Jak jsme hráli a tancovali pro charitu

Přes padesát DJs zahrálo pro dobrou věc v Dubňanech u Hodonína. Druhý ročník festivalu DJs 4 Charity pojatý jako dvoudenní akce přilákal do kempu Josef kolem tisícovky návštěvníků.

19.8. 2013 12:36:07 | reporty | PePe

Loňský první ročník DJs 4 Charity jsem si bohužel nechal ujít. Ale ohlasy předčily všechna očekávání, a proto jsem neměl jinou možnost než o prvním srpnovém víkendu vyrazit do kempu Josef v městečku Dubňany u Hodonína a patřičně si užít letošní dvoudenní - vlastně trojdenní akci. Cesta mě zavedla až za město, nikde sice žádná šipka, ale podle sluchu jsem už věděl, že nezabloudím.

Bazénová stage I

Po vstupu do areálu mě jako první praštil do očí modrý podsvícený venkovní bazén a jen kousek od něj housem dunící soundsystém. Pool Stage jako vyšitá. I přes solidní večerní horko však v bazénu nikdo neskotačil, trochu jsem se lekl, že je to snad zakázáno. Ale nebylo, to se jen zatím nikdo neodvážil do plavek. Prohlídka areálu vzápětí odhalila obří stan, ve kterém se už poctivě lámaly beaty. Nikde nechybělo publikum, podle nadšeného výskání se zdálo, že nadcházející noc bude opravdu výživná. To už se mě ale ujali pořadatelé a nasměrovali mě k charitativní vinotéce na vyvýšeném místě uprostřed kempu. Minulý rok to prý byla hlavní atrakce festivalu a já se s nadšením vrhl do degustování...

Charitativní Vinotéka

Zkrátím to: v životě jsem snad nepil lepší Chardonnay, bylo tak ukrutné, že mi nevadil ani plastový kelímek. Velmi těsně mu šlapal na paty i Tramín, na řadu přišly také vynikající Veltlíny či několik rosé. Smekám před úrovní vinotéky, všechna vína byla výtečná a perfektně vychlazená. Obsluha milá, ochotná a veselá, celková atmosféra neopakovatelná. K ochutnávání nám vyhrávala hlavní stage, která si zaslouží speciální pochvalu za výborně naladěný zvuk.

Bazénová stage II

Příliv návštěvníků v kempu stále nebral konce a když se nachýlil čas k půlnoci, přivítala mě u bazénu plná stage. Také na ostatních scénách už to patřičně bublalo a kam se člověk podíval, viděl jen krásné rozesmáté lidi. Své hraní jsem si patřičně užil a vyhrazená hodinka mi uběhla jako voda. Bylo mi to málo a komu by nebylo, když publikum reaguje na každé otočení knoflíkem a odměňuje se křikem a tancem. Během noci se konečně osmělili první "plavci" a bazén se tak stal prodloužením tanečního placu. Idyla.

Sobota

Náhle se rozednilo, ostatní scény utichly a mně se dostalo cti provést bdící i spící publikum v ping-pong setu až k plánovanému dopolednímu klidu a tichu. To však netrvalo dlouho, protože všichni cítili, že se prostě musí pokračovat dál. Aparát u bazénu si neodpočinul ani pár hodin, žezla se ujali další DJs a nastupující denní horko bylo potřeba chladit ovocnými nealko pivy a především pobytem v bazénu. Pohoštěn výborným grilovaným masem jsem se uložil v horku ke spánku.

Sobotní večer přišel tak náhle a s další várkou čerstvých DJů mi nezbylo než znovu začít kolotoč navštěvování všech scén, degustování vín, obdivování čajovny a tak dále. Vítání se s další hordou známých nebralo konce a bylo vidět, že podobně to mají i ostatní návštěvníci. Nastala sobotní noc, opět plná nadšeného výskání u výkonů čerstvé várky DJs, kteří i bez honoráře zahráli tak, jako by to mělo být naposledy. Ne, nechtělo se mi jet pryč. Setrval jsem nejdéle jak to šlo a nakonec sebral všechny síly, abych se rozloučil a odjel domů.

Byl to Zážitek s velkým "Z" a vím, že se jen tak nevytratí. Zahráli jsme a zatancovali pro dobrou věc a troufám si tvrdit, že atmosférou tento festival strčil do kapsy naprostou většinu komerčních akcí. Stačilo mi dát si to jednou a už jsem na tom závislý. Takže naviděnou příští rok!

PARTYINFO

DJs 4 Charity 2013

02.08.2013 - 03.08.2013 Kemp Josef, Dubňany
DJs: Bear, Beat Splitterz, Beksy, Casper, Cruz, Dejmon, Ecco Rox, Edby, Enjoy, Fish, G&Bass, Gat Electra, Hasik, Hory Doly, Ian Kita, Javas, Jeff B, Josh Singer, Karloss, Kema, Konny, Koala, Kube, Leem, Leo Lycra, Liner, Lucasch, Luis, Luxus, Marcuss & Bermain Drum, Marquis, Mort´n, Mildee, Mirkin, Miss Renny, Mushka, Navr aka Rvan, Nika, NTKZ, Nox Van Borg, Paul Hawk, Patrik Prelovsky, Paul Hubiss, Phil Albedo, Pprskh & Sulthan, Qman, Ronnie, Scarpo, Schrotty, Slave Zero, Soldik, Subgate, Van Drift, Voodoo Piet, Zlatomil.
Cena: 100 / 150
REKLAMAREKLAMA