We Are One: Festival v berlínské citadele

Německá legenda Paul van Dyk se svým týmem uspořádal v berlínské čtvrti Spandau na místní citadele povedený taneční festival We Are One.

11.7. 2013 06:41:05 | reporty | Paya

Léto v Berlíně [foto: Vandit]

První festival We Are One se uskutečnil v roce 2010 v berlínském O2 World a vystoupil na něm vedle Paula van Dyka také Armin van Buuren, Giuseppe Ottaviani a projekt Underworld. I tentokrát dali organizátoři dohromady kvalitní line-up za účasti maestra Chicane, vlastním jménem Nicka Bracegirdle, kterého jistě netřeba EDM fans jakkoliv představovat. Úvod festivalu dostala za úkol obstarat česko-slovenská dvojka Shato & Paul Rockseek, německé duo Stoneface & Terminal či anglická dvojice Ben Nicky a Mark Eteson. Akce byla perfektně zorganizovaná, jak je ostatně německou tradicí. Lokace byla jednoduše fantastická, nádvoří pevnosti na soutoku Sprévy a řeky Havel je pro festival této velikosti jako stvořené. Obklopené vzrostlými stromy, příjemné prostředí nabízí prostor pro odpočinek i velkou taneční plochu. Multifunkční lokace ostatně hostí koncerty a další show poměrně často. Když k tomu připočteme perfektní dopravní dostupnost, není divu, že na party dorazilo 5 tisíc lidí.

Před západem slunce

V době našeho příchodu šéfoval stagei holandský borec First State alias Sander van Dien. Vrchol jeho setu bez debaty obstaral megaúspěšný singl Falling s výborným vokálem Anity Kelsey. Žezlo od něj převzal nesmírně sympatický Egypťan Fadi Wassef Naguib, který na EDM akcích zastupuje projekt Aly & Fila. Ten rozbouřil publikum především peckami Rapture se zpěvem hvězdy jménem Nadia Ali, Born Slippy (čímž dal vzpomenout na minulý festival We Are One před třemi lety) a zejména We Control The Sunlight, tedy velmi úspěšným singlem Aly & Fila se zpěvem Jwaydan. Slunce zapadalo a elektronická taneční hudba vládla německé metropoli. Partypeople nadšeně přivítali projekt Chicane včetně bubeníka a zpěvačky a vydali se na cestu skrz jeho snovou produkci. Zazněly slavné singly typu Poppiholla, From Where I Stand, megakosmického Hiding All The Stars, Don’t Give Up se zpěvem Bryana Adamse a ve velkém finále samozřejmě nemohl chybět ikonický track Saltwater.

Živě na klávesy a zpěv

Vystoupení headlinera předznamenala živá show známého zpěváka Christiana Burnse, kterého jsme byli zvyklí vídat například během hraní Armina van Buurena. Tentokrát tedy s Paulem van Dykem na stagei vystřihli společný track We Are Tonight, poté další společný, prozatím nepojmenovaný kus a konečně patrně vrchol celého večera: Depeche Mode - Enjoy The Silence. Bez přehánění - zimomriavky. Paul van Dyk plynule navázal letošní hymnou PvD & Arnej - We Are One 2013 a pak už jsme se dočkali spousty jeho vlastní produkce, např. Symmetries, Verano, The Ocean, Lost In Berlin (gigantický aplaus), The Sun After Heartbreak, New York City, All The Way, Castaway, Eternity atd. Paulův set byl dále plný povedených tracků jako je Artento Divini - Wicked, Nick The Kid pres. The Nameless Girl - Bright Light, David Forbes - Engage, Ummet Ozcan - The Box, Rapha - Nice aj. Šílenství potom propuklo především díky kombinaci For An Angel a Swedish House Mafia - One.

Dobročinný výtěžek

Na Prahu, rok 2004 a vystoupení Paula van Dyka v tehdejší T-Mobile Areně jsme si vzpomněli díky singlu Crush. A vzpomínali jsme častěji, například na náš poslední open-air festival v Berlíně, kterým nebylo nic jiného než Love Parade 2006. Na tu jsme ostatně vyráželi v podobné sestavě. Večer se nicméně chýlil ke svému závěru, festival byl denní - začínal ve tři odpoledne a končil s večerním klidem ve 22 hod.. Velké finále obstarala obvyklá kombinace Time Of Our Lives a Home, oboje se zpěvem Johnnyho McDaida. Posledním trackem se Paul van Dyk rozloučil a udělal radost celému davu - zpěv vokalistky Plumb v tracku I Don’t Deserve You neměl chybu. Stejně jako celá party. Mimochodem, její výtěžek věnoval PvD obětem nedávných povodní - festivalu se zúčastnili nejen zástupci záchranářských organizací, ale i 150 dobrovolníků, které Dyk osobně pozval. Takže vstupné (které mimochodem nebylo přehnané - 30 €) navíc posloužilo dobré věci. Takže příště!

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně