Kaiserdisco: Od Apokalypsy očekáváme pekelnou techno party!

Sen mnoha českých clubberů, fajnšmekrů i pořadatelů se stává skutečností a projekt Kaiserdisco přijíždí premiérově do České republiky, kde se představí na Radost FX stagi. Poznejte Frederica Bergera a Patricka Bucka blíže prostřednictvím následujícího rozhovoru, ve kterém jsme probrali jejich začátky, studiové vybavení, produkci i rodné město.

14.10. 2013 09:19:08 | rozhovory |

Ahoj Fredericu a Patricku, povězte nám něco o počátcích projektu Kaiserdisco.

- Kaiserdisco: Oba pocházíme z Hamburku, chodili jsme do stejných klubů, začínali jsme s DJingem již na škole, ale trvalo to fakt dlouho než jsme se osobně potkali. Před naším prvním setkáním jsme již oba produkovali a znali jsme svou tvorbu navzájem, takže poté nebyl problém domluvit se na nějaké spolupráci. Hned po prvním “sezení ve studiu” bylo jasné, že si hudebně i lidsky rozumíme, takže jsme se scházeli den co den a po týdnu vznikl projekt Kaiserdisco.

www.rave.cz/shop
Kup si lístek na Apokalypsu na www.rave.cz/shop.

Čím jste se živili předtím než vznikl projekt Kaiserdisco?

Frederic > Oba jsme přičichli k taneční hudbě již na střední škole. Po maturitě šel Patrick na univerzitu a já pracoval tři roky jako praktikant v jednom hotelu. Patrick se však po pár semestrech na školu vykašlal a začal skládat své první tracky. Vedl si opravdu dobře a letos už je to takřka 13 let, co se vydal na dráhu producenta. Já to měl podobně - časem jsem se svou prací sekl, začal jsem produkovat a zanedlouho jsme s Patrickem potkali.

Proč právě název Kaiserdisco?

To je jednoduché. Je to kombinace jmen našich předešlých projektů, na kterých jsme makali dříve. Kaiser byla Patrickova práce a Disco byla Fredericova část.

Vydáváte na labelech jako jsou Drumcode nebo 100% Pure a k tomu máte i vlastní label KD Music. Podle čeho si vybíráte label, na kterém daný track vydáte?

Když skládáme, vždycky přesně víme jak by měl daný výsledek znít. Většinou je to tak, že se zavřeme do studia a začneme vytvářet sound, který by podle nás mohl do konceptu určitého labelu zapadat a po 2-3 skladbách zkusíme vybraný label oslovit. Zatím jsme se ještě nikdy nemýlili!

Video: Kaiserdisco @ Awakenings 2012

Co je alfou a omegou vašeho studia?

Program Logic a nový iMac. Máme sice spoustu hardwarových hraček z minula, ale všechny tyto drum machines, syntetizéry a efektory jsou již dávno odpojené. Většinou používáme softwarové nástroje. Navíc Logic je skutečně skvělý program, který můžeme jen doporučit v případě, že to se skládáním myslíte vážně.

Kdo je kdo ve vašem týmu?

Frederic > Patrick je opravdový profesionál, který ví o Logicu prakticky všechno a zná v něm každý knob, takže není problém dosáhnout požadovaného soundu. Já většinou sedím vedle něj a kecáme o tom, jak by měl výsledný track znít. Naštěstí máme velmi podobné myšlení a feeling pro hudbu, takže se nám dost často stává, že ve stejný okamžik vykřikneme: “hej, teď trochu víc delay a ubrat hajtky.”

Grafické provedení vašich coverů i profilů na sociálních sítích je velmi minimalistické a netradiční. Kdo stojí za celým vizuálním pojetím vašeho projektu?

Máme skvělého grafika, jenž má přehršel nápadů, které nás pokaždé osloví. Občas mu sdělíme nějakou svou vizi a většinou s tím nemá problém. Takřka všechny jeho práce již nepotřebují dalších úprav, protože přesně splňují naše představy.

Pocházíte z Hamburku, což je spíše chladné a deštivé město, přesto vaše hudba srší optimismem a groovy smyčkami nešetříte. Představuje pro vás hudba určitý druh úniku?

Jasně, vždycky se snažíme, aby naše hudba měla “sunny feeling”. Máš pravdu, že Hamburk je celkem deštivé město, ale když tu náhodou vysvitne Slunce, promění se v nejkrásnější město na světě! Hudba je naším prostředkem, jak udržet “Slunce v duši”.

Co očekáváte od Apokalypsy?

Pekelnou techno party!

PARTYINFO

Apokalypsa 36 The New Age

22.11.2013 BVV, Brno
DJs: Sasha Carassi, A.Paul, Joseph Capriati, The Advent + Industrialyzer (live), Horacio Cruz, Eric Sneo, Miss Djax (live), Triple Religion (Arkus P. + Boris S. + Robert Natus), Motormorfoses (Eto + Gab), Nois, Makarov + Spiriakos
2nd: KaiserDisco, Jay Lumen, Subgate, Orbith, Adam Cloud, Andy Smithh, Marty Fish + Wilda, Nika
3rd: André Galluzzi, Dominik Eulberg, KaiserSoze, JB & Flesh, Ravic, Taada, Sonja, Tokátko, CallBoy
Cena: 499 - 2.499 (VIP)
REKLAMAREKLAMA