

30.12. 2013 09:05:31 | | Paya

Foto: Petr Klapper

Letošní zimní edice Magneticu proběhla pod taktovkou holandských housových borců v čele se světovým číslem devět podle hlasování DJ Mag Top 100 DJs Poll, tedy Afrojackem. Toho do Prahy doprovodili jeho krajané Dyro, Quintino, Laidback Luke, Sidney Samson a Billy The Kit, které podpořil belgický DJ Yves V a tuzemský reprezentant John Culter. Festival se podařilo 2 týdny předem vyprodat, což znamenalo návštěvu kolem 10 tisíc partypeople. Místem konání byla opět osvědčená soustava hal na letňanském výstavišti, z hlediska organizace tentokrát pořadatelé ze společnosti live61.com kolosálně zabodovali díky skvěle zorganizovaným šatnám. Fronty se tím pádem nekonaly prakticky nikde, kromě tradičního problému v podobě dámských toalet. Jinak prakticky nemožno cokoliv vytýkat, světelný park byl velmi dobrý, zvuk ok (do uší nás uhodil jen v jeden méně podařený okamžik, a to začátkem Quintinova setu), vizuál výborný, nechyběl ani merchandising.

Hardwellův velvyslanec

Na akci jsme dorazili přesně na začátek našeho oblíbence Dyra, který na nedávném Amsterdam Music Festivalu převzal cenu pro Skokana roku. Vlastním jménem Jordy van Edmond z Hardwellovy stáje servíroval přibližně to, co by se dalo čekat právě od Hardwellova chráněnce. Jeho set jsme si užili, Dyro zahrál podle očekávání: asi nejvíce nás zaujal Dannic & Sick Individuals – Blueprint a pecka Showtek & Noisecontrollers – Get Loose (Tiësto Remix). Chybět samozřejmě nemohla spolupráce Dyra s Hardwellem jménem Never Say Goodbye, Hardwell & Showtek – How We Do, Hardwellovo Countdown a velký ohlas sklidila i hitovka Krewella – Alive a Axwellovo Nothing But Love či Alessovy Years. Na závěr nechal Dyro dav zaskákat na nefalšovaný hardstyle. Na stage nastoupil Quinten van den Berg alias Quintino a pustil se do publika trochu tvrdším způsobem – hned zkraje zpražil Prahu pomocí Knife Party – LRAD. Nás pak hodně moc potěšil výborný track Angello & Matisse & Sadko – SLVR. Deejay sklidil ovace prostřednictvím Aviciiho Wake Me Up, Tiëstova Chasing Summers a vlastní megabomby Epic. Ke konci Quintinova setu zazněl i vokál půvabné Ellie Goulding z I Need Your Love a znovu padl hit Get Loose.

Afrojackova Miley Cyrus

Hlavní hvězdu uvedlo působivé intro a následující hodinu a půl slavný Nick van de Wall aka Afrojack neslevil ze svého nesmlouvavého soundu – Afrojackovo hraní poznáte obvykle opravdu i poslepu. Prvním trackem byl singl As Your Friend, následoval další singl Take Over Control, během setu samozřejmě nesměl chybět superúspěšný singl Give Me Everything a také Rock The House. Celý dav se rozjásal během partykilleru Cannonball, povedená byla kombinace Guettova tracku Ain’t A Party a perfektního Rasputina a Afrojack zabodoval také kombinací In My Mind s ikonickým Atomem. Často zněla i produkce Calvina Harrise, například Feel So Close nebo Sweet Nothing. Guetta se objevil ještě jednou, a to se svou Just One Last Time. Novinkou pro všechny zúčastněné byla vlastní produkce Miley Cyrus – Wrecking Ball (Afrojack Remix) a úvod druhé poloviny setu obstarala další aplaudovaná kombinace Afrojack – Peanuts vs. Guettovo slavné Titanium. Už jsme si mysleli, že nezazní nic od hlavní star minulého Magneticu, ale Afrojack vše zachránil společným singlem Afrojack & Steve Aoki – No Beef. Atmosféra gradovala, do velkého finále vstoupil Afrojack další vlastní produkcí, singlem Can’t Stop Me.

ATB na houseparty

Ale ano, dočkali jsme se, na úplný závěr setu si celá hala mohla zazpívat nový Afrojackův singl The Spark s vokálem Spree Wilsona. Výborně, padlo snad vše důležité, velké ovace. Žezla za djským pultem se ujal Laidback Luke, vlastním jménem Lucas van Scheppingen. Napůl Filipínec, napůl Nizozemec se uvedl ze zmíněné čtveřice nejtvrdším setem a neúprosným tempem. Nářez načala kombinace Dada Life – Kick Out The Epic Motherfucker vs. Krewella – Alive, úspěch přinesl song Laidback Luke & Chuckie & Martin Solveig – 1,2,3,4. Spolupráce se Solveigem znamenala další track Blow, neuvěřitelnou fatou morganou byl track ATB – 9 PM (Till I Come). Halu rozsekalo Antidote, nový singl Martina Garrixe s názvem Wizard, famózní píseň Laidback Luke & Steve Aoki – Turbulence i Guettův starší singl Gettin‘ Over You. Dalším překvápkem byla Katy Perry a její TGIF. Solveigovo Hey Now vzápětí vystřídalo další překvapení, Oasis – Wonderwall. Přiblížila se však půl pátá ranní, závěr setu, a na cestu domů nám znělo Tiëstovo Maximal Crazy a Silvova Payback. Velmi dobře, Throw Your Double L’s Up! Uvidíme se zase na jaře, i s Martinem Garrixem!

PARTYINFO

Magnetic

20.12.2013 Výstaviště Letňany, Praha
DJs: Afrojack, Laidback Luke, Dyro, Yves V, Sidney Samson, Quintino, MC Zawdi, Mitch (zpěv) etc.
Cena: 790 - 2.900 (VIP gold)
REKLAMA
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYREKLAMA