Až na DNO! ChillOut zažene letní nudu v Brně

Kde by bylo Brno bez kavárenského fenoménu. Jeden z nových přírůstků - DNO - zpříjemní brněnské léto ChillOut večírky. Letní noci, Brno, prázdniny. grilování, ale taky filmy... o tom všem nám pověděl DJ Fawkes.

3.7. 2013 18:58:06 | rozhovory | Jan „ian“ Hromek

Letní noci jsou příjemné [foto: www.facebook.com/dnobrno]

- ian: Ahoj, kdo všechno za sérií večerů ChillOut stojí?

- Fawkes: Čau, tyto večery máme pod záštitou já a Scients. Společně se profilujeme pod jménem Severity Flow.

Jste z Brna?

Ano, oba jsme čistokrevní Brňáci, městem odkojení :).

A jak se vám letní nuda v Brně líbí? Máte rádi léto v ulicích?

Nuda v Brně není žádná sláva, co si budeme nalhávat. Do města se dají vytáhnout paty až na večer. Jinak je lepší se zašít doma nebo vyrazit někam mimo město k vodě.

Pasáž a zahrádka Divadla v Orlí ulici, kde se café DNO nachází, se mi moc líbí. A jsem rád za každou aktivitu, co ji i střed města oživí. Jak vás napadlo zrovna toto místo?

Prostor zahrádky je opravdu hezký. Je krytý, avšak zároveň otevřený s velkým průchodem do ulice, což působí velmi otevřeně. Jelikož se jedná o dramaticko-hudební laboratoř JAMU, tak nás napadlo, že tam přes léto nebudou mít program, který jinak zajišťují studenti. A jelikož znám lidi v kavárně, tak jsem jim navrhl, že bysme mohli prostor oživit podvečerním hraním. Slovo dalo slovo, z kavárny přispěli grilováním, divadlo poskytlo techniku a program byl na světě.

Bude tedy gril v režii kavárny nebude veřejně přístupný?

Grilování bude plně v režií kavárny. Již mají připravené speciální grilovací menu (od 18 hodin bude běžná kuchyně uzavřena a bude se pouze grilovat).

ChillOut evokuje, že by se tu měla hrát tato hudba. Myslím, že ale něž klasický chill out se tu bude hrát klidnější hudba. Je to tak? Co můžeme čekat?

Opravdu klasický chillout hrát nebudeme. Název jsme zvolili proto, aby spíš lidem naznačil stav, který bysme rádi u nich dosáhli. Chceme, aby si mohli lidi po práci sednou na pivko, dát si dobré jídlo z grilu, v klidu si něco k tomu poslechnout a prostě si po dni v práci hezky odpočinout a načerpat síly na večer. DJs, kteří vždy na místě budou 3 (Scients, Fawkes a host) se budou orientovat na deep-house, deep-tech a podobné deepové styly, ovšem nevylučuji, že se třeba další měsíc setkáme s veselejším podáním housu jako jsou jackin nebo funky house.

„Večírky“ začínají už v 5 hodin odpoledne. Nečekáte pak trable s rušením sousedů?

V prostoru zahrádky již od otevření divadla proběhlo mnoho večerních akcí a nikdy nebyl problém. Samozřejmě se budeme držet předepsaných hladin hluku a „večírky“ budou končit s nočním klidem. Pevně věřím, že stížnosti nebudou :).

V kolik bude konec?

Končit na zahrádce budeme vždy s nočním klidem, čili mezi 21.30 až 22 hodin. Je to akorát čas pomalu vyrazit do oblíbených klubů již patřičně hudebně naladěni :). Rovnou bych rád všechny pozval v pátek 5.7. do Perpetuum klubu, kde již od 22 hodin začíná už poctivý, večírek pod naši taktovkou Severity Flow - Socks and Sandals Edition.

Zatím jsou termíny na tři červencové týdny (kompletní program ← klikni), co bude dál?

Bohužel poslední červencový týden se bude v prostorách zahrádky konat akce divadla a to desátý ročník festivalu ProArt. A jak to bude v srpnu? Zatím je to otevřené a vše se bude odvíjet následujících týdnů, jak budou podvečírky oblíbené.

Mimo ChillOuty se v prostorech divadla ještě něco chystá na léto?

Mimo naše akce tam bude každé úterý a středu od 19.30 probíhat promítání filmů formou kinokavárny (v červenci třeba filmy Mechanický pomeranc, Sherlock Holmes a další - pozn. redakce). Opět k tomu bude připojené grilování, takže si budou návštěvníci vychutnat plný komfort zahrádky a ještě shlédnout film na plátně.

Linky:

PARTYINFO

ChillOut

05.07.2013 Kavárna DNO, Brno
DJs: Scients, Fawkes, Mr. Shimoda
Cena: zdarma
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně