Emika byla na Flédě příjemně civilní

Minulý pátek byl zajímavým příspěvkem do debaty, jak se v Brně daří elektronické hudbě: na výběr bylo hned několik klubových akcí s DJi, v Rondu hrál na Citadele slavný Carl Cox a psytrancové beaty se opřely do stěn bývalé továrny Zbrojovka. No a pak Emika, umělkyně užívající si jisté slávy díky úspěchu na vlivném labelu Ninja tune. Umělkyně jejíž koncert měl dát odpověď na dotaz, zda v Brně o koncerty zajímavých jmen vůbec stojí.

20.10. 2013 08:56:20 | reporty | Jan „ian“ Hromek

Brněnské ulice v pátek večer bičoval déšť s intenzitou, která se spíš hodí pro letní bouřky. Přívaly vody zaplavily chodníky, slévaly se do dravých proudů, které z asfaltu splachovaly špínu a prach do kanálů. Liják, po kterém následovala překvapivě příjemná a teplá noc, nachystal atmosféru pro všechny, kdo mají rádi městský život a vyrazili ven: v kalužích a mokrých silnicích se mihotavě zrcadlily semafory a neony a svítící výlohy kaváren a bister a kreslily v lesklých odrazech fantastické obrazy. Scéna byla připravena!

Zlozvyk chodit pozdě není pěkná věc, ale i já bohužel dorazil až na koncert slovenského Stroona, co za pomocí černobílého promítání vizualisty Stixe Flédu ponořil do postapokalyptického zvukového teroru, který dobře navázal na onu bouřku. Ze svého laptopu čaroval rozlámané synkopicky rozbité beaty, které skládal do (post)dubstepových a futuristických UK garage kompozic plných emotivních melodií a osudových tónů. Na xylofon (respektive o něj) vyluzoval hrozivě skřípavé zvuky, aby vzápětí tentokrát už opravdu na tento nástroj zahrál křehkou elektro-akustickou nádheru plnou vibrujících tónů. A pak zase spustil brutálně polámané lomozící industriální „techno“, co důkladně otestovalo nedávné odhlučnění klubu. Příliš eklektické? Snad. Zajímavé? Určitě! V postdubstepovém hudebním světě je pořád co objevovat.

Emika bavila

Emika na sebe nenechala naštěstí dlouho čekat a vcelku hezky zaplněný klub měla od počátku na své straně. Vděčné publikum ji přivítalo nadšeným jásotem a Emika mu to nezapomněla vracet. „A pohnula se vůbec?“ brblal pražský kamarád, který narážel na její některé do sebe zahleděné koncerty, kdy Emika sem tam něco zmáčkla na laptopu. Ale kdeže! Tentokrát nejenže obsluhovala klávesy, všechno odzpívala, ale především svůj koncert doprovodila expresivním tancem, kdy v kuželech červeného světla vlála její blonďatá hříva. Byla víc bavič než vážný umělec. Zahrála aplaudované hity Centurie, Pretend, Sing to me nebo svižně pojatou úvodní Sleep with my enemies a mnohé další, ze kterých doznívalo i její dubstepové období, tak její současný zájem o klasickou hudbu. Jeden krátký přídavek (předělávku Wicked game), žádné zbytečné protahování a nastavování, vše tak akorát, Emika naposledy pohodila blonďatou hlavu, zmizela ve tmě a mohlo se „jít domů“.

Koncert Emiky nebyl nijak zásadní, byl „pouze“ dobrý. Co ale chtít víc? Snad jen, aby podobně „obyčejné“ koncerty aktuálních umělců a kapel byly v Brně častěji. Bohužel se ukázalo, že udělat v pondělí slušně navštívený koncert 65daysofstatic a hned v pátek Emiku je na toto město možná zatím moc. Ale třeba jsem jen škarohlíd a uvidíme, co všechno ještě koncertní „Off“ sezóna přinese!

PARTYINFO

Off: Emika

11.10.2013 Fléda, Brno
Live: Emika, Ink Midget, Stroon & Stix, krlshp
Cena: 290 / 320
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně