Raul Mezcolanza: Vždy budu milovat vinyly

Měl jsem možnost popovídat si se španělskou hvězdou Raulem Mezcolanzou, který v pátek vystoupí na brněnské Flédě. Je rezidentem jednoho z nejslavnějších španělských technno klubů (Florida 135) a zahrál si i na vyhlášeném Monegros. Co vše na sebe prozradil?

18.10. 2013 15:15:00 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Raule, pamatuji si tě, když jsi ještě hrával hardgroove. Nyní jsi však zpomalil. Jaký je rozdíl ve tvém vystoupení, když si třeba srovnáme rok 2005 a dnešek?

- Raul: Rozdíl je nejen v nižším BPM, ale taky v tom, že nyní hraji ze 4 decků, FXs a sem tam zahrnu do svého vystoupení i Maschine.

Poslouchal jsi také elektroniku, když jsi byl malý? Nebo něco úplně jiného?

Poslouchal jsem elektronickou hudbu. Můj táta měl dva gramofony Technics a mixážní pult, takže jak jsem s nimi vyrůstal. Ale mám rád hodně hudebních stylů, není to tak, že poslouchám výhradně jenom elektroniku.

Začínal jsi tedy na vinylech, nyní hraješ z kontrolerů, že?

Ale já se cítím výborně díky kontrolerům. Dovoluje mi to hodně experimentovat, vytvářet nové verze tracků, používat různé loopy a dostávám se tak do dalšího levelu. Ale miluju a vždy milovat bude vinyly! Vlastnil jsem s nimi celý obchod, takže jsem byl svědkem toho, jak se pomalu vypařovaly. Ale nikdy nezemřely.

Ten shop byl v Barceloně, že? Jak to tam vlastně nyní s hudební scénou vypadá?

Roste tady v podstatě každý den, je pořád silnější a silnější a žije zde stále víc umělců. Je tady hodně klubů i festivalů, stejně tak je tady i velká crew katalánských umělců. Barcelona je jejich město a také díky nim je stále intelektuální a aktuální, pokud jde o elektronickou hudbu.

Pojďme k tvému hraní – kteří producenti nesmí chybět aktuálně v tvém setu?

Nyní často nevynechávám tracky od Alexe Costy, Mladena Tomice, Gaisera, Mattewa Jaye nebo Juliena Jeweila.

Co se týče tvé vlastní produkce, tak ta je někdy temnější a zlověstná, někdy více povznášející a groovy. Nekoliduje to někdy mezi sebou?

Jak jsem říkal předtím – já miluju více stylů hudby. A právě díky tomu můžu styly kombinovat, jak uznám za vhodné. Věřím, že právě tyto fůze jsou budoucností elektronické hudby.

Poslechni si: Raul Mezcolanza Monegros Desert Festival 2013

Tak už víme, co hraješ. Je něco, co si nachystáš dopředu, než vystoupíš na stage? Nebo máš nějaký rituál, který rád opakuješ před každým hraním?

Nejspíš ne, žádný speciální rituál nemám. Ale vlastně, než začnu hrát, rád se projdu po klubu nebo festivalu, abych se dostal trochu do publika. Přesně tehdy začínám přemýšlet, co budu hrát.

Zmínil jsi kluby a festivaly, co ti sedí víc? Větší event nebo klubová atmosféra?

Rozdíl je opravdu v té atmosféře, která je všude úplně jiná. Mě se hraju ale všude dobře. Já se vždycky rychle adaptuju a pak si jen užívám.

Kdybys mohl s někým odehrát b2b set, s kým by to bylo?

Je spousta úžasných umělců, se kterými bych si rád zahrál. Jeff Mills, Dave Clarke, Richie Hawtin, Carl Cox … ti mě po dobu mé kariéry asi jevíce ovlivnili.

Když se vrátím k těm klubům, říkal jsi, že si je rád před svým vystoupením projdeš. Když tedy jdeš davem, stalo se ti, že jsi začal někdy tancovat?

Určitě! Miluju, když je dav kolem mě a já můžu nasát tu atmosféru. To je něco, co bych doporučovat každému DJi.

Které mladé talenty z Barcelony bys nám doporučil?

Je jich tady hodně, nejvíc nahoru za poslední dobu šli Aitor Ronda a Guille Plasencia. Ale je jich tady samozřejmě víc.

Předpokládám, že si fanoušek fotbalové Barcelony, co?

Jasně, lol :-)

Když přijedeš hrát na O’Seex do Brna, co od tebe můžeme očekávat?

Jsem šťastný, že si zahraju v Brně. Budu tam poprvé a nemůžu se dočkat toho, až si tam všichni bláznivě zatančíme!

Video: Raul Mezcolanza Monegros Desert Festival 2013 AfterMovie

PARTYINFO

O´Seex

25.10.2013 Fléda, Brno
DJs: Raul Mezcolanza, Hollen, Hydrophonic, Michael J, Duncan Grey, Revis, Danny Bright, Eddie Sender, Ian In Run, Manack & Siesta, Excubitor, Alex K, Dj Contest Winner, etc.
Cena: 199 / 250 / 300
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně