ZERʘ festival pomůže dobrým lidem ve špatné životní situaci

Festival zdarma, který navíc přispěje na dobrou věc - letos se budou vybírat peníze na pomoc konkrétním tibetským rodinám. To je projekt, který nachystalo několik šikovných Brňáků. Za pořadatele společně odpovídali Helmut a Mira.

30.8. 2013 12:43:49 | rozhovory | Soldik

Babička Rigzin s dcerami - pomoc dostanou konkrétní lidé

- Soldik: Kdo a co je Zero Festival? Kdo se za tímto projektem schovává a co si od něj slibujete? Respektive: co od něj můžeme očekávat?

ZERʘ festival je unikátní spojení taneční párty a charity. Návštěvníci mají možnost přijít na akci zcela zdarma a pokud mají chuť, mohou i přispět na dobrou věc. Samozřejmě nebudeme nikoho do příspěvku nutit např. povinným nákupem kelímku nebo nějakou podobnou cypovinou :). Spíš chceme rozpoutat diskusi a pomoci dobrým lidem ve špatné životní situaci. Za organizací festivalu zodpovídá TEAM ZERʘ (více na www.zerofestival.cz). Očekáváme, že festival bude mít mnoho ročníků a samozřejmě, že pomuže mnoha lidem v tíživé životní situaci.

Kde se tato charitativní akce odehraje a co na ní bude k vidění a slyšení?

7.9.2013, hrad Veveří, 3 hudební scény, mnoho zajímavých DJs za všechny se sluší určitě jmenovat Break, The Sect, June Miller, Rido, No money.

Myslíte, že partylidi uslyší na "Tibet" a dobrovolně přispějí, nezdá se vám tato forma o dobrovolném vstupném v našich končinách tak trochu utopická?

Určitě nezdá! Jdem do toho s tím, že žádný výsledek pro nás nebude zklamáním, a když se to třeba úplně nepovede, je to pro nás jasný signál, že příště to musíme udělat lépe. Lépe vysvětlit, že ty peníze nejsou pro nás, ale pro lidi, kteří si je opravdu zaslouží, a kteří je opravdu potřebují. Z peněz, které vybereme, si nenecháme ani jedinou korunu.

První, co většinu lidí napadne, když se podívají na sestavu všech tří stagí je: z čeho se celý festival zaplatí a jestli účinkující také přispějí?

Festival se zaplatí od sponzorů, mezi které samozřejmě patří i někteří účinkující a organizátoři. Dalším příjmem jsou bary, proto vyzýváme všechny, nebojte se dát si drink :)!

S charitativními akcemi se roztrhl pytel. Je jasné, že peníze jsou potřeba a podobné aktivity jsou chvályhodné. V minulosti jste menšími akcemi pomohli např. onkologickému oddělení v Brně. Ale tentokrát jste zvolili Tibet? Proč zrovna Tibet? Máte k němu k budhismu blízko?

Nejde asi úplně o náboženství, budhismus je filosofie a část organizátorského týmu má k této filosofii velmi blízko. Debata o tom, komu pomoci, byla opravdu dlouhá. Nakonec jsme se shodli, že osud lidí, kteří museli nedobrovolně opustit vlastní zemi, protože je okupovaná, je nám prostě tak nějak blízký. Nechceme se nikoho dotknout, ale problémy, které mají lidé v ČR, potažmo v Evropě, se s osudy tibetských uprchlíků nedají srovnávat. Proto jsme se rozhodli pomoci právě jim.

Všichni máte s promotérsvím velké zkušenosti, takže určitě víte, do čeho jdete. Je to pro vás další level, nebo zkoušíte něco "nového"? Proč jste se pustili do takové velice časově a finančně náročné akce?

Je to pro nás hlavně výzva a něco nového. Baví nás, že jsme tým a jdeme společně za jednou myšlenkou. Někdy je prostě dobrý pocit nejvíc. Mimo to rádi oživíme českou scénu tanečních akcí něčím svěžím a neokoukaným, něčím, co má velkou přidanou hodnotu a do čeho se třeba zapojí víc lidí jen tím, že budou sdílet stejnou myšlenku.

Jak proběhne předání výtěžku?

Peníže budou vybírat dobrovolníci z občanského sdružení M.O.S.T. do zapečetěných kasiček. Vyzýváme všechny, kdo mají pochybnosti, aby nás libovolně kontrolovali v průběhu akce. Klidně přijďte a hlídejte kasičky, klidně přijďte a zúčastněte se vybírání, připoutejte se ke kasičkám :). Fantazii se meze nekladou. Našim cílem je absolutní transparentnost výběru, garantem je proto občanské sdružení M.O.S.T., které má s dobrovolnými sbírkami dlouholeté zkušenosti. Samozřejmě budeme cestu peněz sledovat až do té chvíle, kdy se z nich stane stádo koz. Naši fanoušci se o tom dozvědí, jako první. 

PARTYINFO

Zero festival

07.09.2013 Hrad Veveří, Brno
DJs: June Miller, Break, The Sect, Rido, No Money
2nd: Pier, Mercur, Vaczech, Helmut, Ntkz, Checkmate
3rd: Jean Hllavinho, Kema, Peter Pea, W.Dj, Ivka
Cena: zdarma
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně