TOP 10 českých house producentů, které se vyplatí sledovat

Je na čase vytáhnout druhou TOP 10 - tentokrát se zaměříme na house. Pečlivě jsme vybírali mezi tvorbou českých producentů a nebylo jich málo!

9.12. 2013 11:18:35 | ankety & názory | Carl W

Po prvním "žebříčku" TOP 10 českých techno producentů, které se vyplatí sledovat, muselo být jasné, že bude následovat další. Ohlasy na něj byly velice kladné, což nás těší. O to těžší bylo dát vybrat další Top 10 - tentokrát z producentů, kteří milují house music. Je jich totiž opravdu hodně.

Do užšího výběru se dostala dvacítka producentů. Mezi nimi chyběli ti, kteří hrají komerční electro-house (burianové, poliakové, sadlerové ...). A ještě musím podotknout, že výsledná desítka nezohledňuje prodeje či počet vydaných releasů. Tak ji neberte nijak závazně.

Schwa

Michal je polovina česko-australského dua Shades of Gray, spoluzakladatel Tribal Vision Records a v současné době vede úspěšný Beef Records. K hraní po světě mu dopomohla výborná produkce, kterou najdete i na dvou výše zmíněných labelech. Nad prvním místem není pochyb.

Booking:

  • contact@beefrecords.net

Odkazy:

Javas

Honza Vašín nepatří mezi mladé talenty, kteří chrlí release za releasem. U tohoto Brňáka nás zaujala kvalita produkce. Třeba EP Dirty Pants Romance, o kterém jsme vás v červenci informovali, patří k jeho nejúspěšnějším.

Booking:

  • info@djjavas.com

Odkazy:

Dekades

Lukáš Franc hraje už dobrých deset let. Ve studiu rád experimentuje s pomalejšími zvuky, což mu vyneslo releasy na Nightphunk, Beef nebo Deep Wave Records. Letos v prosinci vydal singl Between Mother And Child se zpěvačkou Markee.

Booking:

  • technik@diod.cz

Odkazy:

Ian Metty

Sice se v 19 letech přestěhoval do Londýna a následně žil různě po Evropě, ale pořád se řadí mezi české producenty. Ian vydává od roku 2010 pravidelně a to mu vyneslo hraní po téměř celé Evropě. Nutno podotknout, že jeho letošní releasy na Deep Wave Records patří k těm vůbec nejprodávanějším.

Booking:

  • ianmetty@hotmail.com

Odkazy:

Alex Neivel

Majetel labelu Just Like That Music, který si dříve říkával Alex Douche, vydává taky na Nightphunk Recordings či Large Music. A rozhodně má před sebou slibnou budoucnost, projeďte si třeba jeho soundloud. Tam mě zaujal jeho remix k tracku Sending My Love.

Booking:

  • info@justlikethatmusic.com

Odkazy:

Arco

Všechny prsty na rukou by vám nestačili, kdyby jste počítali labely, na kterých už Michal Macháček vydával. Jeho deep a soulful house zaujal i za hranicemi a jeho produkce se nachází i mezi respektovanými světovými DJi. Dobrá práce!

Booking:

  • arcout@email.cz

Odkazy:

Tempa

Dělá house, říká si Tempa a je ze Svitav. Přestože by měl house mít spíše "špinavější" zvuk, Libor Tempír mě svou "křišťálovou čistotou" zaujal. Na jednom maďarském labelu se již peče jeho první release s názvem Here I Am. Jeho produkci pak můžete posoudit na soundcloudu - jistě uznáte, že je na dobré cestě, i když bude ještě dlouhá.

Booking:

  • originaltempa@email.cz

Odkazy:

Petr Braun

Petr vydává pod svým občanským jménem, ale pod nickem Braun jeho tvorbu najdeme taky. House Party Seven na labelu Nextera je jeho práce, ale to jsme v roce 1997. Z nových věcí si jistě pusťte třeba jeho remix tracku Never Gonna Be The Same od Elektrabela.

Booking:

  • petrbraun@nightphunk.com

Odkazy:

Lucas Hulan

Lucas vede pražský deep house label Nightphunk Recordings, ale sám taky vydává. Právě na jeho labelu na konci listopadu vychází Lost In Pargue EP, na kterém se podílel s prvním mužem našeho žebříčku. A je hodnoceno velice pozitivně. Jen tak dál!

Booking:

  • lucashulan@gmail.com

Odkazy:

Luke Nova

O tom, jak je náš žebříček nabitý, svědčí právě Lukáš Nováček. Jeho track Hallucinations byl vybrán Marcem Carolou jako nejlepší z kompilace Winter Express Vol.1 na Deep Wave Records. Když se bude držet zavedeného standardu, rozhodně se neztratí.

Booking:

  • luke.novacek@gmail.com

Odkazy:

REKLAMAREKLAMA