Marko Nastic: Nebudete zklamáni

Jedna z nejvýraznějších postav jihoevropské techno scény - Marko Nastic, vystoupí 15. listopadu 2013 v brněnském klubu Abajo, kde představí svůj speciální techno set. V krátkém rozhovoru se něco dozvíte o životě Marka Nastice, jeho lásce k rodině, tipech na dovolenou a samozřejmě i o hudbě.

14.11. 2013 09:49:18 | rozhovory | Phil Albedo

- Phil Albedo: Ahoj Marko, díky, že sis udělal čas na rozhovor. Jaký je letos podzim v Srbsku?

- Marko: Ahoj, já děkuji za zájem. Letos má zde podzim překvapivě vysoké teploty a je opravdu nádherný.

Srbsko je dominantní země především svým přírodním bohatstvím a antickými památkami. Dal bys nám konkrétní tip na nějaká zajímavá místa?

Rozhodně doporučuji navštívit hlavní město Bělehrad. Během své historie bylo tohle město několikrát zpustošeno, ale zachovalo si ducha otevřeného k lidem. Zde je možné navštívit pevnost Kalemegdan nebo Chrám sv. Sávy. Dále je v Bělehradě mnoho míst, která jsou vyhlášená pro noční život včetně skvělých klubů.

Chloubou vaší země je také velkolepý festival Exit, na kterém mimo jiné hráváš již dlouhou řadu let. Jak se za tu dobu Exit festival vyvíjel a v čem je jiný než ostatní Evropské festivaly?

Troufám si říct, že Exit festival je jeden z nejlepších festivalů v Evropě. Posledních 13 let tradičně uzavírám tento festival svým setem na Dance Area stagi a je to pro mě úžasný zážitek. První díl tohoto festivalu je spojován se studentským protestem proti vládě, potom se začal obohacovat i jinou hudbou a zdokonaluje se až dodnes.

Během tvého mládí státy na Balkánském poloostrově procházely válečným konfliktem. Jakými činnostmi jsi v té době trávil své dny?

Dalo by se říci, že to byl začátek mé kariéry a bylo štěstí, že jsem měl možnost hodně cestovat a soustředit se jen na svoji práci a hudbu. Nebylo to jednoduché, ale i v těch nejtěžších chvílích je zapotřebí si najít něco, co ti pomůže být pozitivně naladěn.

Když přejdeme do současnosti, tak jak tvoje rutinní dny vypadají teď?

Brzy ráno vstanu, jdu do posilovny a pak trávím 6-8 hodin ve studiu, které miluji, a je pro mě takovou malou vesmírnou lodí. Den zakončím pasivním poslechem hudby, odpočinkem nebo uvařením nějakého zdravého jídla.

Video: Marko Nastic @Club Impact 2013 (Veles Macedonia

Jak se daří tvým známým labelům Traffica, Recon Light a Recon Warriors?

Všechny tyto tři staré labely jsou na tom dobře, ale více se teď zaměřuji na můj poslední projekt “Sake And Vinyl Only”, pod kterým už mám 2 releasy a další je na cestě. Je v plánu zde představit i mnoho dalších zajímavých jmen.

Je vidět, že elektronická hudba je pro tebe nezbytná část života. Kterých umělců a DJs si nejvíce vážíš?

Ano to je pravda, je to můj život a stále se snažím najít varianty, které mě povznesou zase o něco výš. Vždy byla pro mě radost pohledět na mixovací dovednosti Marca Caroly, stejně tak i Richieho Hawtina. Dále bych se mohl zmínit o jménech jako je třeba Eddie Richards nebo Mathew Dear. Kdybych měl vyjmenovat všechny, tak by ten seznam byl opravdu velký : - ).

Několikrát jsi vystoupil na chorvatském ostrově Pag. Mnoho party people tento ostrov spojuje s pojmem „druhá Ibiza“ nebo „chorvatská Ibiza“. Souhlasíš s tím?

Určitě souhlasím. Nádherné pobřeží a skvělé letní vibrace podobně jak na Ibize : - )

Co bys mohl říci o nevšedním tetování, které na tvém těle nelze přehlédnout?

Představuje portrét moji babičky, která už mezi námi není. Chci aby byla vždy se mnou a ochraňovala mě.

V České republice jsi měl možnost představit se na zvučných eventech jako je Apokalypsa, Svojšice, Hrad House nebo Plesure Island. V pátek 15.11.2013 vystoupíš v Brně na klubové akci ve speciálním techno setu. Jak se na to těšíš a co od tebe mohou fanoušci čekat? Zazní i něco z nevydané produkce?

Opravdu se na brněnskou klubovou akci moc těším a připravuji zajímavý set, kde zazní ať už vydaná nebo nevydaná produkce. Nebudete zklamáni!

PARTYINFO

Rush Hour Special!

15.11.2013 Exit, Brno
DJs: Marko Nastic, Phil Albedo, Duncan Grey, Destroyer (live), Paul Hubiss, Karloss + Namtrack, Navr aka Rvan, Najgecc, Skais, James Haste + Adam Suizo, Stupid Villagers
Cena: 100 / 150
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně