Ziggo Dome s Tiëstem nabídl superluxus

Během každoročního Amsterdam Dance Event uspořádala famózní agentura ID&T v luxusní hale Ziggo Dome prvotřídní party Heineken Starclub, která posunula laťku zase výš.

23.10. 2013 06:15:19 | reporty | Paya

Amsterdam určuje – minimálně v Evropě – směr, kterým se elektronická taneční hudba ubírá, a to už pěknou řádku let. Z Holandska nejenže pochází velká část světové DJské špičky, ale holandské trendy předchází to, co se posléze děje na celém kontinentu. Je tomu tak i proto, že právě v Nizozemí působí špičkové agentury typu ID&T, Q-Dance, UDC, B2S nebo Alda. Eventy, které pořádají, nemají příliš obdoby a pro konkurenci představují zpravidla nedosažitelné měřítko. Snad každý fanoušek dance music by měl alespoň jednou zažít nějakou akci v Beneluxu, aby si srovnal svůj pohled na to, co se mu dostává v domácích luzích a hájích. Holanďané samozřejmě benefitují i z perfektních prostor, které pro své festivaly, halovky i klubovky mohou využívat. Jedním z nejnovějších je Ziggo Dome, otevřený v loňském roce v sousedství krásného stadionu AFC Ajax. Nedaleko Amsterdam ArenA se nachází i další známá hala, Heineken Music Hall.

Hala pro parties stvořená

Ziggo dóm však vyčnívá svou – nebojím se říci – dokonalostí. Ta hala je pro parties zkrátka stvořená. Její infrastruktura je opravdu něčím, co kupříkladu Česká republika může jen a jen závidět. Pražská O2 Arena totiž naprosto nepochopitelně postrádá šatny (nad tím opravdu zůstává rozum stát). Nic takového se v Ziggo netřeba bát – a to dokonce ani fronty. Všudypřítomné jsou totiž lockerboxy a žetonový systém disponující hromadami automatů na cash i platební karty. Ideální, bezchybné. Stejně jako to, že i přes status „sold out“ nepředstavuje 12 tisíc přítomných partypeople žádnou překročenou kapacitu, zkrátka se lidé nemačkají. Hala má skvělé ozvučení, a to i na tribunách, světelný park je působivý. Bary jsou na každém rohu, k dispozici je široký výběr cateringu. Vše dle hesla „We Will Rock You“. Omračující už je totiž samotný příchod k Ziggo Dome. Nedaleko sídla společnosti ID&T totiž do dálky září světelná fasáda promítající reklamy.

Něco, co jsme ještě nezažili

Letošní Amsterdam Dance Event jsme pojali jako šanci zažít ještě něco, co se nám dosud zažít nepodařilo. Vsadili jsme na osvědčeného organizátora a osvědčeného headlinera. Právě díky Tiëstovi jsme dorazili do Ziggo Domu a přesvědčili se, že stále ještě jsme neviděli všechno, co je možné. Hned u vchodu jsme totiž na zápěstí obdrželi náramek, který postrádal spínač, avšak velmi rychle nám došlo, že půjde o nějaké světelné synchro. A také že ano. V první fázi byly náramky na rukou partypeople využity pro impresivní reklamu na Heineken a poté ještě mnohokrát během setů Calvina Harrise a samotného Tiësta, kdy blikaly a svítily nad hlavami davu hned několika různými barvami. Z tribuny na to byl fantastický pohled. Lasery se také nešetřilo a co musím poznamenat – v Ziggo jsou nesmírně pohodlné sedačky. Akorát je člověk na podobné party příliš nevyužije: Heineken Starclub byl opravdu jednou z těch parties, kdy si sednout vážně nechcete.

Under Control Of Calvin

A co nám vlastně slavná ID&T naservírovala? V době našeho příchodu stál za DJským pultem Danny Avila a jako obvykle plácal páté před deváté. Na svůj věk (18 let) dostává tenhle Španěl neuvěřitelně moc prostoru, přitom opravdu míchá to, co mu přijde pod ruku. Do setu zařadil například Steve Aoki Remix na 2 Unlimited – Get Ready For This nebo letní hitovku Sebastian Ingrosso & Tommy Trash – Reload. Velkým plusem byla vlastní Avilova produkce Voltage. V půl jedné v noci následovala působivá reklamní show Heineken a poté už velmi populární skotský DJ a producent Calvin Harris, podle aktuálního žebříčku DJ Magu číslo 15. Jeho skladby jsou přijímány tak kladně, že nedávno zlomil svým albem 18 Months rekord Michaela Jacksona. V uplynulém roce byl nejlépe vydělávajícím DJem na světě, posbíral neuvěřitelných 46 milionů dolarů. Začít své vystoupení samozřejmě nemohl jinak než svým singlem. První na řadě bylo Sweet Nothing. Brzy následovalo We’ll Be Coming Back, You Used To Hold Me, Flashback, We Found Love, Bounce, Awooga, Feel So Close, I Need Your Love, Thinking About You a velké finále, ale nepředbíhejme. Kromě kvanta Calvinovy vlastní produkce zazněla například pecka Showtek – Slow Down, fantastická Steve Aoki – Ladi Dadi (Tommy Trash Remix), nový Fatboy Slim – Eat Sleep Rave Repeat, Axwellův remix na skvělou vokálovku In My Mind, Guettovo Just One Last Time a další známé skladby. Převládající pocit z Harrisova setu byl velmi pozitivní, halou se nesla skvělá nálada, atmosféra byla čím dál tím více elektrizující. Zvláště, když na úplný závěr svého úspěšného hraní nabídl Calvin svůj nový superhit Under Control, na kterém spolupracoval se skvělým švédským Alessem. Nepochybně se jedná o skladbu, která zboří hitparády a bude znít na každé housové party v příštím půlroce. Supermoderní hala Ziggo každopádně nadšeně aplaudovala!

Welcome Home, Tiësto!

Velice povedené intro uvedlo největší DJskou legendu všech dob (podle hlasování DJ Magu, někdejšího trojnásobného vítěze, aktuálně na pozici číslo 4), holandského supermana Tiësta. A Tijs Verwest spustil omračující – nebojím se přehánět – přenádherný vokál Lany del Rey ve skladbě Young & Beautiful. Přiznám se, že jsem šel do kolen. Nadšený Tiësto pak během tříhodinové sady předvedl špičkovou sestavu tracků typu Alesso – Raise Your Head, Swedish House Mafia – Leave The World Behind, Eric Prydz – Everyday, Nadia Ali – Pressure, Steve Aoki – Boneless, Martin Garrix – Animals, Krewella – Alive, Hardwell & Dyro – Never Say Goodbye nebo Zedd – Stay The Night. Pochopitelně, highlighty Tijsova setu představovala jeho vlastní produkce, například Hell Yeah (spolupráce se Showtek), Out Of Control (spolupráce s Alvarem), Maximal Crazy, Feel It In My Bones (mimořádný okamžik se skvělou videoprojekcí a vokálem Tegan & Sara), Escape Me (opět, špičkový zážitek s videem známým z jeho světové tour a vokálem C.C. Sheffield), Flight 643 (neuvěřitelné, nevěřil bych, že tento singl ještě od Tiësta zažiju), Lethal Industry (pro Holanďany vážně srdcovka), Footprints, Take Me, Paradise (spolupráce s Dyrem), Traffic, Adagio For Strings (tou dobou už jsem byl přesvědčen, že zažíváme další Tiësto In Concert) či He’s A Pirate (nekončící ovace publika). Nejsilnějšími okamžiky však obstaraly songy Alesso vs. One Republic – If I Lose Myself, Sultan & Ned Shepard – Walls, Tiëstův remix na skladbu krásné zpěvačky Ellie Goulding – Burn, Rank 1 – Airwave (věřili byste tomu?), budoucí megahitovka Alesso & Calvin Harris – Under Control a těsně před koncem energická bomba Noisecontrollers & Showtek – Get Loose (Tiësto Remix). To vše ovšem velmi často v mash- upech a nejrůznějších kombinacích. Na závěr dokonce i s hardstylem. Prostě zážitek. Díky, ID&T!

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně