Prague Nightmare disponuje největší sbírkou hardcore vinylů na území Česka!

Prague Nightmare je parta, která se specializuje na tvrdé žánry jako hardcore, gabba, frenchcore, crossbreed apod. Její členové hrají i na velkých světových akcích, doma pořádají festival Imagination a výhledově plánují i vlastní open air!

16.8. 2013 12:05:44 | rozhovory | Kotlyk

- Kotlyk: Mohl bys nejdříve trochu představit Prague Nightmare? Co to je a kdo ji vlastně tvoří, jak dlouho pod tímto názvem fungujete, jaké byly okolnosti vzniku a co vás nejvíc reprezentuje?

- Psykoig: Prague Nightmare je uskupení, které je na české scéně přes 5 let a za tu dobu si vybudovalo již pořádnou fanouškovskou základnu, která je přítomna na každé naší párty. Soustředíme se především na tvrdé styly jako je hardcore, frenchcore, terror či crossbreed. Jádro Prague Nightmare tvoří projekt Hungry Beats, který je bookován několikrát měsíčně na zahraniční hardcore festivaly a já - Tomáš (Psykoig), který se stárá o management, PR, budoucnost projektu a připravuju nadcházející akce jako je Devastator, Imagination, Circulator, Rezonance a další.

Důležití jsou také naši dvorní DJs, kteří si již sáhli i na produkci. Patří mezi ně Mephisto, Ychy, Calgarry a Dirty-Z. Zahraniční PR, spolupráce a running pak zajišťuje Daniel Liščař, nově příchozí do našeho projektu. Je tu pak celá řada DJs, kteří na našich nocích hrají a reprezentují barvy Prague Nightmare jako Hardcore Fuckers (Swedza a Joudee), Hellmute, Deadwin, Krogan, Izstvy a mnoho dalších.

Jak byste popsali svůj styl hudby? V poslední době jsem zaregistroval pojem crossbreed, já v ní však nejvíc slyším techno hardcore a gabbu, kdy se tak označovala už v polovině 90. let. Můžeš mě trochu zasvětit?

Ano, pojem gabba a hardcore vystihuje Prague Nightmare celkem přesně, crossbreed je pak nově příchozí styl, kterému jsme zasvětili naše party. Většina Prague Nightmare nocí se nese v duchu hardcoru a českého frenchcoru dá-li se to tak nazvat (czechcoru) s BPM kolem 180-230. Během noci můžete zaslechnout ty nejlepší či nejnovější věci od jmen jako je Angerfist, Mad Dog, Anime, Neophyte, Korsakoff, Art Of Fighters a mnoha dalších významných umělců. Sbírka desek kterou Prague Nightmare disponuje čítá téměř neuvěřitelnou tisícovku, což je s přehledem ta největší sbírka těchto tvrdých stylů na území ČR.

Za poměrně krátkou dobu jste se stihli etablovat i v rámci světové scény. Jak těžké bylo se prosadit a získat ty správné kontakty? Nebo stačilo jen rozeslat dema s vaší tvorbou a jejich kvalita pak mluvila sama za sebe ;)?

Kvalita produkce je určitě důležitá, začínalo to však celé velmi kostrbatě (ostatně jako vždy). První releasy Hungry Beats vyšly na LXRecords a Prague Nightmare Records a připomínaly spíš ještě klasické techno. Brzy ale nastala výrazná změna. Získávání kontaktů přicházelo postupně s hraním na zahraničních parties a vydáváním na především italských a francouzských labelech. Po produkci Hungry Beats byl neuvěřitelný hlad, nejspíše právě kvůli jejich osobitému tvrdému stylu, který se stával každým dnem tvrdší a tvrdší. Po dvou letech vyšlo debutové album Hungry Beats "The Beggining Of Hell" na francouzském nejprestižnějším hard labelu Audiogenic a my můžeme nyní tvrdit, že zažíváme boom jak na domácí tak zahraniční scéně. Hungry Beats se dostali pár měsíců po vydání alba pod takřka ten nejprestižnější hardcore booking na světě se sídlem v Nizozemí a může se tak snad těšit na obsazení i na těch největších hard festivalech světa.

Cestujete tedy hodně po světě. Při zběžném pohledu jsem narazil i na takové destinace jako Florida nebo Curych. Které místo, na němž jste měli možnost si zahrát, bylo to nejlepší?

Kluci z Hungry Beats to mají takto: Filip - 1. Konnect S2 ve Francii, 2. domácí Imagination, 3. Raving Nightmare V Holandsku Kryštof - 1. North Sea Venue v Holandsku, 2. Florida, 3. La Dune ve Francii

Z předešlé otázky mi vyplývá, že světová crossbreed scéna je zdravá. Jak to funguje při nějakém vašem výjezdu do zahraničí - jedná se spíš o undergroundové záležitosti nebo to jsou velké parties?

Z undergroundových záležitostí se staly během dvou let velké parties. Míříme však spíše na temnou hardcore a frenchcore scénu než na crossbreed scénu, odpovídá tomu i naše produkce. Již několikrát jste nás mohli vidět v timetablu na zahraničních parties hned za Angerfistem či Mad Dogem, což jsou králové oboru s miliony fans po celém světě.

Na co se od vás můžeme těšit v budoucnu? Co nějaké nové releasy, kolaborace, výjezdy do zahraničí apod.?

Doufáme, že se všichni jednou potkáme na Masters Of Hardcore nebo Dominatoru nebo na naší vlastní noci na jednom z velkých holandských festivalů.

K Prague Nightmare neodmyslitelně patří i stabilně nadprůměrná grafická podoba vašich releasů a flyerů na akce. Kdo má tuto složku na starost?

Grafiku má na starosti Mathef, který dříve hrál s Prague Nightmare a Lettekem, ale svou djskou a producentskou kariéru pustil k vodě. Přesto jeho skladby vydané především pod Lettekem mají na YouTube miliony shlédnutí a ve své době byly modlou české freetekno scény.

Pokud se nepletu, patříte k organizačnímu teamu Imagination Festivalu, jehož třetí pokračování bude na podzim. Ten letos nabídne kromě hlavní DnB stage i dvě další. Můžeš nám k tomu něco říct, případně jaké jsou plány do budoucna?

Myšlenka Devastator a nově příchozí Rezonance stage je jednoduchá - vytvořit zde něco jiného, čerstvého a ukázat zde jména, které tu jen tak neuvidíme. Dostat sem taková jména je z našeho úhlu pohledu logické, jelikož takřka všechny jména známe osobně a vídáme se s nimi na zahraničních parties. Plán do budoucna je určitě Open Air, který si na sebe dokáže vydělat - začneme určitě velmi zlehka, jelikož pořádat v ČR Open Air je jedna z nejsložitějších věcí vůbec - Art Of Dance z Nizozemí už se o tom mohl nejednou přesvědčit třeba s Pleasure Islandem. Sledujte naše stránky imaginationfestival.cz

Rozhovor děláme u příležitosti vašeho vystoupení na akci Rollability, kde jsou headlinery legendární dvojice dj Marky a Stamina MC. Hudebně je to trochu jiný šálek kávy, než hrajete vy, nicméně znáš jejich tvorbu a co na ní říkáš?

Marky je legenda, kterou zná snad každý kdo poslouchá drum’n’bass. Nikdy nezapomenu na jeho set na Let It Rollu 2010, kde se každý neskutečně bavil! Taktéž jeho vystoupení v Matrixu cca o rok později, stálo za to.

PARTYINFO

Rollability

31.08.2013 Pasáž Dominik, Brno
DJs: DJ marky & Stamina Mc, Philip t.b.c., Im cyber, Javas, Prague nightmare, Aka, Pako djs, Formitox, The designer, Romitronic, Rybizz, Yardel etc.
Cena: 165 / 280
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně