Kölsch - 1977

Kolínský label Kompakt si vybral několikaletý čas odpočinku než pustil do světa další výrazný počin, který zaplní tracklisty DJs, diskuse fanoušků i přední stránky hudebních magazínů. Řeč je o dvojvinylu s klukem v čepici na obálce a názvem 1977, pod nímž je podepsán dánský producent Kölsch.

29.8. 2013 16:39:27 | recenze | PePe

Kölsch - 1977

Kölsch - 1977 (Kompakt 2013, 2x 12")

1. Goldfisch, 2. Opa, 3. Bappedekkel, 4. Der Alte, 5. All That Matters, 6. Basshund, 7. Silberpfeil, 8. Oma, 9. Zig, 10. Eiswinter, 11. Wasserschutz, 12. Loreley, 13.Felix

Výtrysk pozitivna

Už první takt otvíráku s názvem Goldfisch spolehlivě odradí všechny příznivce temnoty. Tohle nevypadá na výlet po hřbitově ani po opuštěné radioaktivní pláni. Zlatá rybka minimalisticky a vesele křupne a i podle další skladby Opa (děda) to vypadá, že jsme na rodinné slavnosti - zřejmě jde o rozjíždějící se narozeniny pana producenta. Zkuste se mnou hádat, kolik mu je asi let? Mimochodem, Opa je asi jediná skladba, která tak trochu vyčnívá ze zbytku alba - ale o tom až později. 

Geh ma tanzen!

Každou ze skladeb na tomto dvojvinylu provází tepavý beat. Rytmické a melodické struktury si daly za cíl být především charakteristicky snivé. Styl se proměňuje spíš v drobných kudrlinkách, nečekejte žádné velké výlety mimo "německý house". Přestože Kölsch na album zařadil díla ze svého raného tvůrčího období i zcela nové kompozice, zní všechno naprosto kompaktně :). A rozhodně prudce tanečně - tohle není potrava pro inženýry, ale pro plný parket tancujících.

V čem je tajemství?

Nemusíme ho složitě hledat. Ačkoli je 1977 albový debut, Kölsch se na producentském poli aktivně pohybuje už od roku 1995. Tak proto se nebojí vytasit zvuky klávesjako z raných devadesátek. A ony fungují. Při poslechu vás přenášejí do krajiny snů, kde jediným povoleným výrazem tváře je úsměv. Takže dalším cílem pro tento počin je autorádio. Pusťte si 1977 v koloně a ještě vám začne být líto, že se pohybuje.

Hračky pro festivalové DJs

Kolsch na svém dvojvinylu zahrnuje svou pozorností především DJs. Tracky jako "Zig" či "Basshund" jsou v letošním létě na festivalech doslova nepostradatelné. Úplně vidím stovky a tisíce lidí opouštějících areál a pobrukujících si jednu z těch melodií, co se jich už nikdy nezbavíte.

Tak si to shrneme

Je něco, co na tomto albu může vadit? Třeba konstantně líbezné a možná až lehce přeslazené melodie? Nebo to, že některé tracky jsou pro běžný poslech snad až příliš natáhnuté? Možná. Album jako celek je ale natolik namotávací, pozitivní a přátelské k DJs, že mu to rádi odpustíte. Pro mě osobně tohle není muzika na každý den. Ale na každý druhý klidně!

Video: Kölsch - Oma (original mix)

Poslechni si: Kölsch feat. Troels Abrahamsen - All That Matters

PARTYINFO

Elektra Van Gogh Edition

27.09.2013 Fléda, Brno
DJs: Kölsch (live), Electrosoundsystem, Elio, Andy Smith
bar: AhZ, P.D.CH., krlshp, Rabid, Naabish, Marui Bush
Cena: 250 / 350
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně