Pohodový Grape opět nezklamal!

Do slovenských Piešťan jsme se vrátili po dvou letech. První dva ročníky se nám velice líbily a tak letos padlo jasné rozhodnutí. Po roční pauze jsme se vrátili na místo činu a zkontrolovali, kam se celý festival za čtyři roky své existence posunul. I když každý rok počasí festivalu moc nepřálo, tentokrát jsme vyjeli v sobotu odpoledne za velice příznivých podmínek.

20.8. 2013 06:51:05 | reporty | Pstruh

Co s volným časem?

Po příjezdu jsme zjistili, že v pátek, zde řádila silná bouřka, kvůli které byl páteční program pozastaven a některé koncerty se ani nekonaly. Sobota však vypadala velice slibně a na obloze se objevovalo i sluníčko. Hned na začátku nás v areálu překvapilo velké množství volnočasových aktivit, což beru jako velké pozitivum. Bubble fotbal, boardlife s U rampou a surfováním na vodě, streetball hřiště, velice vtipná O2 nabíječka, kde si člověk telefon nabil svépomocí, a další místa, která donutila k zastavení.

Hlavním důvodem proč jsme na festival dorazili, byla samozřejmě hudba! Ve slaměném posezení jsme si vyslechli příjemný koncert anglických Citizens! Následovala slovenská skupina Korben Dallas, kterou bych zařadil jako překvapení tohoto roku. Zpěvákův uhrančivý hlas a jejich silný song Otec nenechali nikoho chladného.  

Midi Lidi a Čoko Voko dobili slovenské festivaly

Poté následoval koncert Čoko Voko, před plným stanem, který, podle mě, chvílemi překvapoval i samotné účinkující. Holky chvilkami samy nevěřily, co se děje. Publikum zpívalo jejich texty a to nemluvím o neustálém aplaudování. Chvíli před koncem jsme rychle zaskočili na Red bull tour buss, kde právě rapoval Strapo a jak se říká, mělo to „koule“. Početné publikum to dokázalo ocenit. Zato následný koncert českých PSH ve mně zanechal smíšené pocity. Staré songy mi přišly, jako kdyby oblékly nový „disko kabát“ a celá show se nesla úplně v jiném duchu, než pamatuji z dob minulých.

Ovšem Midi Lidi předvedli neskutečnou show a na Slovensku je očividně milují. Na festivale byli již 3x a my se neskutečně bavili! Hlavně jsme se skvěle vytančili. Kluci umí a člověk chvilkami jen čumí :). Poté hurá na hlavní stage, kde to rozjel DJ Fresh live se svojí show. Kdo si poslechl jeho poslední dvě alba, věděl, co má čekat a tak to taky bylo. Poslední song Louder s kytarovou předehrou byl prostě úžasný a po celý koncert ho doprovázela zpěvačka Fleu. Poslední kroky vedli za L Plusem na Suzuji stage a po třetí hodině jsme opustili party stan a šli spát.

Jídlo a pití, to je dobré žití

Nakonec bych reagoval na stížnosti, kvůli opilým mladistvým. Za celou sobotu jsem potkal opravdu pouze pár jedinců, kteří ovšem nikoho neomezovali, protože měli dost práce sami se sebou nebo spali. Dva z nich mě přímo rozesmáli, když jsem si myslel, že je to tajná stage, kde v kruhu asi 200 lidi tančili dva společensky unavení kluci „Labuti jezero“, no asi si dokážete představit, jak to vypadalo :).

Velkou pochvalu si na závěr zaslouží gastro zóna. Vždy, když jsem hledal cikánskou pečenku, našel jsem něco daleko lepšího, zajímavějšího a hlavně chutnějšího, než jsem čekal. Už teď se těšíme na příští rok.

PARTYINFO

Grape 2013

09.08.2013 - 10.08.2013 Letiště Piešťany, Piešťany
Live: The Drums, The Joy Formidable, The Big Pink, Citizens!, Royal Republic, Dub Fx, Midi Lidi, Vec, Prago Union, Moja Reč, Luno, Čokovoko
DJs: Fresh (live), Nero etc.
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně