Citadela a Carl Cox: Svátek všech clubberů

Píše se 11. října 2013, svátek všech clubberů. Po dlouhých 9 letech do Brna opět zavítal techno pionýr Carl Cox a to na další pokračování party Citadela. Pojďme si celou Citadelu ve znamení Coxe shrnout pěkně popořadě.

14.10. 2013 18:25:12 | reporty | Dazy

Na akci dorážíme okolo desáté, u vstupu pro akreditované jsme byli vyřízeni raz dva a u šaten jsme byli odbaveni také bez problému. Hodně diskutovaným tématem před Citadelou byla změna prostoru. Spojení značky Carl Cox a Boby se zdálo být jako výborný nápad, nicméně Citadela se nakonec uskutečnila v bývalém Rondu (dnešní Kajot aréně). I přesto, že Boby je už zavřené delší dobu, oznámení o změně prostoru přišlo až na poslední chvíli a mnoho fanoušků to zklamalo. I já jsem se těšil, že si zapařím na techno legendu v prostorách, ve kterých jsem si vybudoval závislost na elektronické hudbě :). Po příchodu do Kajot arény jsem byl mírně zklamaný, prostor se mi zdál na první pohled nesympatický, byl příliš členitý a na párty mi nepřipadal moc vhodný. To byl ale můj první dojem, po krátké době jsem se rozkoukal a tento názor v průběhu akce kompletně přehodnotil.

Multifunkční Kajot Arena

Hlavním pozitivem byla kapacita arény. Vznikl mnohem větší prostor pro taneční parket, a tak jsme se nemuseli bát, že se budeme mačkat jako v přeplněném Boby centru. Kladů bylo ale mnohem víc, podle plánku byly minimálně čtyři prostory s toaletami, kterých bylo tentokrát opravdu dostatek. Na toaletách v přední části vedle pódia se dokonce po celý večer netvořily žádné fronty. Barů bylo taky dost a celkem to u nich odsýpalo.Vzduch asi nebyl celou dobu úplně ideální, ale očekávali jsme větší peklo. Další plus byla možnost chodit ven, na "terasu" do prostoru mezi halou a turnikety. Co se týče VIP prostoru, tak ten byl, no, podivný. Pro VIP byl vymezený určitý prostor před podiem oddělený od zbytku parketu „zábradlím“, které ovšem každý přeskakoval, jak chtěl. Ve VIP gold byl údajně skoro nulový catering, jen nějaké chipsy a buráky, dále nedostatek barů a nebyly tam ani žádné extra toalety.

Podium bylo rozděleno na tři části, na každé z nich byla umístěna velká LED obrazovka. Na dvou krajních se většinu času promítaly záběry na DJe, což bylo třeba dobré pro nás, kteří jsme neměli VIP a nemohli jsme se dostat do prvních řad až k podiu. Vizualizace běžela ještě navíc také na čtyřech stěnách kostky, jež je zavěšená nad prostředkem parketu. Samozřejmě nemohly chybět ani sexy goučka. Světelná show byla příjemná a zajímavá, trochu jsem postrádal laser show, která je v dnešní době standardem na akcích podobného rázu. Sám na ní nijak nelpím a dokážu se bavit i bez ní, hlavně, když to pěkně hraje, ne? :)

Zvuk, základ akce...

Tento problém řešíme na fórech skoro po každé akci. Zvuk tvoří základní kámen párty a na rozdíl od poslední Apokalypsy se na Citadele pochlapili. Možná jen ze začátku, když hrál ještě Chris Sadler, docela rezonovaly basy v zadních částech parketu, ale během Rundellova setu už bylo vše v pořádku. Zvuk byl na první dojem čistý, měl srozumitelné spodky a krystalicky čisté výšky, které neřezaly! Byl celkově vyvážený a mile mě překvapil.

Carl Cox a ti další. Nebo ne?

Do kotle jsem přišel právě, když ho měl pod taktovkou Chris Sadler. Stihl jsem pouze závěr jeho setu. Vsázel na osvědčené hitovky typu Cirez D - Mokba a rozjetým housem, tech-housem splnil účel a nastartoval svým standardním výkonem publikum pro další účinkující. Tím prvním byl Jon Rundell. Jeho set na pomezí 128 – 130 BPM byl naprosto vynikající, pro mě obrovské překvapení a set večera. Oproti Chrisovi výrazně přitvrdil, byl o dost surovější, přesné mixy, skvělá gradace, od prvního beatu udával směr temným, hlubokým zvukem s industriálními prvky, který byl ovšem hodně chytlavý. Carl Cox o něm prohlásil, že umí velmi přirozeně komunikovat s publikem a měl pravdu, Jon si s publikem moc dobře rozuměl. Tracky, které hraje, moc neznám, ale zachytil jsem například ještě nevydanou novinku Wrong Week od Project AKC (vychází koncem roku na Intecu Carla Coxe), Declarqueův remix Fat & Funky od Maxe Freegarta nebo Simsův track I Wanna Go Back. Po namíchání posledního jmenovaného utvrdil můj dojem z jeho výkonu. V té chvíli jsem si připadal jako na Apokalypse, kde by se Jon určitě stylově neztratil a myslím si, že by i na naší nejlepší techno halovce získal mnoho pozitivních ohlasů. Klobouk dolů, jedeme dál!

Hlavní tahák nastupuje na stage a my už slyšíme legendární „Oh yes, oh yes, oh yes!“, dav šílí. Carl se snaží začátek setu nastolit v podobném tempu jako Jon Rundell a dařilo se. Pestrý a docela zábavný set, jenž se přehupoval mezi tvrdším technem a jemnějším groovy tech housem dostává návštěvníky do varu. Na druhou stranu mě osobně nijak zvlášť nepřekvapil, jeho set byl asi spíš takový průměr, každopádně ale v hale vyčaroval úžasnou atmosféru. Z tracků jsem zachytil například remix od Morrise T na Garnierův legendární track Man With The Red Face a na konci setu zahrál funky housík Ninetoes - Finder. Co bych vytknul, tak asi poslední půl hodinku jeho setu. Připadala mi už utahaná, bez šťávy, jako by ji už jen tak dohrával.

Lucca a její houpavý tech-house. Tento zvuk ji zdobí již nějaký pátek a osobně se na její hraní vždy těším. Svým veselým projevem udržela párty v dobrém chodu a potvrdila, že má stále českým akcím co nabídnout. Celou štaci uzavřel pražský Subgate, který si své dvouhodinové vystoupení hodně užíval. Vyvážený set možná mohl nabrat na mírně rychlejším BPM. Odcházel jsem však v polovině jeho vystoupení už značně unaven domů, více postřehu dodat nemohu.

Takže celkově? Dobrý!

Citadelu celkově hodnotím pozitivně, návštěvnost byla velice slušná, lidé příjemní, nebylo skoro co vytknout a bavil jsem se po celou dobu konání. Prostor Kajot arény dokonale posloužil a já doufám, že se sem ještě v budoucnu na nějakou párty vrátím.

PARTYINFO

Citadela

11.10.2013 Rondo, Brno
DJs: Carl Cox, Jon Rundell, Lucca, Chris Sadler, Misa Salacova, Subgate, JB + Flesh
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně