W&W: Ve dvou to není nuda

O tom, že seznamovat se přes internet se občas i vyplácí, by vám mohla vyprávět holandská dvojice W&W, která bude patřit k hlavním hvězdám festivalu Finlandia Mácháč. Přinášíme vám krátký rozhovor s hvězdami letošního tour A State Of Trance 600 - The Expedition, které vystoupí v hlavním pátečním programu v hodinu a půl dlouhém setu, kde mimo skladby Lift Off, Thunder, The Code zazní určitě také i společná novinka s Hardwellem (Jumper), která vychází právě v těchto dnech.

11.8. 2013 09:53:36 | rozhovory |

Kde jste se poznali a kdy vznikl nápad produkovat společně jako W&W?

Zní to možná divně, ale poznali jsme se přes internet skrze společné téma - produkování hudby. To bylo ještě v době, kdy jsme každý vystupovali pod vlastními jmény. První setkání pak bylo na Trance Energy v roce 2007, kdy jsme si řekli, že bychom mohli produkovat společně. Asi šest měsíců poté jsme už seděli ve studiu.

Jak dlouho spolu vystupujete a produkujete?

Letos to je pět let.

Vyhovuje vám to ve dvojici?

Je to skvělé! Vždycky je dobré mít někoho kolem, kdo ti hned řekne vlastní názor na to, co skládáš. A také není ve dvou taková nuda, když cestujeme za hraním.

www.rave.cz/shop
Kup si lístky na Mácháč na www.rave.cz/shop.

A jak u vás probíhá samotné skládání?

Willem: Hlavní myšlenka o tom, jak by měl track vypadat, je většinou moje. Ward: Někdy začíná jen od beatů, jindy máme pouze melodii a na té stavíme. Záleží to vše na momentálních nápadech a inspiraci.

Jak jste dostali pod křídla labelu Armada Music?

Armada měla server, kam bylo možné nahrávat své skladby, které se pak mohly dostat k Arminovi do jeho radio show. Zkusili jsme to a asi po týdnu zazněla naše skladba v jeho pořadu. Na základě toho se nám ozvali přímo z Armady, že by si tu skladby chtěli vzít pod sebe a vydat. Tak to celé začalo.

Co to bylo za skladbu?

Mustang (http://youtu.be/zrY6Pytf5vI)

Co posloucháte mimo hudbu, kterou skládáte?

Willem: Poslouchám téměř vše od hip-hopu přes rock až po dubstep. Ward: Coldplay nebo Ed Sheeran.

K vašim nejúspěšnějším skladbám patří The Code, na které s vámi pracoval i Ummet Ozcan. Čekali jste takový úspěch?

Spolupráce s ním byla výborná, ale takový úspěch jsme nečekali ani náhodou. Výrazně nám pomohl Hardwell, který skladbu zařadil do svého pořadu. Od té doby slýcháme The Code skoro všude. A je jedno, jestli hraje ten DJ trance, house nebo dokonce hardstyle.

Tvorbou jste se rychle posunuli od trancu směrem k „dirty dutch“ zvuku. Byl to záměr a vnímáte také toto rozdělení stylů tak striktně?

Pro nás jsou to stále dva různé styly, protože my nehrajeme rychlý trance. Je to takový trance 2.0, který je ovlivněn elektrem, housem nebo dubstepem.

PARTYINFO

Mácháč 2013

23.08.2013 - 24.08.2013 Klůček, Doksy
Cena: 595 - 2.590 (VIP)
REKLAMAREKLAMA