Mácháč 2013: tak jak bylo?

Rok od roku je to těžší sebrat síly a napsat, co se nám na Mácháči líbilo a co ne. Snad jsou ty tři dny nějaké delší a náročnější, nebo nám už v kloubech vrže písek z pláže... Tady jsou první ohlasy!

26.8. 2013 15:26:15 | ankety & názory |

Greenshit: Vyzdvihnout musím vizuální pojetí hlavní stage

Mácháč 2013 je za námi. Jako každý rok jsme si ho s rave.cz crew o den prodloužili a čtvrteční večer strávili na Bílém Kameni. Na vlastním festivalu jsem nejčastěji pobýval na Radost FX stagi, kde bych chtěl vyzdvihnout Orbithův set ze soboty, který mě překvapil svou svižností, vůbec se s tím nepáral :). Druhý set, který mi ulpěl v paměti, byl od Chrise Sadlera, rozjeté publikum s rukama nad hlavami mi to dosvědčí. Vyzdvihnout také musím vizuální pojetí hlavní stage a parádní zvuk. Počasí také přálo, takže u mě velká spokojenost.


ian: Poklad v písku a čarodějný twister

Letošní ročník si budu pamatovat jako ten, kde jsem ztratil a zase našel svou peněženku. Takže děkuji všem, kteří ji bez zájmu nechali ležet v písku na hlavní pláži. Poděkovat musím i pořadatelům, kteří opravdu umějí udělat festival na úrovni: nikde fronty, plno stánků a s rozumnými cenami na barech. A navíc nepodlehnou (pořadatelé) pokušení a nepustí nikoho navíc, i když se lístky na vyprodaný fest vyvažovaly zlatem. Počasí super, tak snad jen ta hudba kdyby byla lepší. Big up pro roztančenou crew KFC stánku, která si snad do pepřové omáčky do twisteru přidávala čarodějný kvítí od Koniklecký báby.


Flicky: Prospaná sobotní noc

Pamatuju si z dřívějších let Mácháče, jak jsem vždy trpěl, když jsme zašli s rave crew den před festivalem na místní diskotéku. Jak jsem tehda byl rád, že zde žokej disku zahrál aspoň Red Hoty. O deset let později, už jsem tuhle kapelu mohl poslouchat v různých remixech přímo na festivalu na hlavním pódiu spolu s dalšími skřípajícími MTV hity. Hudebně jsem si na své bohužel moc nepřišel, velkou měrou si za to mužů sám, protože v sobotu, kdy se line up skládal z pouze česko-slovenských DJs, jsem ke své škodě už nezvládl. Nebylo sil.


elm: Hudebně to zachránila Radost FX stage

Letošní Machač? Kvalitní organizace, rozumné ceny na barech, žádné fronty, omezená kapacita návštěvníků, vyprodané předprodeje, pod rukou kupované lístky za nesmyslné ceny, časté houkání sanitek, krásné prostředí Máchova jezera a ještě krásnější návštěvnice. V pátek na hlavním pódiu stále se opakující výběr hitů z Evropy 2 a hudební spása v podobě Radost FX stanu, v sobotu set Orbitha, Chrise Sadlera a především Bidla s Maniem. Další Machač už za 52 týdnů!


Dominika: Mácháč musí vtáhnout i největšího mrzouta

Poslední tři roky je můj závěr léta jasný. A rok co rok je prostě Mácháč legendární. Pařit bosky v písku a nic neřešit s luxusní hudbou a přáteli na baru pod širým nebem. Rave crew děkuji! Ano, kritikové možná vyzdvihnou rádiovky, ale není parádní, když ten rozjetej dav to dokáže ještě více nakopnout? To musí vtáhnout i největšího mrzouta. Po všech stránkách je to nej festival u nás a letošní návštěvnost to potvrdila.


Floatman: Hodně lidí a málo front

Obavy z front a festivalu nacpaného k prásknutí se rozplynuly již první noc. Pořadatelé naštěstí dodrželi plánovanou kapacitu a nepustili do areálu více lidí. Díky tomu se netvořily žádné fronty a na většině barů člověk nečekal. Spousta stánků s jídlem uspokojila případné hladovce. Ocenil jsem také normální ceny, jak na barech, tak u stánků s občerstvením. Hudebně jsem si nejvíce užil sobotní sety Orbitha, Chrise Sadlera a hlavně Bidla s Maniem.


Jamie: Mácháč je hlavně o atmosféře

Když se řekne Mácháč, vždycky si vybavím celovíkendovou party. Poprvé v životě jsem přišla "domů" po obědě, takže myslím, že pro letos splněno i s afterparty na Kameni. Hudebně nemůžu říct, že by to byla nejlepší akce, v pátek na hlavní stagi jsem se spíš nudila než bavila. Mácháč je pro mě ale hlavně o atmosféře, kamarádech a prostředí, což se povedlo na plnou. Velký dík organizátorům a pořadatelům za velmi zvládnutou akci, i přes to, že bylo vyprodáno. A doufám, že příští rok víc zaskotačím s kolegama rejvákama!


Kaix: Bavil jsem se i já, starý protiva :)

U festivalu Mácháč se považuji za pamětníka, a tak jsem zažil všechny jeho proměny. Mácháč se stal po letech hledání tou zábavou na pláž, která oslaví masy. Chcete-li na závěr léta dobře produkčně zmáknutý fest, pobavit se s přáteli a tři dny tančit, plácat opilecké nesmysly a koukat po holkách při nenáročné hudbě, nenašel jsem za ty roky lepší řešení.


PARTYINFO

Mácháč 2013

23.08.2013 - 24.08.2013 Klůček, Doksy
Cena: 595 - 2.590 (VIP)
REKLAMAREKLAMA