Arkus P. & Boris S. & Robert Natus: Triple religion je 100% live!

Trojice ústředních jmen německé hardtechno scény dala hlavy a samply dohromady a zplodila projekt Triple Religion. Krutopřísný nářez v podání těchto chlapíku byl zatím ke slyšení jen na akcích světového formátu, jako jsou například festival Monegros nebo Awakenings. Nejen proto je nám ctí, že Apokalypsa bude jejich dalším místem činu, které stoprocentně podrtí tím nejlepším, co mohou nabídnout. Přečtěte si, co na nás tři hardtechno králové chystají.

11.11. 2013 04:19:35 | rozhovory | Nois

- Nois: Kdy a jak jste se poprvé potkali?

- Robert: Arkuse jsem potkal před lety v kempu na Nature One. Bylo to ještě dřív, než jsem začal hrát.

- Boris: Lhal bych, kdybych tvrdil, že si přesně pamatuji, kdy jsem Roberta a Arkuse potkal poprvé, ale myslím si, že to bylo na Abstrakt night v legendárním klubu Tor 3, který už je bohužel zavřený.

- Arkus: Řekl bych, že jsem kluky potkal ještě dřív, než oba uvádí, ale nejspíš jsme spolu nikdy předtím pořádně nemluvili.

Projekt Triple religion se pyšní přívlastkem „live“. Co všechno vlastně s sebou vozíte a jakým způsobem to máte všechno synchronizované? Spoléháte při synchronizaci jen na vlastní sluch?

Ne, s takovým množstvím techniky by to nebylo možné. Veškerá synchronizace probíhá skrz MIDI rozhraní, což si žádá i spoustu kabelů.

Kdo je tou hlavní osobou při vašem hraní? Kdo zodpovídá za to, co „půjde ven“? Střídáte se na této funkci?

Jasně, pokaždé se točíme. Pouze vokálová sekce je vždycky Arkusovou parketou. Máme to rozdělené na části – jeden má na starosti synth, další drums a hihats. Hrajeme pak tím stylem, že jeden rozjede hlavní motiv a na něj se nabalují další složky jako například perkuse a kickdrum.

Při hraní máte před sebou tři MacBooky. Nevnímáte displeje laptopů jako určitou bariéru mezi vámi a publikem?

Máme před sebou spoustu hardwaru potřebného pro živé vystoupení. Samozřejmě při „live actu“ je těžké komunikovat s publikem tak jako při DJ setu. Musíme mít pořád pod kontrolou spoustu smyček a samplů, ze kterých „za letu“ komponujeme nové skladby.

Arkus a Boris mají už léta projekt, který se na Apokalypse také představil – Tetrapak. Jaký je rozdíl mezi Tetrapakem a Triple religion ve výsledném zvuku?

Jakožto Tetrapak pracujeme jako dva „live acty“ a můžeme hrát „ping pong“ když chceme. Většinou ale hrajeme ve spojení DJ + live act. Triple religion je ale 100% live! Pracujeme se spoustou předpřipraveného materiálu, ale samozřejmě také hodně improvizujeme :-)

www.rave.cz/shop
Kup si lístky na Apokalypse na www.rave.cz/shop.

Jaký je váš oblíbený efekt?

- Robert: Rychlé echo.

- Boris: Beatrepeat.

- Arkus: Nemám žádného favorita. Hodně to střídám a vždycky záleží na situaci.

Máte nacvičená nějaké nonverbální gesta, kterými se rychle dorozumíváte během hraní?

Ano, máme nacvičených pár posunků, které používáme například když chceme dát najevo, že má někdo převzít hlavní motiv nebo hodit tam nájezd. To gesto vypadá podobně jako když trenér ve fotbale naznačuje střídání.

Plánuje projekt Triple religion vydat i nějaké tracky?

Možná… uvidíme.

Co se vám vybaví v hlavě, když pomyslíte na hraní v Brně?

Že to bude parádní noc! Publikum Apokalypsy je totiž vždycky neskutečné!

Video: Invitation - Triple Religion @ Apokalypsa New Age

PARTYINFO

Apokalypsa 36 The New Age

22.11.2013 BVV, Brno
DJs: Sasha Carassi, A.Paul, Joseph Capriati, The Advent + Industrialyzer (live), Horacio Cruz, Eric Sneo, Miss Djax (live), Triple Religion (Arkus P. + Boris S. + Robert Natus), Motormorfoses (Eto + Gab), Nois, Makarov + Spiriakos
2nd: KaiserDisco, Jay Lumen, Subgate, Orbith, Adam Cloud, Andy Smithh, Marty Fish + Wilda, Nika
3rd: André Galluzzi, Dominik Eulberg, KaiserSoze, JB & Flesh, Ravic, Taada, Sonja, Tokátko, CallBoy
Cena: 499 - 2.499 (VIP)
REKLAMAREKLAMA