Producent RENK je mladá hiphopová krev

Nezávislé hudební vydavatelství Humble Grooves doslova před pár dny vydalo svoji první nahrávku. Jedná se debut chodovského Renka a LP dostalo název Forrest Drum.

4.9. 2013 11:04:13 | nové desky | Besta

RENK je teprve osmnáctiletý mladík, který se věnuje skládání hudby, djingu a navíc má rád vinylové desky. Snad právě proto neváhal svůj debut kromě digitálního downloadu vypustit na    světlo boží i na krásném kolorovaném 12'' vinylu. Asi nemá cenu se o jeho vztahu k deskám a jeho hudební tvorbě nějak speciálně rozepisovat, protože je nejlepší mít informace přímo od zdroje (vše je na videu, které je součástí tohoto článku). Musím zde jen podotknout, že na mě RENK v době, kdy se z českého hiphopu stala téměř zcela spotřební zábava působí velice zdravým a nezkaženým dojmem a osobně mu přeju, ať mu to vydrží co nejdéle.

Video: MyNameIs - Renk

A jaké je vlastně je jeho album? Zvláštní možná v tom, že se až na jednu výjimku jedná o zcela instrumentální album. Délka skladeb nedosahuje ani punkové časové stopáže, tracky mají kolem minuty a půl. Při takové dálce může být například pro Dje celkem problém najít v bagu tu správnou další desku a ještě jí stačit dobře smíchat přes beat. Nicméně - v celkovém konceptu alba  to tady  funguje a  navíc to působí velice svěže. Dobře působí skladby King's Choise s Alešem Králem na saxofon a Calm Down s Romanem Volfem na trumpetu. Nejtanečnější na albu je pak asi track Melody Maker se samplem pravděpodobně z nějaké desky z šedesátých let. Mým favoritem je Night Shift, která do určité míry nese atmosféru starších Wichových beatů, moc pěkná záležitost. Jediná skladba s rapem je Otevřenej Dopis RMX, kde přemítá o věcech o kterých se mnoho lidí v životě nikdy nezamyslí raper Matheus.

Celé album Forrest Drum hodnotím velice kladně a držím klukům z Humble Grooves palce do dalších aktivit.

Tracklist:

1. Intraw
2. MyNameIs
3. Bachelor
4. Computer Love
5. Cyclone
6. Little Boy
7. It's not dance
8. MelodyMaker
9. Raw Essence
10. Chick Skit
11. Stand Up
12. Spaceship
13. Night Shift
14. GS
15. King's Choice + Aleš Král
16. Phone Call skit
17. Calm Down + Roman Volf
18. Science
19. HDM
20. When Tommorow Comes
21. Matheus - Otevřenej Dopis (remix)
22. Big Sam  

Poslechni si: Drum, Forrest, Drum! Mixtape

REKLAMAREKLAMA