Andre Galluzzi: Od minimalu po maximal!

Majitel a zakladatel labelu ARAS, jenž během svých začátků v 90. letech prošel formující se německou scénou a pravidelně hrával v klubu Tresor. Současný rezident berlínského Berghainu a Panoramabaru, který proslul svými desetihodinovými výpravnými sety. Čtyřicetiletý rodák z Frankfurtu, který procestoval celý svět a stal se jednou z hlavních tváří Cocoon bookingu, v krátkém rozhovoru před letošní Apokalypsou!

28.10. 2013 11:12:39 | rozhovory | Nois

Andre Galluzzi: Od minimalu po maximal!

- Nois: Mnoho Cocoon DJs uznává a praktikuje tradiční hraní z vinylů a ty nejsi výjimkou. Čím to, žes nepodlehl vlně digitalizace?

- Andre Galluzzi: Hraju už dýl jak 30 let, takže je to pro mě vlastně přirozený způsob hraní. Myslím si, že vinyl má nejlepší zvuk - takový hlubší a přirozenější a samozřejmě mě baví s vinyly pracovat. Nebaví mě tahat těžké DJ bagy plné vinylů. Zároveň ale vím, že by mě nebavilo zírat do laptopu během hraní. Potřebuju být v těsném kontaktu s publikem a lidé co mě znají vědí, že mi mají posílat proma na vinylu :)

A zkoušels někdy hrát z DJ softwaru jako je Traktor nebo Serato?

Ne, nikdy, protože jednoduše nechci. Nezajímá mě to a nevidím důvod proč. Uznávám lidi, co z toho umí hrát, ale já už takový nebudu. Lidé mě znají takového jaký jsem a nemám důvod to měnit. Jsem originální!

www.rave.cz/shop
Kup si lístek na Apokalypsu na www.rave.cz/shop.

V minulosti ses do podvědomí mnoha lidí dostal díky mixovaným kompilacím na CD. Od posledního takového setu však uplynula už řada let. Plánuješ tuto tradici někdy v budoucnu obnovit?

Přemýšlím o tom, ale momentálně je trh přeplněný podcasty… Bavil jsem se o tom s Cocoonem a možná pod jejich záštitou něco takového vydám. Nebo pod ARASem. Myslím, že je dobré spojit se právě s nějakým větším labelem a zaměřit se na jejich produkci, protože jen tak se CD dokáže dostat k pořádnému počtu lidí. Ono vydat takové CD je pěkně finančně náročné, proto člověk musí přemýšlet o nějaké návratnosti. Mno, uvidíme! (smích)

Video: Andre Galluzzi @ We Must Live

Když mluvíme o Cocoonu, tak mám pocit, že tento label/booking takřka dosáhl duchovních rozměrů. Jak to vnímáš ty, jakožto jeho dlouholetý člen?

Máš pravdu, jsme jako velká rodina… a já jsem jejím členem již od roku 1998. Z hudebního pohledu mi tato familie jednoduše sedí a jsem rád, že i oni podporují mé desky z produkce ARAS. Z osobního hlediska můžu říct, že Cocoon people jsou mou rodinou a možná i díky tomu působíme celkem sehraným dojmem před našimi fanoušky.

Mohl bys v krátkosti říct, co od tebe můžeme čekat na Apokalypse?

Připravte se na dlouhou a pestrobarevnou výpravu od minimalu po maximal!

PARTYINFO

Apokalypsa 36 The New Age

22.11.2013 BVV, Brno
DJs: Sasha Carassi, A.Paul, Joseph Capriati, The Advent + Industrialyzer (live), Horacio Cruz, Eric Sneo, Miss Djax (live), Triple Religion (Arkus P. + Boris S. + Robert Natus), Motormorfoses (Eto + Gab), Nois, Makarov + Spiriakos
2nd: KaiserDisco, Jay Lumen, Subgate, Orbith, Adam Cloud, Andy Smithh, Marty Fish + Wilda, Nika
3rd: André Galluzzi, Dominik Eulberg, KaiserSoze, JB & Flesh, Ravic, Taada, Sonja, Tokátko, CallBoy
Cena: 499 - 2.499 (VIP)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně