Letošní Nature One ovládl ATB

I tentokrát jsme se zúčasnili jen druhého festivalového dne, ale přesto nás zaujalo, nakolik si ATB umí podmanit domácí publikum.

13.8. 2013 12:18:30 | reporty | Paya

Festivalové moře [foto: www.nature-one.de]

V tradiční termín, první srpnový víkend, hostila západoněmecká raketová základna Pydna další ročník populárního elektronického festivalu Nature One. Letošním podtitulem byl „A Time To Shine“ a desítkám tisíc partypeople byly k dispozici znovu čtyři hlavní scény a velké množství (tentokrát 19) klubových stageí rozesetých uvnitř, mezi a nad hangáry v této bývalé vojenské základně uprostřed hunsrückých lesů. Nature One se koná nedaleko městečka Kastellaun přibližně 6 hodin čistého času jízdy od Prahy. Návštěvníci opět nebyli ochuzeni o rozsáhlý merchandising, v tom je pořádající agentura i-Motion velmi vyhlášená. Areál festivalu jako obvykle nabízel široké možnosti stravování, šatnu či bungee jumping. Fanoušci Jägermeisteru jistě ocenili tematicky laděný Gasthof. Line-up nedosahoval síly minulých let, přesto však na seznamu účinkujících (který čítal přes 300 jmen z více než 25 zemí) nechyběli zástupci světové trancové, housové i techno špičky. Svým vlastním stanem disponovala komunita Masters Of Hardcore, německé kluby byly reprezentovány kupř. legendami typu Butan, Tresor či Tunnel. Organizátoři operovali na ploše 35 hektarů, dalších 100 hektarů zabíral gigantický kemp. Ve svých reportech jsem to v minulosti již několikrát zmínil, přesto však pro nové čtenáře: Pydna byla americkou raketovou základnou až do roku 1987 a disponovala 96 nukleárními hlavicemi namířenými mj. na české hlavní město.

Hlavní scéna, zasvěcená například trancu a housu, byla vyzdobena 4 kolosálními věžemi o výšce 26 metrů, každá z nich zacházela s dvoumetrovou diskokoulí. Světelný park mainstage tvořilo 450 světelných lavic a lasery o celkovém výkonu 250 kW. Nechybělo ani 350 metrů čtverečních LED panelů, sound system dodala společnost L’Accoustics. Zajímavou výzdobu měla klasická scéna, potěšila nás její oldschoolová neonová dekorace. Mimochodem, crew Nature One tvoří 2 500 lidí, přičemž na samotné výstavbě si mákne 800 z nich. Návštěvníky jako obvykle potěšil velký ohňostroj, a to během sekvence NatureOne Inc., která prezentuje současnou i minulé hymny této mamutí festivalové akce. Konečně, co nás velmi zaujalo a potěšilo, to byla česká reklama uvnitř oficiálního Partyguide, který je masivně rozdáván a tentokrát tak lákal mj. na českou TranceFusion.

Line-up pro pátek

Jak jsem již předeslal, zúčastnili jsme se znovu jen druhého festivalového dne, přesto je však ze zveřejněných setů jasné, že i páteční program stál za to! Na klubových stageích vystoupila taková jména jako Torsten Kanzler, Klaudia Gawlas, Frank Kvitta, Dr. Rude, Predator, Noize Suppressor, DaY-már, Alex M.O.R.P.H, Woody van Eyden, RAM, Jorn van Deynhoven, Dr. Motte, Arkus P. nebo Deejane Kim. Na klasické scéně šéfovali Mark ‘Oh a Kai Tracid, housovou stage ovládl Felix Da Housecat, Tom Novy, Milk & Sugar či Deniz Koyu a na technu určitě všichni vyrazili například na Felixe Kröchera a Chrise Liebinga. Mainstage hostila Moguaie, Marka Schulze, Sandera van Doorna a Sebastiana Ingrossa. Posledně jmenovaný nabídl poměrně epický konec svého setu, včetně megahitu Reload nebo aktuální hitovky Alesso vs. One Republic - If I Lose Myself následované Don’t You Worry Child.

Účinkující v sobotu

Sobotní den jsme k návštěvě Nature One zvolili kvůli našemu oblíbenci Paulu van Dykovi, ale i tak bylo samozřejmě k vidění a slyšení mnohem více: v klubech Sven Wittekind, Jay Frog, Catscan, Outblast, Angerfist, Negative A, Drokz, Simon Phinixx či Laserkraft 3D. Oldschool nabízel takové matadory, jako třeba Mr. Trance Energy, Johana Gielena (ano, zahrál nám své Twisted či Rank 1 - Breathing) nebo šílenou dvojku Charlie Lownoise & Mental Theo (pochopitelně nezapomněli na své megahity Stars nebo Wonderful Days). Na technu v sobotu diktovaly legendy jménem Sven Väth, Umek nebo Adam Beyer. No a hlavní scéna, ta kromě DJs, na které jsme dorazili, nabídla oblíbenou dvojku Dabruck & Klein nebo sympatického borce Simona Pattersona.

Holandská véčka

Nejlepší časy na hlavní scéně patřily následujícím stars. Holandská dvojice W&W zahrnula návštěvníky hromadou své vlastní produkce, už jako intro zvolila track Lift Off! V nášupu housu sklidila aplaus pecka od Hardwella s názvem Apollo, Bingo Players a jejich Out Of My Mind nebo spolupráce W&W s Arminem van Buurenem jménem D#Fat. Véčka nezapomněla ani na vlastní remix posledního Arminova hitu This Is What It Feels Like se zpěvem Trevora Guthrieho a dál sázela například Showtek & Justin Prime - Cannonball, Above & Beyond - Sun & Moon nebo povedený mash-up Chuckie & JunxterJack vs. Dimitri Vegas, Like Mike & Moguai - Make Some Mammoth. Finále energického vystoupení obstaral výborný W&W remix na slavnou skladbu Dash Berlin - Waiting s epickým zpěvem skvělé Emmy Hewitt.

Německá popstar

Další pán na holení, ATB. Tento nesmírně populární místní DJ za uplynulá léta téměř nezměnil svůj deejayský styl - prostě plácá páté přes deváté, trance přes house atd. Důkazem může být jeho tracklist, ve kterém figuruje pecka jako Motorcycle - As The Rush Comes, ale třeba i Tiëstův remix na Showtek & Noisecontrollers - Get Loose. Gigantický aplaus zaznamenal sympatický André Tanneberger novinkou Hardwell - Three Triangles, která pracuje s vokálem R.E.M. - Losing My Religion. Samozřejmě, fanoušci se dočkali povedeného singlu ATB with Dash Berlin - Apollo Road, ke kterému právě Češi mají zvláštní vztah díky videoklipu z prostředí pražské TranceFusion. I ATB do své sady zařadil Alesso vs. One Republic - If I Lose Myself, zpíval pochopitelně celý dav. Pro fanoušky další hromadu bodů znamenala skladba Ecstasy. Zkrátka, marná sláva, páté přes deváté. Ale ta atmosféra, opravdu klobouk dolů, popstar ATB si publikum úplně podmanil!

Německá legenda

Německá ikona Paul van Dyk je něco, bez čeho si Nature One tak nějak nedovedeme představit. Stejně jako jeho set bez několika tun jeho vlastní produkce. A tak i tentokrát expert z Berlína nabídl partypeople své songy Time Of Our Lives, Verano, Home, We Are One 2013 (ze spolupráce s Arnejem), Ocean, The Sun After Heartbreak, New York City, All The Way či Eternity. Paul van Dyk davu nabídl i chuťovku Nick The Kid pres. The Nameless Girl - Bright Light (Digital Self & Tek-Tonic Mix) a zkombinoval takové skladby jako Born Slippy a Here We Go od formací Hard Rock Sofa & Swanky Tunes nebo For An Angel a One od Swedish House Mafia. Velmi nás potěšila bomba Ummet Ozcan - The Box, která evokuje někdejší hit Mojado - Kaktus, podobně jako nás nadchnul Dykův starý singl Crush (Paul jej letos velmi často znovu hraje, po cca 9 letech). V závěru setu jsme ocenili Above & Beyond - Sun & Moon. Úplné finále obstaral PvDho velký hit I Don’t Deserve You.

Německý houser

Na rozloučenou nám z hlavní stage hrál německý housový borec Zedd, autor takových aktuálních hitů, jako jsou singly Clarity (remixoval jej i Tiësto) a Spectrum (s velmi povedeným remixem od Denize Koyu). Jak se dalo čekat, kromě těchto vlastních songů zahrál Zedd například i megahit Ivan Gough & Feenixpawl feat. Georgi Kay - In My Mind (Axwell Mix) nebo nový singl Aviciiho s názvem Wake Me Up. Zaslechli jsme také rozsekávku Dada Life - Kick Out The Epic Motherfucker. A zabte mě, ale mám pocit, že Zedd ve svém setu používá samply z šílenosti Psy - Gentleman :-) To už nás ale čekala cesta domů, protože jsme se chtěli vyhnout příšernému vedru - s pocitem, že na Nature One určitě nejsme naposled.

PARTYINFO

Nature One A time to shine

02.08.2013 - 03.08.2013 Raketenbasis Pydna, Kastellaun
DJs: Sebastian Ingrosso, Sander van Doorn, Markus Schulz, Vitalic (live), Moguai, Danny Avila, Jerome, Paul van Dyk, ATB, Zedd, W&W, Laserkraft 3D (live), Simon Patterson, Dabruck & Klein, Nelski (live), Zak Moya, DJ Dag, Nature One Inc. (live), Chris Liebing, Len Faki, Felix Kröcher, Klaudia Gawlas, The Advent (live), Brian Sanhaji (live), Kerstin Eden, Raphael Dincsoy, Sven Väth, Adam Beyer, Umek, Marco Bailey, Torsten Kanzler, Dandi & Ugo, BMG (live), Eric Sneo (live), Kraemer & Niereich (live), Sutura, Electronmike & Katsu Arai, Felix Da Housecat, Tom Novy, Deniz Koyu, Milk & Sugar, DBN, Sebastian Gnewkow, Babor, Marek Hemmann (live), Aka Aka feat. Thalstroem (live), Tube & Berger, Oliver Schories (live), Dominik Eulberg, Bunte Bummler, Till von Sein, Ante Perry, Heiko Gemein, Max Mayr, Mark ‘Oh, Kai Tracid, Miss Yetti, Ravers Nature, Bazeball, Charlie Lownoise & Mental Theo, Tanith, Thomas P. Heckmann (live), Dabruck & Klein, Andreas Kraemer, Johan Gielen, Sunshine (live) DJ Team aka Charles MC Thorn, Eric SSL & DJ Falk etc.
Cena: 49 - 67 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně