TOP 10 českých techno producentů, které se vyplatí sledovat

Co Čech, to muzikant? To sice už asi neplatí, ale stále se v světě hudby (v tomto případě techna) neztratíme.

8.10. 2013 05:59:59 | ankety & názory | Carl W

Proč vznikl tento "žebříček"? Snad jako inspirace pro promotéry akcí, kteří rádi nabídnou kvalitní techno. Snad i jako inspirace pro posluchače a clubbery - aby věděli, kdo stojí za poslech. A třeba i pro ty, kteří zaslepeně tvrdí, že jsme malá země a naše techno scéna je mrtvá. Vybrali jsme deset českých producentů, které se vyplatí sledovat. A bylo z čeho vybírat!

Elektrabel

Tomáš Hartl je v Česku mezi technem špička. Produkuje inteligentní, barevné a tvrdé beaty, které se samozřejmě dostaly i za hranice. Kdo si u nás může říct, že ho vydával samotný Jeff Mills? A ani letos nezahálí, již mu vyšlo EP Turing Test nebo šesti-trackové album Daje.

Booking:

  • booking@elektrabel.info

Odkazy:

Spiriakos

Patrik Vítovec taky už jednoznačně patří mezi samozřejmé postavy techna u nás. Toho pro změnu objevil The Advent, který mu dává prostor na svém labelu Kombination Research. Letos mu zde vyšlo EP Point Of No Return a před pár dny i track Hypersonic.

Booking:

  • jonas@flow-management.net

Odkazy:

Destroyer

Marek Hradil sebevědomě stoupá výš a výš a je jen na něm, kde se zastaví. A nutno poznamenat, že opravdu dře. Letos má na kontě už více než desítku vlastních releasů na uznávaných labelech a vše podtrhl Carl Cox, který zahrál jeho Terra Nova na megalomanském Tomorrowlandu.

Booking:

  • destroyerlive@email.cz

Odkazy:

Insect Elektrika

Martin Vodička a Honza Václavík jsou umělci, kteří se pokaždé nedrží jenom techna, ale vynechat je v žádném případě nesmíme. Kdo někdy zažil jejich live show, dá mi jistě za pravdu. Letos navíc vydávají víc než kdy jindy. A pozornějšímu pozorovateli jistě neunikne fakt, že jejich releasy patří k těm nejprodávanejším na labelech, které je vydávají.

Booking:

  • insectelektrika@gmail.com

Odkazy:

Ala

Aleš Lenfeld vydává již deset let, ovšem až v poslední době se zaměřil na temnější techno. Letos se může pochlubit čtyřmi releasy, mezi kterými je také EP For The Hospital, které podpořil samotný Richie Hawtin. Jistě se jej vyplatí blíže sledovat.

Booking:

  • robotnikala@gmail.com

Odkazy:

Survey Petticoat

Zasněné techno, které Michal Málek ve svém studiu produkuje, stojí jistě za nejeden poslech. Mě oslovil třeba loňský track Silvermoon, ale na své si přijdou i stoupenci jiných žánrů. Jeho první release je ještě v peci na českém Unaffected Records, ale mrkněte třeba na jeho set z Apokalypsa Contestu, který ma složený pouze ze své produkce. Snad jen jedna rada - zapracuj na promu, chlape!

Booking:

  • survey.petticoat.live@gmail.com

Odkazy:

Dialect

Michael Pullmann, který hraje live i DJ sety jako Dialect, je stoupenec dub techna. Nebojí se však ani minimalu či rovné nebo zlomené industriální temnoty. Jeho produkci nehledejte nikde na Beatportu, ale na jeho free netlabelu Transporta, kde spolu s ním vydává třeba právě Elektrabel.

Booking:

  • dialect@technokracie.org

Odkazy:

Tomas Drex

Tomáše jistě znáte pro své podcasty, kde mu hostovali třeba A-Brothers, GO!DIVA, Logotech, Philipp Straub a mnozí další. Sám pak vydává třeba na Italo Business či Naked Lunch. A prý chystá debutové album - tak se těšme!

Booking:

  • drex@djdrex.com

Odkazy:

Makarov & Steen

Kluky bychom mohli roztrhnout, ale hrávají často spolu, tak je necháme pohromadě. Vydávají již delší čas, takže si je třeba pamatujete jako Steen & Keeper. Jejich produkci najdete na Elektrax Recordings, Plastiq či Kombination Research a mnohých dalších značkách.

Booking:

  • karelprazak.booking@gmail.com

Odkazy:

Layup

Majitel labelu Endless Illusion si ujíždí na různorodé elektronice. Sice stále krouží na okraji našeho žánru, ale do našeho žebříčku zcela jistě patří. Jeho hudba lákavě maluje, barevně se houpá, tvrdě rezonuje a především kvalitně zní. Ukazuje, že i v Česku můžete najít kvalitní detroit.

Booking:

  • layup@endless-illusion.cz

Odkazy:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně