Maschine Studio a software Maschine 2.0

Native Instruments představilo aktualizaci svého Maschine softwaru a hlavně předvedlo zbrusu nový ovladač Maschine Studio zaměřený na produkci hudby.

3.10. 2013 06:55:28 | technologie | Carl W

Maschine Studio má dvě plně barevné LCD obrazovky, VU metry a interaktivní jogwheel, který plně nahrazuje ovládání myší a minimaluzuje nutnost aktivního používání laptopu. Právě nový jogwheel usnadňuje úpravu hlasitosti či tempa a umožňuje jednoduché prohlížení a editaci složek či projektů.

Co se softwaru týče, tak je nutné dopředu upozornit, že s Maschine 2.0 přichází úplně nový zdrojový kód. Což znamená také nový audio-engine. Výsledkem je rychlejší načítání a více souběžných VST. Native Instruments strávil dva roky designem pěti bubnových syntetizérů exkluzivně pro Maschine 2.0 , což by mělo znamenat zvuk srovnatelný s bicími automaty. Mrkněte na video, kde Maschine Studio i Maschine 2.0 (v beta verzi) představuje Justin Myracks.

Video: Maschine Studio + Maschine 2.0: First Look

Současní uživatelé Maschine si mohou software aktualizovat od 1. listopadu za 99€. A pokud si pořídíte Maschine v říjnu, dostane upgrade na 2.0 zadarmo. Cena Maschine Studia je pak stanovena na 999€.

foto: djtechtools.com

REKLAMAREKLAMA