Jade: Silnice jsou u vás celkem v pohodě, až na D1

Jade, maďarský D'n'B producent a boss labelu Eatbrain, zavítá koncem července do Brna na Stepslet. Pokud vás, zajímá, co se mu zrovna honí hlavou, jste na správném místě.

12.7. 2013 12:38:16 | rozhovory | Soldik

- Soldik: Ahoj Gábore, do Česka jezdíš poměrně často, ale oproti např. Aphroditovi to máš podstatně blíž a jezdíš k nám autem (upřímně tě lituji a omlouvám se za zdejší silnice). Jezdíš k nám vůbec ještě rád :)?

- Jade: Možná je to podle tebe dost, ale určitě nepohrdnu dalšími českými boxingy. :) Hraji u vás 4-5krát za rok, ale pokaždé v jiném městě. Nesejde na tom kde, české publikum je vždy skvělé! Cestování autem si užívám, dává mi to pocit svobody, můžu si líp organizovat svůj každodenní program, protože se nemusím přizpůsobovat letovému řádu, a vždy se můžu vrátit domů ještě ten samý den. Silnice jsou celkem v pohodě, až na D1.

Vedeš label Eatbrain a stále to vypadá, že se labelu daří a vydáváš jeden lepší release za druhým. Nedávno na něm vyšlo skvělé EP od Telekinesis a slyšel jsem už o dalších releasech a dokonce by se na Eatbrain měl objevit i český QO, prozradíš nám víc, co na Eatbrain chystáš?

Už je venku další EP od Teddy Killerz, které perfektně pasuje na label, a vypadá to, že bude dost populární. Další od Nickbeeho je už připravený na vydání a udělal skvělou práci. Můj nejlepší kámoš Mindscape pracuje na svém EP ve spolupráci s BTK a InsideInfo, Mefjus se vrátí s jedním solo singlem a jedním společným singlem s Neonlight, který bude následovat jejich loňský singl Hot Glue / Puppet Master. Nadějný mladík Kung taky pracuje na svém EP a na kolabu s Aeph. Rregula & Dementia dělají na vychytaných tracích pro své EP, které jsou už skoro hotové. Jasný, myslím si, že QO je extrémně talentovaný a jsem rád, že můžu rozšířit mezinárodní profil labelu o českého producenta, který je momentálně už devátým národem. Mohl by mu pomoctněkdo uznávanější, jako např. Rido. Rok 2013 bude zatím nejlepší rok labelu.

Od tvého debutového alba Venom na Citrusu uteklo už hodně vody, neplánuješ napsat své druhé album a třeba další No Cure?

Mám už plány na nové album a pravděpodobně tam nebude jen D‘n‘B. Ale neudělám další No Cure, nikdy jsem se nerad opakoval.

Jako majiteli labelu a DJi ti určitě chodí spousty nových tracků od spousty producentů a mě napadá, kolik z toho, co ti přijde, poslechneš a zařadíš do svých mixů? Asi to bude makačka vše poslechnout a probrat.

Vždycky jsem povzbuzoval producenty, aby posílali dema pro Eatbrain a tak jsem dokonce našel kluka z Estonska - Vidual. Je ohromný talent, nemůžu se dočkat, až ho představím labelu. Doteď jsem si poslechl a okomentoval všechno, co mi kdo poslal, ale teď to vypadá, že se nebudu moct vypořádat s rostoucím množstvímhudby, které dostávám. Vždy budu poslouchat dema, ale asi budu muset zanechat konceptu a odpovídat zpět každému, ale pokusím se dát aspoň nějaký feedback na co nejvíce tracků.

Kromě hudby se věnuješ i grafice. Viděl jsem spousty obalů a práce pro labely jako 1210, Close 2 Death, Fokuz Limited, State Of Mind, Eatbrain... a jsou to opravdu pecky! Kolik času strávíš nad hudbu, grafikou a máš i další koníčky?

Díky, jsem rád, že se ti líbí! Pracuji jako designer pro Triple Vision, což je holandská společnost. Navrhuji design pro všechny jejich labely jako např Citrus, Fokuz, Celsius, Distributed, Syndrome a mnoho dalších. Tu práci mám rád, ale momentálně bych mohl víc pracovat na hudbě. Fotografie je hobby, které mě dost zajímá, a vzhledem ke všemu tomu cestování je to pro život DJe fajn.

Tradičně se v rozhovorech ptám, jaké jídlo má dotazovaný nejraději a jestli doma třeba vaří. Jsem povoláním kuchař a rád se nechám inspirovat zahraniční kuchyní, obzvláště tou maďarskou, která je té naší podobná. Co jsi naposled vařil a podělíš se o recept ;)?

Mám spoustu receptů pro ty, kteří rádi vaří. Posledně jsem vařil uzeného lososa s koprem a k tomu smetanové těstoviny. Osmažíš lososa na troše másla. Když to začne bělat, přidáš smetanu a kopr, trochu pepře a soli, povaříš to pár minut, pak přidáš uvařené těstoviny a celé to osmažíš, hotovo.

Jak vypadá tvůj všední den a víkendová noc?

Právě stavím nové studio a zároveň se stěhuji do nového bytu, takže můj život je teď trochu hektický. Vždycky jsem měl studio u sebe doma, takže je to pro mě nová situace, ale těším se na nové výzvy. Obvykle někde po víkendech hraji a podle toho si je taky organizuji.Jedenbookingněkdy zabere celý víkend cestováním. Je jednodušší hrát v Maďarsku, což se mi stává celkem často, ale zase je to méně dobrodružné.

Aktuální Top 10?

QO - Evil Dead
Mindscape & BTK - Road Rage
Audio - Bag of Bones EP
Aeph feat Maksim - Black Hoax
Maztek - M-Theory
Axiom ft 2Shy -  untitled
Teddy Killerz & Jade - Blackout
BSE & Eye D - Brainfreeze (Neonlight Remix)
Kung - Zyklon
Nickbee - Animal Rage

Díky za rozhovor a těšíme se na tebe!

Uvidíme se v Brně!

Odkazy:

A verze v angličtině :)

Ez Gábor, you play in Czech Republic quite often but unlike for Aphrodite the distance is quite shorter for you and you usually take a car (I really do feel sorry for you and apologize for the state of our roads). Do you know some czech words and do you even keep enjoying visiting us over and over again?:)

Maybe it seems like a lot to you, but I could live with a couple more Czech bookings. :) I play 4-5 times a year in the country, but always in different cities. But no matter where, the czech crowd is always awesome! And I enjoy traveling by car, it gives me freedom, I can organize my days better if I don’t have to adapt to a flight schedule, and I even have to opportunity return to my home the same day. And the roads are quite okay, except for the main highway.

You are the head honcho of Eatbrain and it looks like it's going very well. You keep releasing one good release after another. Recent one was great EP by Telekinesis and you have more lined-up already. There should even be one by czech wonderkid QO. Could you tell us more about your future plans with the label?

Meanwhile the next one is out, the Teddy Killerz EP is a perfect fit for the labels profile, and it seems to be very popular. The next release is already lined up, Nickbee did an amazing job. My best buddy Mindscape is working on this EP with the help of BTK and InsideInfo, last year’s award winning producer, Mefjus will return for a single, and a collab single with Neonlight as a follow up for their Hot Glue/Puppet Master release. The up and coming neuro wonderkid Kung is working on his EP as well, will have a sick collab with Aeph. Rregula & Dementia came up with disgusting tunes for their EP - nearly done. And yeah, I think QO is extremely talented, and I am happy i can expand the label’s international profile with a Czech producer, which is actually the 9th nation to contribute. :) He might get some help from a more established czech name - Rido. 2013 will be the best year so far in the label’s life.

It's been a long time since your debut album Venom on Citrus. Are you thinking about making another one and maybe next „No Cure“?

I have plans for a new album indeed, and it probably won’t be full d’n’b. But I won’t make a next No Cure, I never liked to repeat myself.

As label owner and Dj you're probably getting loads of tracks. How many of them do you actually listen to and use in your mixes? It seems like a tough job to listen and choose the good ones from all of them.

I always encouraged producers to send demos for Eatbrain, and I even picked up a guy from Estonia, Vidual is a huge talent, I can’t wait to introduce him on my label. Up until now, I listened and commented every single tune I was sent, but recently it looks like I won’t be able to keep up with the growing amount of tunes I receive. I will always listen to demos, but I think I have to let go of the concept that I need to get back to everybody, I will still try to give at least a short feedback on most of the tunes.

Aside from music, you are a graphic designer as well. I've seen a lot of excellent covers for 1210, Close 2 Death, State Of Mind, Eatbrain.. How much time do you spend on music and graphic design? Do you have any other hobbies worth mentioning?

Thank you, glad you like them! I work as a designer for Triple Vision, the Dutch distribution company, meaning I design artworks for all of their labels, including Citrus, Fokuz, Celsius, Disturbed, Syndrome, and several more. I love doing it, but i should work more on tunes these days… Photography is the hobby I care about a lot, and it’s a nice fit for a DJ’s life with all the traveling

In my interviews I often ask about favorite food and cooking. I myself am a chef and I like to get inspired by foreign cuisines, especially the Hungarian one, as it is really close to Czech cuisine. What was the last meal you've cooked? Can you share the recipe? :)

I have numerous recipes for cooking brains... But what last time i did was a simple smoked salmon paste with cream and dill. You fry the salmon on a little butter, when it starts to turn white you add the cream and the dill, a little pepper and salt, cook it for a few minutes, then add the cooked paste and fry the whole thing together, done.

How does your regular working day look like? Same question goes for weekend nights.

I am right now in the middle of building a new studio, and moving to a new apartment at the same time, so life is a bit hectic these days. I always had my studio at home since i started producing, so it is going to be a new situation for me, but I’m looking forward to the new challenges. I usually play somewhere at weekends, and organize my weekend around these, a single booking sometimes takes 2 days of the weekend with traveling. It’s easier if i play in Hungary, but less challenging, it happens quite often.

Your current top 10?

QO - Evil Dead
Mindscape & BTK - Road Rage
Audio - Bag of Bones EP
Aeph feat Maksim - Black Hoax
Maztek - M-Theory
Axiom ft 2Shy - untitled
Teddy Killerz & Jade - Blackout
BSE & Eye D - Brainfreeze (Neonlight Remix)
Kung - Zyklon
Nickbee - Animal Rage

Thanks so much for Your time spent by filling in this interview and I’m honestly looking forward to Stepslet!

See you in Brno!

PARTYINFO

Stepslet

26.07.2013 Fabrika Zbrojovka, Brno
DJs: Mefjus, Jade, CHris.Su, Sayko, X.Morph, Casper
Cena: 130 / 170
REKLAMAREKLAMA