Beats for Love: Láska mezi železy

Začátek léta, elektronická hudba, průměrně patnáct tisíc lidí denně a industriální prostředí Ostravy. To byla Láska mezi železy aneb festival Beats for Love.

9.7. 2013 10:06:15 | reporty | mikeware

Vítkovice duněly decibely lásky :) [foto: facebook / beats of love]

Pár hodin nás dělí od úspěšného konce prvního ročníku festivalu Beats for Love, jenž se uskutečnil v industriálním prostředí Dolní Oblasti Vítkovic v centru Ostravy. Každý kdo kdy navštívil prostředí Dolní oblasti, předpokládal, že tento prostor je idální volbou pro festival. Zvláště pro festival elektronické hudby.

Dolní oblast Vítkovic

Od samého oznámení termínu a předpokládaného programu, se lidé hlásili k tomuto eventu a týden před konáním bylo očividné, že se účastní minimálně patnáct tisíc lidí. Průměrná návštěva se opravdu pohybovala okolo tohoto čísla. Už jen tato čísla hovoří o impozantním startu. Organizátoři by chtěli z Beats for Love vytvořit podobný typ festivalu, jaké jsou známé v zahraničí.

V kombinaci s prostředím Dolní oblasti a elektronickou hudbou se jednalo o vcelku unikátní open air, který by mohl v budoucnosti patřit mezi nezapomenutelné. Jeden z headlinerů, japonský dj Takaaki Itoh, byl prostředím velice unešen. Z prvu očekával obyčejný techno event a nakonec odcházel s nevěřícným pohledem. Program festivalu byl tím, co lákal návštěvníky nejvíce, když opomeneme nulový vstup a prostředí.

Video: Beats 4 Love

Program

Hudební produkce se rozprostírala do pěti scén. Techno příznivci si užili návštěvy Takaaki Itoha, Deep Noise, Patrika DSP, Agenta a spousty lokálních djů. Na drum and bassové scéně zase přivítali Matrix & Futurebound, Forbidden Society a mnoho dalších, opět z řad lokálnách djů. Jednoznačně největším lákadlem byl Olav Basososki, jenž vládl v sobotu na house scéně. Příznivci hip hopu si mohli zaskákat na MTV scéně a nebo se mohli přidat k reggae na Reggae & Playa scéně.

Jak už bývá zvykem, po každém dni nastupovala úklidová četa, která uklízela vcelku veliký nepořádek. Každý den byl tedy připravený do nového začátku bez toho, aniž by lidé zakopávali o kelímky a jiné. Spousta stánků s pitím a občerstvením, veliký počet záchodů, příjemné prostředí a vstup zdarma.

I přesto se objevilo pár menších problémů, které nicméně v porovnání s tím, co lidem bylo nabízeno, neznamenaly vůbec nic. A téměř patnáct tisíc spokojených lidí vypovídá ovšem. Na závěr mohu podotknout, že už i prostředím, se jedná o unikátní projekt, který může konkurovat velikým festivalům po celé Evropě a doufám, že se Beats for Love zařadí mezi nejnávštěvovanější a bude v Ostravě podobným způsobem podporován, jako například Colours of Ostrava. Na první ročník mohu jen říci: „Parádní.“

PARTYINFO

Beats for Love

04.07.2013 - 06.07.2013 Dolní Oblast Vítkovice, Ostrava
DJs: Matrix & Futurebound, John B, Olav Basoski, Anne Gree, Takaaki Itoh, Patrick DSP, Deep Noise, Agent, Kaisersoze, Destroyer, Forbidden Society, Pixie, Suki, Thiew, Bifidus Aktif, No money, Chris Sadler, Tráva, Djane Elite, Danny Bright, Trouble team, Lowa, Chocolatic, Rockstar, Maztah etc.
Cena: zdarma
REKLAMAREKLAMA