Eto & Gab: Pohybujeme se na scéně, kde není poptávka po kvalitě

Zamilovali jste si Pet Duo i Lukase s Fernandou Martins? Představujeme vám další partnerské duo z Brazílie, které mimo jiné spojuje láska k ostrému hardtechnu - Eto & Gab aka Motormorfoses.

30.9. 2013 08:53:49 | rozhovory | Nois

Eto & Gab: Pohybujeme se na scéně, kde není poptávka po kvalitě

Dva mixáky, čtyři gramce a spousta pozitivní energie - to přesně očekáváme ve chvíli, kdy se tento páreček postaví premiérově v České republice za mixáky. Pojďme si je představit v rozhovoru, ve kterém se dozvíme něco o počátcích i vrcholech jejich dosavadní kariéry, stejně tak jako o budoucnosti projektu Motormorfoses.

- Nois: Jak byste se navzájem charakterizovali v pár větách?

- Gab: Eto je velmi talentovaný, vtipný, chytrý a neustále se něčemu učí a snaží se zdokonalovat. Nemá rád odmlouvání a dokáže být velmi odhodlaný ve chvíli, kdy něčemu skutečně věří.

- Eto: Gab je velmi zapálená do hudby, zvlášť elektronické. Tvrdě na sobě maká a vždy se snaží dosáhnout maxima. Musím na ní prásknout, že občas bývá nervní a pesimistická.

Kdy jste se potkali? Byla to láska na první pohled?

Gab> Znala jsem ho z parties, když jsem ještě byla mladý tele. Nejdřív jsme byli jen dobří kamarádi a zhruba po roce jsme spolu začali chodit.

Eto> Poznali jsme se v jednom baru a přiznám se, že mě okamžitě zaujala. Nenazýval bych to láskou na první pohled, ale spíše ohromující vášní!

Který z vás bývá při vašich společných setech na hlavním mixu?

Gab> Záleží na situaci. Dříve to býval vždycky Eto, protože mnohem více pracuje s efekty. Já naopak hlídám sladění desek a načasování. Teď se ale v této funkci střídáme.

www.rave.cz/shop
Kup si lístek na Apokalypsu na www.rave.cz/shop.

Eto> Zpravidla bývám na master mixu já, ale vždy se snažím ponechat své partnerce maximum volnosti a kreativity.

Nedávno jste se přestěhovali z Brazílie do Evropy. Co je tu pro vás největší změnou? Existuje něco, na co si na starém kontinentu nemůžete zvyknout?

Gab> Co se týká parties, tak si troufám tvrdit, že v Evropě chodí na hardtechno mnohem více mladých lidí. Z každodenního života je pak největším rozdílem otázka bezpečnosti. V Brazílii panuje mnohem větší strach z násilností a nepokojů, zatímco Evropa je v tomto ohledu klidnější.

Eto> Největší rozdíl vidím v sociální nerovnosti, která v naší rodné zemi panuje.

Jaké vlastně byly vaše pocity po prvním evropském turné v roce 2007?

Gab> Sny se staly skutečností! Samozřejmě jsem ale byla nervózní, ale to bývám vždycky. Cítím se uvolněně vždycky až po vystoupení, víš jak. Prakticky nejlépe jsem se cítila až po našem posledním hraní na konci turné, protože teprve pak to ze mě všechno spadlo.

Eto> Byl to pokrok v naší kariéře, díky kterému jsme mohli naši prácí prezentovat před zraky mnoha lidí. Makali jsme na tom sedm let a dostalo se nám krásné odměny.

Video: Eto & Gab @ Code, Fabrik - Madrid

Co vás baví víc při skládání - software nebo hardware nástroje?

Eto & Gab> Primární je software, ale hardware má také svou důležitou roli.

Před několika lety jste taktéž rozjeli projekt Velotrois. Jak to s ním v současnosti vypadá?

Eto & Gab> Přemýšleli jsme o obnovení tohoto projektu, ale momentálně máme tolik práce, že na to bohužel nezbývá čas. Snad někdy v budoucnu...

A jaké máte plány s projektem Motomorfoses do budoucna?

Gab> Abych pravdu řekla, tak sama nevím, protože do projektu jsme investovali spoustu času a nadšení, ale zdá se mi, že lidem je vlastně úplně jedno z čeho hrajeme. Raději budeme hrát pro lidi, kteří tomu opravdu rozumí a dokážou to ocenit, než abych nacvičili nějaký falešný live vystoupení, který by možná zaujalo davy... Snažím se tím říct, že chceme v projektu pokračovat, ale lidé nás musí chtít slyšet, jinak Motomorfoses zanikne...

Eto> Momentálně nevíme, co si s projektem počnout... Hodně jsme za Motomorfoses bojovali, ale málokdy se nám dostalo podpory, kterou bychom potřebovali. Nepřemýšlím o zániku, ale zřejmě se pohybujeme na scéně, kde není poptávka po kvalitě.

Na první pohled je těžké si nevšimnout, že máte zálibu v tetování. Kolik jich mají a co pro vás znamenají?

Gab> Já mám pouze šest a symbolizují ideologii mého života - láska, hudba, vegetariánství.

Eto> Mám paže pokryté irezumi :). Kérky se mi líbí, a proto je mám. Nekoukám na jejich význam, protože nositelem mé ideologie je má hlava a srce, nikoli malůvky na mém těle.

Co vám o Apokalypse vyprávěli vaši kamarádi Fernanda s Lukasem?

Gab> Vyprávěli jen v superlativech a ujišťovali nás, že si to užijem :).

Eto> Říkali nám, že celá akce je skvěle strukturovaná a zorganizovaná a nezapomněli zmínit ani kvalitu českého publika.

Co byste českému publiku chtěli vzkázat?

Gab> Doufám, že budete z našeho setu stejně nadšení jako my, když jsme se před pár měsíci dozvěděli, že u vás budeme hrát!

Eto> Strávil jsem několik let snahou zahrát si u vás a teď se to konečně povedlo. Těším se na vás, díky za pozvání a za možnost být součástí této skvělé party!

Video: videozdravice

PARTYINFO

Apokalypsa 36 The New Age

22.11.2013 BVV, Brno
DJs: Sasha Carassi, A.Paul, Joseph Capriati, The Advent + Industrialyzer (live), Horacio Cruz, Eric Sneo, Miss Djax (live), Triple Religion (Arkus P. + Boris S. + Robert Natus), Motormorfoses (Eto + Gab), Nois, Makarov + Spiriakos
2nd: KaiserDisco, Jay Lumen, Subgate, Orbith, Adam Cloud, Andy Smithh, Marty Fish + Wilda, Nika
3rd: André Galluzzi, Dominik Eulberg, KaiserSoze, JB & Flesh, Ravic, Taada, Sonja, Tokátko, CallBoy
Cena: 499 - 2.499 (VIP)
REKLAMAREKLAMA