Juliana Yamasaki: Techno je pro mě větší výzva

Již tento pátek se v brněnském klubu Perpetuum představí v ryzím techno setu DJka Juliana Yamasaki, kterou možná znáte pod přezdívkou Julyukie. Tato rodilá Brazilka momentálně bydlí v Německu se svým manželem OBIm, na kterého přišla v rozhovoru také řeč. Poznejte její minulost i současné aktivity prostřednictvím následujícího interview.

16.10. 2013 08:00:59 | rozhovory | Nois

- Nois: Ahoj Juliano, co je u tebe nového a co ti rok 2013 přinesl?

- Juliana Yamasaki: Mám se skvěle, letos mám za sebou několik skvělých hraní, stále se učím novým věcem a začala jsem se více věnovat svému techno projektu.

Mohla bys čtenářům ve zkratce nějak popsat začátky své kariéry?

Zhruba před 10 lety jsem začala chodit na techno party a okamžitě jsem propadla jejich kouzlu. Hrát jsem začala v roce 2004, zpočátku jen na menších akcích a pro kamarády, poté jsem se vrhla na pořádání vlastních akcí v Sao Paulu a zanedlouho jsem začala hrát po celé Brazílii. Ty největší příležitosti jsem však dostala až po přestěhování do Evropy, kde je scéna mnohem větší a profesionálnější. Zde jsem si zahrála na většině velkých festivalů, dostala jsem se do mnoha věhlasných klubů a seznámila se se spoustou techno nadšenců i DJů.

Pro mnohé jsi známá pod svou hardtechno přezdívkou Julyukie, avšak poslední dobou se zaměřuješ právě na techno projekt, ve kterém vystupuješ pod svým pravým jménem a se kterým se také představíš na brněnské party Shift!. Jaké desky sis vlastně kupovala na začátku své kariéry? Hardtechno nebo techno?

Začala jsem hrát oboje s BPM mezi 148 až 152, takže jsem mohla pohodlně začít technem a skončit u hardtechna. Časem jsem u techna zpomalila a u hardtechna zrychlila…

Jak bys popsala onen techno sound?

Powerful, driven & energetic.

V aktuální produkci se momentálně také zaměřuješ více na techno?

Přesně tak! Je to pro mě větší výzva. Trávím teď mnohem více času ve studiu, makám na svém labelu a spolupracuji s mnoha dalšími producenty.

Není tajemstvím, že jsi manželkou známého šrunziáše OBIho, se kterým právě čekáš dítě. Jak vlastně vypadá váš obvyklý týden a víkend? Do jaké míry se to za pár měsíců změní?

Přes týden oba pracujeme ve studiu i na promu a taky se hodně vzděláváme. Od prosince si dám kvůli těhotenství malou pauzu, ale vrátím se zpět hned jak to bude možné. Nemyslím si, že by to nějak změnilo naše zvyky, změní se jen to, že od příštího roku nebudeme doma dva techno nadšenci, ale rovnou tři!

Poslechni si: Juliana Yamasaki @ Lebe Lieber Dezibel (Fusion Club) 20.07.13

Přemýšlela jsi někdy nad návratem do Brazílie?

To ne… i když přemýšlela jsem o paralelním bydlení v obou zemích. Jen v Brazílii bych však již bydlet nechtěla.

Co se ti líbí i nelíbí na Německu?

Bydlím tu již tři roky a nemohu si to tu vynachválit. Samozřejmě začátky pro mě byly těžké, protože jsou tu velmi přísní a byrokratičtí. Vyžadují toho hodně, ale umí se člověku odměnit, například kvalitním vzděláním, dobrou ekonomikou, solidním životním prostředím a možnostmi, které každému člověku nabízí.

Jednou z tvých zálib je evidentně tetování. Co přesně ornamenty na tvém těle symbolizují?

Každé z nich představuje určitý časový úsek mého života.

Často se zmiňuješ o vzdělávání a jeho důležitosti. Co vlastně studuješ a jak své vědomosti uplatňuješ v praxi?

Absolvovala jsem několik kurzů zabývajících se hudební produkcí, ale teď čerpám nové informace především z knih, magazínů, internetu a samozřejmě neustále sama zkouším objevovat nové možnosti. Letos se také chystám na kurz němčiny a připravit se tak na možnost, že budu něco studovat zde v Německu. Příští rok se chci začít učit hře na klavír a ráda bych časem uměla ještě na nějaký nástroj.

Co čekáš od Shiftu?

V České republice jsem zatím hrála jen jednou a musím říct, že jste fakt parádní a umíte si mejdan užít. Očekávám a doufám, že v pátek v Perpetu tomu nebude jinak!

PARTYINFO

Shift!

18.10.2013 Perpetuum, Brno
DJs: Juliana Yamasaki aka Julyukie, Bari, Nois, Tomas Ivicic, Carl W
Cena: 80
REKLAMAREKLAMA