Jak bylo na DefQon.1 2013?

Fanoušci harder styles mohli opět jásat. Jednou za rok pořádá Q-Dance svůj největší open air taneční svátek, festival DefQon.1. Tentokrát se monstrózní akce pyšnila názvem Weekend Warriors.

1.7. 2013 06:25:20 | reporty | Langy

Přesto, že festival probíhal i letos po celý víkend, naší českou posádku z časových důvodů lákal především a hlavně sobotní festivalový program. Dostat se na DefQon by nebyl problém ani bez navigace. První cedule s názvem festivalu jsme zahlédli na nizozemské dálnici už hodinu před dosažením cíle. Organizace tedy ve všech směrech probíhala opět na špičkové úrovni. Oblast Evenemententerrein poblíž Biddinghuizenu hostila tuto událost již potřetí. Hned zkraje musím zmínit, že právě ten třetí ročník tady byl pro nás tím nejlepším. A to i přesto, že počasí tomuto festivalu v posledních letech zrovna moc nepřeje. Ze všech jedenácti pečlivě připravených stageí bylo opravdu z čeho vybírat. Těmi nejatraktivnějšími se pro nás staly scény Blue, Red, Gold, White a Black.

Hardstyle Unity

V době našeho příchodu na festival nám ušní bubínky masíroval na Black hardcore stagei hrající Nitrogenetics. Následoval nákup tokenů, omrknutí merchandisingu, který byl letos zajímavě řešen a přesun na Gold, kde jsme si poslechli několik klasik v podání Yvese Deruytera (tohle nemělo chybu). Následujícího Pilu jsme po chvíli opustili a přesunuli jsme se na mainstage, kde nás zajímalo hraní australského sympaťáka Code Black. Autor hymny R.E.V.O.L.U.T.I.O.N. (modrého týmu z letošního HardBassu) nás svým podáním hardstylu natolik bavil, že jsme se nebránili ani právě padajícímu dešti :).

Na „Blůčku“ jsme si nenechali ujít začátek setu Digital Punk, který na úvod zvolil Tokyo od Tatanky. Právě od něj jsme prvně zaslechli aktuální anthem k chystanému Decibelu - Craving For The Beat od Alpha Twins & Noisecontrollers. Tenhle track je výborný. Dalším skvělým setem byl early hardcore v podání Menthal Thea. Na Goldu bylo v tuto chvíli opravdu narváno, ale tenhle oldschool za to stál a vrátili jsme se pár let v čase zpátky. The Vipera jsme vyměnili za Chain Reaction & Luna, Frequencerz,a jak jinak než na modré. Na White Qult jsme si nenechali ujít Actiho. Tenhle energický electro a hardtrance styl, který je na akcích Qult prezentován, je pro naše uši opravdovou lahůdkou a v našich krajích takřka neslyšitelný. Velká škoda. Actiho Zathan je tak trochu typickým příkladem jak se tady hrálo. Pecka!

Partyraiser? Povinnost!

Pořádný hardstyle kotel nabízelo opět „blůčko“. Sety E-Force live a B-Fronta jsme si užívali co to šlo a ještě před samotným závěrem jsme nemohli vynechat Black hardcore scénu, kde poslední zbytky našich sil z nás doslova ždímal oblíbenec Partyraiser. Pomyslné žezlo nad celým festivalem letos převzal Frontliner. Jeho Weeked Warriors je poměrně povedený track. S blížícím se koncem prvního dne následovala tradiční Endshow. V podání Q-Dance jak jinak než pastva pro oči. Tolik pár mých dojmů a celou Endshow můžete shlédnout níže v oficiálním videu Q-Dance.

Video: Official Q-Dance Endshow- Saturday

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně