World Music Dome: Světová party ve Frankfurtu

Pověstná německá organizace, nabitý line-up, tisíce nadšených housových fans - to byl víkendový festival World Music Dome na fotbalovém stadionu Eintrachtu Frankfurt!

14.6. 2013 08:01:20 | reporty | Paya

Radio BigCityBeats, sídlící ve Frankfurtu nad Mohanem, se letos rozhodlo pojmout oslavu svých devátých narozenin vskutku kolosálně. Na fotbalovém stadionu místního klubu Eintracht uspořádalo velkolepý housový festival s velmi reprezentativním line-upem plným hned několika hvězd světové EDM scény. Když k tomu připočteme dobrou organizaci (poznávali jsme známé tváře stagemanagerů), rozumnou cenu vstupného (na výběr bylo hned několik druhů návštěvnických zón), unikátní zatahovací střechu stadionu (což se při nedělním počasí opravdu hodilo) a výbornou atmosféru (dav bouřil už během brzkého odpoledne), není pochyb, že v neděli 9. června se pár hodin cesty od Prahy konala povedená akce. Neodolali jsme samozřejmě ani my a vyrazili zkušeně na druhou polovinu festivalového dne.

Stylově Rocky na začátek

První polovinu line-upu tvořily vycházející hvězdy Deniz Koyu a Danny Avila, tenisová star Martin Solveig, domácí matador Sven Vaeth a legendární dvojka Lexy & K-Paul, která v době našeho příchodu předváděla svůj singl Gonna Fly Now, v němž pochopitelně každý správně rozpozná melodii z filmové série Rocky. Abych nezapomněl, kromě hlavní scény, která se nacházela přímo na fotbalovém trávníku, bylo možné navštívit hned 10 malých, klubových stageí uvnitř betonového kolosu fotbalového svatostánku, přičemž mezi nejpřednější jména vystupujících patřila bláznivá německá dvojice The Disco Boys. V areálu festivalu se platilo elektronickou peněženkou, která má oproti tradičnějšímu žetonovému systému své výhody (praktičnost) i nevýhody (menší kontrola nad útratou). A klasicky platil zálohový princip.

Holandský talent Hardwell

Ve čtyři hodiny odpoledne (festival se konal - podobně jako v Holandsku - přes den, což nejen mě velmi vyhovuje, neboť to nijak nenabourává biorytmus) se DJského žezla chopila světová šestka podle hlasování DJ Mag Top 100 DJs Poll, holandský borec Hardwell. A nenechal se dlouho pobízet, vypálil svůj úspěšný singl Call Me A Spaceman, pokračoval hitovkou Chuckie - Who Is Ready To Jump a navázal peckou Sunrise (Won’t Get Lost) z rukou řízka Tommyho Trashe. Hardwell si pohrával s různými kombinacemi, úspěch sklidila pecka Linkin Park - Numb ve dvojici s „mafiánskou“ bombou Antidote. Hardwell ovšem nezapomínal ani na svou vlastní produkci, zařadil i singly Encoded, Never Say Goodbye a How We Do. Na závěr setu Hardwell velmi úspěšně zkombinoval songy Kickout The Epic Motherfucker a Epic, za což si mohl užít bouřlivý aplaus. Publikum se navíc dostalo do varu v očekávání šíleného experta jménem Steve Aoki.

Šikmooký přízrak Aoki

Asiat z USA opět pobláznil všechny partypeople, do davu vylil hned 4 lahve šampaňského, hodil 3 dorty a v nafukovacím člunu poslal hned několik svých fanoušků. Takže jako obvykle :-) Předváděnou show není divu, že se v žebříčku DJ Magu prokousal už na 15. pozici, ačkoliv hudební výkon mívá velmi nesourodý. Tentokrát nechyběly jeho singly Turbulence (spolupráce s Laidback Lukem), Warp 1.9 (spolupráce s The Bloody Beetroots), No Beef (spolupráce s Afrojackem), Ladi Dadi (v remixu od Tommyho Trashe) a slavný remix na track z filmu Project X (song nese jméno Pursuit Of Happiness). Hudebně tedy velmi podobný set jako na nedávném českém festivalu Magnetic, navíc však německé publikum obdrželo housový remix klasického hitu Get Ready For This od devadesátkového projektu 2 Unlimited. Zkrátka show nade vše.

Housový mafián Axwell

Švédský housový mafián Axwell nabídl publiku přesně to, co si od něj žádalo nejvíc. Se sluchátky před očima ve stylu Geordi La Forge prokázal rovněž své DJské umění, myslím, že je obecně a právem považován za nejlepšího z trojice Swedish House Mafia. Takže si jako obvykle pohrával s nejrůznějšímu mash-upy: začal například kombinací Greyhound a Antidote, velmi povedené. V některých pasážích jeho setu jsme rozeznali i tři tracky najednou, naříklad Hard Rock Sofa & Swanky Tunes - Here We Go, Michael Calfan - Ressurection (Axwell Remix) a Hard Rock Sofa - Rasputin. Axwell rozpálil dav klasikou DHS - House Of God, hitovkou Lykke Li - I Follow Rivers a pochopitelně i singly SHM Leave The World Behind, Save The World či Don’t You Worry Child. Osobně jsem ocenil také jeho remixy na Ivan Gough & Feenixpawl - In My Mind, TV Rock - In The Air nebo Adrian Lux - Teenage Crime a Temper Trap - Sweet Disposition. Výborný výkon!

Holandský taťka Tiësto

Před osmou večer se za DJský pult postavila aktuální světová dvojka Tiësto. Holandského mága netřeba jakkoliv komentovat, vyzdvihnout však musím jeho výbornou komunikaci s publikem, bylo vidět, že ho hraní velmi baví. Výčet všeho, co jsme v Tiëstově sadě rozeznali, by byl dlouhý, takže alespoň telegraficky: byly to jeho singly (Take Me, Paradise, Chasing Summers, Hell Yeah, Zero 76, Maximal Crazy), remixy (Clarity, Get Loose) i klasiky (Lethal Industry, Love Comes Again, Silence a Adagio For Strings). Zapomenout nesmíme ani na skvěle zařazenou pecku Nadia Ali & Starkillers & Alex Kenji - Pressure, výborný remix Denize Koyu na song Zedd - Spectrum a hopsačku Bingo Players - Out Of My Mind. Co jsem naopak zase nemusel, to byla ten den už poněkolikáté provařená příšernost Zombie Nation - Kernkraft 400, ale celkově jsem se nejen já, ale celý dav bavil téměř pořád.

Popová superstar Guetta

Organizátoři se rozhodli zařadit jako zlatý hřeb večera další bývalou světovou jedničku podle DJ Magu, aktuálně numero quattro, kterým není nikdo jiný než popová hvězda David Guetta. Museli jsme uznat, že během jeho hraní bylo snad nejvíce plno a atmosféra opravdu dosáhla vrcholu. Kromě toho, že David servíroval jednu svou rádiovou hitovku za druhou (aktuální Play Hard, starší Memories, úspěšné Titanium, další Just One Last Time, psí Sweat, předposlední Without You a poslední opět Play Hard), partypeople ocenili písně jako Showtek & Noisecontrollers - Get Loose (Tiësto Remix), Alesso vs. One Republic - If I Lose Myself nebo Avicii vs. Nicky Romero - I Could Be The One. Pochvalovali jsme si i track Sultan & Ned Shepard - Walls. Celkově pochopitelně obrovská diskotéka, ale přece - je červen, snad už brzy začne léto, proč se jednoduše nebavit :-)? Sem s festivaly! :-).

Video: Mainstage World Music Dome

PARTYINFO

World Music Dome

09.06.2013 , Frankfurt am Main
DJs: David Guetta, Tiësto, Axwell, Steve Aoki, Hardwell, Martin Solveig, Bingo Players, Lexy & K-Paul, Deniz Koyu, Danny Avila
Cena: 66,90 - 200 €
REKLAMAREKLAMA