Deltano & Ilario Liburni: Do Brna se těšíme

Brněnský večírek Coonk balancující mezi housem a technem dle slov rezidentů začíná novou éru. Před páteční zahajovací akcí jsme vyzvídali dva úctyhodné headlinery z Belgie, Ilaria Liburniho a Deltana, třeba i o tom jak probíhala spolupráce se jmény jako Afrojack a třeba i Paris Hilton

19.9. 2013 06:00:03 | rozhovory | deivis

Deltano

- Deivis: Čau hoši, jak se máte, co nového u vás?

- Deltano: Ahoj, daří se dobře, děkuji! Akorát jsem dokončil přestavbu svého studia po 6 měsících, tak mám radost, že se můžu zase věnovat produkci!

- Liburni: Díky za dotaz, mám se skvěle! Věci kolem mě se vyvíjí opravdu výborně, děje se spousta věcí. Poznal jsem spoustu lidí, promotérů, umělců, kteří mi hodně pomáhají poslední dobu. Nově mě zastupuje bookingová agentura „Green Room Agency“. Doufám v dobré a hladké spolupráci a očekávám dostatek zahraničních vystoupení, atd.

Jste oba velmi aktivní producenti, tak vás nemine otázka, na čem zrovna pracujete a na jakých labelech vyjdou vaše novinky? Průměrně kolik hodin týdně strávíte ve studiu?

- Deltano: Momentálně pracuji na několika originálech a na remixu pro Ilaria Liburniho, na jeho novém labelu „Invade RecordS“. Tento týden vyšel můj track „Alter Ego“ na labelu Viral Cutz, který vlastní producentské duo Figueroa & Obando. Pak má vyjít náš collab s Ilariem na „Medicine Musique“, který vlatní Massimo Cassini. Čas, který týdně strávím ve studiu, se mění dle situace…

- Liburni: Dokončil jsem několik projektů, které vyjdou v příštích měsících. Patří mezi ně např. EP na „D-Floor Records“, který spoluvlastní Pirupa, Leon a NiCe7. Třešničkou tohoto EP je krutý remix, o který se postaral Noir! Dále EP na „Memoria Recordings“ s remixem od Pirupa a EP na „Serkal Music“ s remixem od Francisco Allendes.

Dočkáme se letos nějaké spolupráce i s dalším zajímavým producentem? Vím, že ty Deltano jsi vydal tracky ve spolupráci s Hermanezem na labelu Rockets & Ponies, který vlastní Timo Maas.

- Deltano: Určitě! Vlastně hned se čtyřmi :). David Guetta dělal „hihat“ v tracku, Afrojack dodal „clap“, Pitbull nazpíval vokály a Paris Hilton mezitím klečela pod stolem v mém studiu a dělala to, co nejlépe umí :). Kromě tohoto megaprojektu :P, máme rozdělané tracky s Massimem Girardim (Memoria Recordings, Little Helpers) a také s velmi talentovaným Snillocem (Metroline Limited, Quartz Rec).

- Liburni: Já aktuálně pouze se Deltanem, na který koukám asi zapoměl :)

Poslechni si: Hermanez & Deltano - Cologned / Par Quite [Rockets & Ponies]

Ilario, ty akorát startuješ svůj label Invade Records, a to rovnou vinylovým releasem. Není to na dnešní dobu trochu odvážné? Plánuješ i digitální release, nebo bude vydáno jenom na vinylu? Kteří další producenti se objeví na Invade Records kromě tebe a Marcmana, viz. The Forest EP se startovacím číslem 001?

- Liburni: Vždy jsem chtěl rozjet svůj vlastní label, ale čekal jsem na správný okamžik. Našetřil jsem nějaké peníze a akorát jsem odstartoval „Invade Records“. Jsem názoru, že vydavatelství bez vinyl releasu je poloviční práce. Je správné dát svým fanouškům možnost vybrat mezi vinyl vs. digital releasem. V dnešní době může rozjet digitální label opravdu kde kdo a také tomu tak je. Následkem je to, že tyto labely vydávají každý den něco nového, prostě převládá kvantita nad kvalitou a pak tracky z těchto labelů nemají žádný respekt mezi DJs, nejsou dlouho hrané, ztrácí se v tom množství a díky tomu ani nemají šanci „dozrát“ jak se říká. Další velký problém digitálních releasů je pirátství. Myslím si, že vydat na vinylu je pořád ta nejexklusivnější cesta jak protlačit svůj zvuk, ale kupovat muziku na černých plackách není nejlevnější. Proto razím obě cesty.

Na které své tracky jste nejvíce hrdí a proč?

- Deltano: Většinou jsem na sebe velmi kritický, takže je těžký být pyšný… :). Pokud bych si měl přece jen něco vybrat, tak by to byly asi tracky „Survival Instinct“ na labelu Suara a „Emma“ na Inmotion Music. Neumím jednoznačně říct z jakého důvodu, ale nejspíš to budou reakce tančícího davu, někdy osobní pocity, které mi ty tracky dávají nebo osobní vzkazy a chvála od fanoušků…

- Liburni: Nejvíc hrdý jsem asi na „Crapkin“, který vyšel na Inmotion Music, jelikož mi hodně pomohl dostat se tam, kde jsem dneska.

Jaké bylo vaše zatím nejnezapomenutelnější vystoupení, ať už je ten důvod jakýkoliv ;)

- Deltano: Zažil jsem už hodně nezapomenutelných akcí za posledních pár let, ale za tu nej považuji asi Tomorrowland 2012, kde jsem hrál „closing set“ na Ketaloco stage… neskutečný publikum! Ten úsměv po akci snad zůstal po celý zbytek roku na mé tváři :)

- Liburni: Hraní v Římě mě vždy bavilo. Super kluby, fajn lidí, správné vibrace,…

Víte vůbec něco o české scéně, potažmo o akci COONK a znáte nějaké české DJs či producenty?

- Deltano: Abych pravdu řekl, tak ani ne, takže jsem velmi zvědavý a těším se, až doplním tyto vědomosti už tento pátek!

- Liburni: Musím říct, že ani já toho moc nevím o českých Djs, ani o zemi jako takové. Ale slyšel jsem, že určitě stojí za návštěvu, takže se nemohu dočkat víkendu, kdy doletíme. Už dlouho mám Českou republiku ve svém hledáčku!

Jaká je dle vás scéna v Belgii, co u vás aktuálně nejvíc frčí za styly? Do kterého klubu byste nás pozvali?

- Deltano: Fuse, Café d’Anvers a Decadance jsou 3 kluby, do kterých byste měli určitě zavítat! V naší malé zemi se koná příliš moc komerčních akcí za posledních 15 let, tak jsem rád, že máme aspoň zmíněné kluby, které pořád drží laťku nahoře a nabízí pro náročnější publikum kvalitní mejdany. Jsem rád, že máme zde aspoň hrstku promotérů, která do toho dává maximum, aby udržela belgickou undergroundovou scénu při životě.

- Liburni: Belgická scéna se hodně změnila oproti dobám před 10-15 lety. Jak se říká, byly to „staré dobré časy“. Promotéři se ale snaží o to, aby vrátili atmosféru těchto dob. Kluby bych určitě doporučil stejné, jako můj parťák Deltano. Jsou opravdu úžasné a můžu vám je vřele doporučit. Pak je zde největší festival na světě s taneční muzikou „Tomorrowland“, který jistě znáte i vy. Je to opravdu mazec! Vždy se na to těším!

Co musí obsahovat track, abyste ho zařadili do svého playlistu?

- Deltano: Track musí být „trippy“, hypnotický, s krutým groove a samozřejmě musí být správně složen z producentského hlediska. A abych nezapomněl, nesmí chybět vokály Pitbulla, haha :)

- Liburni: Praskající a šustící zvuky, textury a deep vokály… To jsou pro mě hlavní elementy, které v tracku vyhledávám.

Zkuste popsat slovy styl, který hrajete a proč by si vás měli lidi přijít poslechnout. Co naopak vy očekáváte od publika?

- Deltano: Někdy je to deep a „trippy“, jindy to má melodický nýdech, občas to, pak zase tamto… Záleží, v jakém jsem zrovna rozpoložení :). Očekávám, že lidí přijdou bez očekávání a s otevřenou myslí, a nechají se vzít na hudební výlet do mého světa tuto páteční noc… Kdo se chce naladit, ať se podívá na můj Soundcloud.

- Liburni: Nejvíc mě baví pěkně lámaný bubnový beat s dunící basovou linkou, do toho nějaké trippy plochy a a bizarní efekty. Nemám moc v oblibě laciné nájezdové zvuky v tracku, spíše vyhledávám sušší sound. Pouze základní bubny, breakdowny, skoky. Od českého publika čekám správnou vibraci! Slyšel jsem, že Češi se umí opravdu odvázat, jak se patří a sluší!

House nebo techno?

- Deltano: David Guetta!

- Liburni: HARDCOOOORE!! …. :) Mám rád oboje, … ale svůj vlastní sound bych přirovnal spíše k technu.

20. září poprvé navštívíte Českou republiku, Brno a párty COONK, která začíná novou éru. Počínaje tímto dílem chceme představovat našemu publiku kvalitní hosty ze zahraničí. 8. Listopadu se na této párty ukáže Maximiljan (DE) a CrossNineTroll (HU). Koho byste nám doporučili na lednový díl a proč?

- Deltano: Poslední dobu se mi hodně líbí Re-Up či Marc Antona! Kromě prvotřídní produkce mají také velmi originální sety s opravdu krásným příběhem! To je přesně to, co mě donutí jít na taneční parket, když zrovna nehraji.

- Liburni: Massimo Girardi! Bez pochyb! On je neuvěřitelný Dj! Vždy mě dokáže překvapit svými sety. Nechápu, kde tu muziku bere!

Mockrát děkujeme za váš čas, takto na poslední chvíli, přejeme vám šťastný let do Brna, nezapomenutelné vzpomínky a bomba mejdan. Uvidíme se na parketu!

- Deltano: Budu se moc těšit!

- Liburni: Bylo mi potěšením. Nemůžu se dočkat, až pustím první vinyl v Brně!

PARTYINFO

Coonk: The Next Level

20.09.2013 Perpetuum, Brno
DJs: Deltano, Ilario Liburni, Deivis, Pete White, Kema
Cena: 80
REKLAMAREKLAMA