Ostré slunce i tvrdé beaty na Silesii

Levný letní festival, který nabídl kvalitní produkci, slunné odpoledne a především výbornou atmosféru. Chybky by se našly, ale spokojenost jednoznačně převládala. Jak bylo letos na Silesii in Love?

12.7. 2013 06:59:02 | reporty | Carl W

Katowice leží na jihu Polska, rozlohou i počtem obyvatel by se daly přirovnat k Brnu. Letos po třetí se zde první červencový víkend koná odpolední festival Silesia in Love. Tentokráte ovšem tímto dnem není neděle, nýbrž premiérově sobota. Pořadatelé tak chtěli dosáhnout vyšší návštěvnosti a k tomu přizpůsobili i produkci. Kromě jednoho hlavního velkého pódia jsme se mohli těšit také na dvacítku dalších.

Vedlejší pódia? Nečekaně dobrá!

Hodně jsem se mýlil, když jsem předpokládal, že ostatní menší pódia věnovaná různým stylům budou spíše takové malé stánky (pamatuje třeba na D'n'B stage na posledním Hradhousu?). Příjemně mne pak překvapila nejen kvalitní konstrukcí, ale také zvukem. Přišli jsme do areálu kolem patnácté hodiny a některé už byly slušně zaplněné. Třeba hardcore/hardstyle stage pod hlavičkou Kotn.Me & GSH crew byla narvaná od začátku do konce. V Polsku tato tvrdá diskotéka hodně frčí a opravdu to tam všechny dost baví.

Určitě ještě musím zmínit "We fight for techno" stage, která byla umístěna přímo u vody. Zde celou dobu dunělo - jak je podle názvu patrné - techno a vystoupili tu přední polští DJs. V jejich čele byli Nexy a Hellboy. Oba dva si již zahráli třeba na slavné Mayday - jak v Polsku, tak i Německu. Co tyto pódia spojovalo byla nápaditá dekorace. Přestože některá byla úplně plná, na jiných se zase pohybovalo pouze pár lidí spojených s tou crew, která ji pořádala. A našlo se i místo, kde jsme mohli slyšet tři i čtyři tyto pódia naráz. Přesto je beru jako super oživení. Třeba slečna, která si říká Roxy Rox, hrála jako live-act na příčnou flétnu ve spojení s housem. A zněla hodně zajímavě - v dobrém slova smyslu.

Legendární Kai Tracid, trapní DBN ...

Pojďme ale k tomu hlavnímu, kvůli čemu jsem přijeli. Vystoupení účinkujících na Silesia Mainstage. V době našeho příchodu úřadovala trancová legenda Kai Franz alias Kai Tracid. Zaznělo několik starších klenotů, zmínil bych třeba Emmanuel Top - Acid Phase nebo ASYS - No More Fucking Rock N Roll, u které všem vylétly ruce směrek nebi. Parket nebyl ještě úplně plný, ale atmosféra byla úžasná.

Následovalo hamburgské trio DBN, ze které nakonec bylo jenom duo. Asi proto, že všichni tři by u těch dvou playerů působili hodně trapně. V jejich podání se jednalo o typickou diskotéku, slyšet byly samé mash-upy, třeba Daft Punk - Get Lucky Mammoth (Djerem Bootleg), zaslechl jsem pak snad i čtyři z posledních pěti singlů od Swedish House Mafia. Pro mě nuda, ostatní to ale evidentně bavilo, o čemž svědčí i už téměř zaplněný parket. Já jsem si jenom říkal: "Chudák Brian."

Sanhaji! Sanhaji! Sanhaji!

Ano, Brian Sanhaji byl ten, na kterého jsem se nejvíce těšil. Opravdový mistr masteringu (CLR, Coocoon a mnoho dalších) a hlavně skvělý live-act. Na končící DBN hodil opovrženíhodný pohled a začal to pravé peklo. Výborné temné silné dunivé techno. Nevynechal svoje největší pecky, třeba valivou Daven nebo opravdu monstrózní remix a pro mě techno-hit tohoto léta Motor - The Knife (Brian Sanhaji Remix). Jeho hodinka utekla jako voda, slunce pomalu zapadalo a na parketu bylo více místa než na začátku jeho vystoupení. I tak ale pro mě hvězda večera, tedy spíše ještě pozdního odpoledne.

Přišel čas Torstena Kanzlera, což je u Poláků velký oblíbenec. Před jeho vystoupením, jak je u něj dobrým zvykem, se posílil láhví šampaňského. Prezentoval převážně své nové album N8 Rider, které mě už při prvním poslechu vůbec neoslovilo. Naživo to ale neznělo úplně špatně. Parket se znova zaplnil a Torsten už hraje třeba i Garyho Becka - Video Siren. Ten po něm nevynechala ani Klaudia Gawlas. Jako poslední vystupující měla narváno, už jen proto, že všechny ostatní stage před jejím vystoupením plánovaně skončily. Jako poslední si nechala svůj remix Editors - Papillon. Při něm si vylezla i na pult a užívala si ovace publika.

Sumasumárum ...

Za mě hudebně tedy v pořádku, každý si našel to svoje. Co bylo velké mínus, byl počet toalet v areálu. Párty navštívilo odhadem něco málo přes dvě tisícovky lidí a počet toi-toiek byl přesně 20. Pro všechny. Jeden by řekl, že pánové mají výhodu, zajdou ke keři a prostě je to. Ovšem na každém rohu stála ochranka a právě toto svědomitě hlídala. Takže jsem si musel vystát třicetiminutovou frontu, aby jsem mohl vypustit to jedno pivo. Co mě ještě nepotěšilo, byl výběr jídla. V podstatě jste si mohli vybrat mezi polským párkem v rohlíku a polskou klobásou s chlebem. A ta klobása asi už v pět odpoledne došla. Když k tomu přičtu to, že jsem i ten párek dostal z grilu úplně černej, tak to beru jeho druhé zklamání.

Plusem naopak byly ceny. A to všechny. Vstup za necelé tři stovky, půllitrová Coca-Cola v petce s vrškem za třicet, pivo za pětačtyřicet. Stejně jako minulý rok jsme se mohli před sluníčkem schovat pod stromy na lavičky a sledovat dění na hlavním pódiu. Když k tomu ještě přičtu to, že Poláci se prostě na těchto akcích baví daleko víc, než my v Čechách, tak to daleko převáží dvě výše zmíněná negativa. Silesia in Love stála za návštěvu, odjíždíme spokojeni a těšíme se na další rok.

Odkazy:

PARTYINFO

Silesia in Love

06.07.2013 , Chorzów
DJs: Klaudia Gawlas, Torsten Kanzler, Brian Sanhaji (live), Kai Tracid, DBN, Falko Niestolik, Deas, Ron, Baby Raw, Groan-er, Kahlkopf, Artificial, Pzyco Beat Project (live), Rob GSH, Cast LTD (live), Larix, Hellboy, Nexy, Unknown Poets, Miqro & Milkwish etc.
Cena: 38 / 49 Zł
REKLAMAREKLAMA