Bratislava ožila festivalem City Beats

Po znovuzrozeném, zrušeném a obnoveném Wilsonicu jsme se rozhodli, že nakonec vyjedeme na jiný městský festival do Bratislavy na City Beats. Zvolili jsme čtvrtek.

26.6. 2013 15:06:12 | reporty | Pstruh

Páteční atmosféra [foto: Martin Haburaj - Locos]

Festival neměl na růžích ustláno již odpočátku. Kvůli povodním se musela řešit změna místa, ale vše dopadlo dobře a „žúrka“ zůstala na Tyršově nábřeží. K tomu se přidal Wyclef Jean s požadavkem na tryskáč a steak z bizona :). Nakonec to celé ukončila policie díky telefonátům kvůli rušení nočního klidu. Ale jedno po druhém.

Horko, kam se podíváš

Od začátku jsem si připadal jako při výletu na tropické ostrovy. Na Slovensku ukazoval teploměr necelých 40 stupňů, zchlazení při koupání na Zlatých Pieskoch nám dodalo energii, a tak jsme mohli vyrazit. Při příchodu do areálu nás vítalo pár desítek lidí a skupina „ultra“ fans, která si zrovna užívala koncert skupiny Polemic. Jako skromní pozorovatelé jsme dali přednost procházce malým areálem, kde se nacházela jedna open air stage a druhá krytá v podobě většího stanu. I když jsem původně čekal větší místo, počet lidí zatím napovídal, že to bude stačit.

Tancechtivý začátek

Hned první koncert nás velice překvapil. Izraelský electro band Terry Poison s charismatickou zpěvačkou Louise Kahn příjemně načal celý večer Její hlas a taneční pohyby navodily tu pravou festivalovou atmosféru. Ve velkém očekávání byl následující koncert Hadouken!, kde zazněl průřez všemi třemi alby s hity Levitate, Bad signal, M.A.D., Oxygen, Turn the lights out, That boy tha girl a další songy nenechali nikoho po 60 minut chladnými (to i díky tomu horku ve stanu). Asi naposledy v životě jsem si zapogoval s lidmi o polovinu mladšími než já a přitom je neušlapal. Prostě skvělý koncert, po kterém se dali věci ždímat. Hadouken! vyrostli ve velkou kapelu.

Festival bez hluku není festival

Při koncertu Rudimental byl již areál slušně zaplněn. Velkolepá show předčila mé očekávání a to i přes problémy se zvukem. Becky Hill předvedla, že zpívat umí, opravdu překrásný hlas. Návštěvníci se celých 70 minut skvěle bavili a to nejen na neznámější singly této skupiny. The Orb jsme protančili u pivního stánku vedle pódia, kde barman udělal festivalový „antirekord“ a pivo pro 10 lidí čepoval asi 45 minut. Poslední vystoupení večera patřilo mladičké Katy B. Pro mnohé headliner čtvrteční noci nic nenechala náhodě a vystoupení rozjela už od začátku. V leopardích šatech nás provedla albem On a Mission. Bohužel v půlce koncertu nám také sdělila, že následuje pouze jeden song, jelikož policie rozhodla kvůli stížnostem na hluk o ukončení produkce. Nakonec z toho byly songy tři a vystoupení zkráceno „pouze“ o 15 minut. Rozloučení proběhlo s Perfect Stranger.

Suma sumárum, skvěle poskládaný line up v centru Bratislavy za přijatelný vstup ve mně budil očekávání většího množství návštěvníků. Nakonec jich bylo „tak akorát“. Naopak, moc bylo komárů, kteří se vyrojili po povodních, a stěžovatelů si na hluk. Ti se však najdou všude. Poslední menší minus byly velké fronty u baru, kde se personál zdál ne moc profi a možná ho mohlo být i o trochu více. Tak doufejme, že příští rok se bude Bratislava znovu otřásat v základech.

Video: Katy B - Perfect Stranger

PARTYINFO

BA City Beats 2013

20.06.2013 - 21.06.2013 , Bratislava
Live: Katy B, The Orb, Rudimental, Hadouken!, Terry Poison, Tosca, Parachute Youth, Aloe Blacc, The Boxettes, Everything Everything, Vec & Zlokot, Polemic
DJs: Stereo MCs DJs, L Plus etc.
Cena: 29 - 49 €
REKLAMAREKLAMA