Du'Art: Těším se na první návštěvu Brna!

Portugalský techno diktátor Duarte Garcia, známý zejména pod uměleckým jménem Du'Art vystoupí v pátek 13. září v Brně na Favále. V zajímavém rozhovoru se něco dozvíte o akcích v Portugalsku, Du'Artové produkci a názoru na Českou republiku.

11.9. 2013 07:13:12 | rozhovory | Phil Albedo

Du'Art: Těším se na první návštěvu Brna!

- Phil Albedo: Zdravím tě Duarte, díky, že sis udělal čas na rozhovor. Jak si užíváš konec léta?

- Du'Art: Ahoj všichni! Vzhledem k tomu, že mám svůj diář plný téměř až do října, tak mi nezbývá nic jiného, než si tohle období užívat naplno především hraním na parties a cestováním.

Video: Du'Art @ Eco Festival 2013 (Slovinsko)

Jednou z proslavených portugalských specialit je portské víno, jaké jídlo k němu doporučuješ?

Nejsem zrovna znalec vín, ale myslím, že se k němu nejvíce hodí kvalitní sýr a olivy.

Portugalsko je taky dobře známo svoji architekturou nebo uměním. Jak je to s akcemi a elektronickou hudbou?

Scéna není nějak extra velká, ale i přesto se snažíme něco dělat a elektronickou hudbu si tradičně udržovat. Máme zde několik festivalů a skvělých klubových akcí, kde pravidelně hrávám 1-2x do měsíce.

V současné době žiješ v Amadoře, která se nachází poblíž hlavního města Lisabon. Jak jsi zde vůbec došel k prvnímu kontaktu s elektronickou hudbou?

Bylo to na střední škole, kde mi spolužák dal k poslechu nahraný set Jeffa Millse, který mě doslova ohromil a hned po tom jsem začal poslouchat techno. Před tím jsem toho moc o elektronické hudbě nevěděl, byl jsem rocker.

Poslouchal jsem tvoji aktuální tvorbu na Beatportu a nejvíce mě zaujaly tracky “Muchachos de Mi Barrio” a “You Naughty Bad Girl“. Kde jsi pro ně čerpal inspiraci?

Právě ani nevím :-), vždy když začínám tvořit track, tak nic neplánuju a prostě to nějakým způsobem vznikne.

Když ještě zůstaneme u tvé produkce, tak jsem si všiml i spolupráce s A Paulem, Raulem Mezcollanzou nebo Preachem. Jak spolupráce s tak zvučnými jmény začala?

S A Paulem jsme dlouholetí přátelé a navíc bydlíme blízko sebe, takže se občas sejdeme a společně vytvoříme nějakou tu pecku. Raula jsem měl příležitost poprvé poznat, když jsem hrál v Barceloně, kde jsme se i spřátelili a poté mě několikrát pozval k sobě do studia. U Preache to bylo trochu odlišné. Oba jsme vystupovali na jedné akci, která byla ukončena našim spontánním b2b setem. Pak jsme si na sebe dali kontakty a během několika dalších týdnů jsme začali spolupracovat. Dle mého názoru přišel i skvělý výsledek. (poslechni si : DJ Preach & Du'Art - Subcult Special Series)

Co bys doporučil mladým talentovaným DJs a producentům?

Věřit v sám sebe, hrát „to, co se mi líbí“ a více se tak cítit volně. Pak bude vše jednodušší a s tím přijde i více kreativity.

Najde se na světě nějaká země, kterou jsi ještě nenavštívil a chtěl bys ji navštívit ať už jako DJ nebo jako turista?

Takových zemí se najde samozřejmě mnoho a každá má své kouzlo. Zmínit bych se mohl třeba o Japonsku, které bych moc rád navštívil a myslím, že by zde byl i největší rozdíl od míst, které jsem doposud poznal.

Českou republiku jsi navštívil již několikrát. Jaký je tvůj názor na tuhle zemi?

Poprvé to bylo na párty v roce 2009, kde DJ Rush slavil narozeniny, a od této doby je pro mě Česká republika jedno z nejlepších míst. Je to velmi nádherná země, lidé jsou sympatičtí, párty divoké, tak jak se mi libí a máte také skvělé jídlo : - ). Miluji to!

Za několik dní vystoupíš poprvé v Brně a bude to v zajímavý termín - pátek 13. Pro partypeople a nás promotéry bude navíc tahle akce v mnoha směrech výjimečná. Jak to vidíš ty? Připravuješ na tento mejdan něco speciálního?

Opravdu se na první návštěvu Brna a tento výjimečný večer moc těším! Budu se snažit aby to bylo výjimečné i v případě mého setu. Doufám, že se všichni uvidíme!

PARTYINFO

Startech no. 02

13.09.2013 Favál, Brno
DJs: Du'Art, Jason Little, Orbith, Golpe, Matthew, Phil Albedo, Revelation Point alias Upgrade + Warphil + Rastyn, Dazy + Wolf, Skais, Jan Willert, Thomas Cook, Slayer + Withecker, Peca, Trunk
Cena: 200 / 250
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně