Miss Electric: Vycházím z hudby Luka Slatera nebo Oscara Mulera

Příští pátek přijede do Brna královna undergroundové hudby v Rakousku. Nádherná producentka Miss Electric nám v rozhovoru řekne jak začínala její kariéra, co na ní říkají její rodiče nebo i to, kam v létě vyrazí.

7.6. 2013 12:20:07 | rozhovory | Carl W

- Calw W: Ahoj Martino, co jsi měla dnes ke snídani?

- Miss Electric: Já snídám vždy pouze vodu.

Tak to jsi se asi moc nenajedla. Vím o tobě, že jsi navíc i vegan. To z lásky ke zvířatům?

Ano, zvířata jsou mí přátelé a své přátele přece nejíme.

Narodila ses a žiješ v Rakousku - co je na tvé zemi ta nejlepší a nejhorší věc?

Já si život nepředstavuju tak, že budu pořád rozlišovat špatné a dobré věci. Vůbec přemýšlení o takových věcech nemůže vést k něčemu konstruktivnímu. Já se snažím vidět věci odlišně a zároveň co nejvíce neutrálně. Rozhoduju se o tom, jestli se mi něco líbí nebo ne - to je v pořádku. Ale kategorizovat všechno, co mě napadne, to je z mého pohledu špatné.

Když jsi jako malá objevovala elektronickou hudbu, co tě ovlivnilo víc - house nebo techno? A kteří producenti na tebe měli největší vliv?

Elektronickou hudbu jsem začala poznávat už ve svých deseti letech. Poslouchala jsem hardcore a gaber a taky nějako pop-techno kapely jako 2Unlimited. Ale pamatuju si na část série Thunderdome and Terrordome, která mě tehdy opravdu uhranula. Krátce na to jsem se zaposlouchala do opravdových ikon elektronické hudby jako Kraftwerk, Juan Atkins, Dave Angel, Jeff Mills, Heiko Laux, Johannes Heil a do dalších úžasných producentů. A také jeden rakouský DJ mě ovlivnil po mé cestě hudebním a producentským světem.

Co si tvoji rodiče myslí o hudbě, kterou hraješ?

Mí rodiče respektují to, co dělám. Není to úplně jejich styl, ale pamatuji si chvíle, kdy si na to dokázali i trsnout, když jsem to jako mladá u nich poslouchala.

Je pěkné vidět, že se posledních pár let více slečen dostává do pole DJingu a zaujímají tam stále častěji ta přední místa. Myslíš si, že je pro ženu težší si udělat dobré jméno jako DJka? A jak jsi vůbec získala své první vystoupení?

Já myslím, že právě minulý rok byl takový „break-out“ pro ženy DJky. A to je úžasné. Protože stále ještě ženské umělkyně nejsou tolik respektovány jako právě muži. Ale já cítím, že se to otáčí. Připojila jsem se k úžasné internetové komunitě ženských umělkyň v elektronické hudbě female:pressure. Jsem jejich členkou od roku 2006, dělají úžasnou práci. A moje oficiální první vystoupení bylo v místním undergroundovém klubu „Tunnel“, a k němu jsem se dostala díky promu na internetu.

Video: Miss Electric Live @ New Wave Club Vogelsberg

Pravidelně sleduji tvou Top 10 na internetovém portálu Resident Advisor. Každý měscí jí tam pravidelně tvoříš. Máš představu, kolik vůbec měsíčně poslechneš tracků?

Jéé, tak to opravdu nevím, ale určitě víc jak stovku.

Máš nějaké oblíbené vydavatelství?

Na mém „seznamu“ je spousta úžasných labelů, nejlepší asi v tuto chvíli je Sonic Groove, následně Token a Dynamic Reflection či Pole Group Records …

Co tě pořád přitahuje na současné elektronické hudbě? A kteří producenti jsou pro tebe aktuálně ti nejzajímavější?

Nejvíc se mi líbí ta rozmanitost a různorodost elektronické hudby, která je propojena i s tím, jak vystupuji nebo skládám. Mí oblíbení producenti jsou například Surgeon, Luke Slater a Oscar Mulero. Z jejich hudby vlastně vycházím.

Co pro tebe bude vrchol letošního léta?

Vyloženě se takto na nic netěším, ale jenom proto, že beru věci tak, jak přicházejí. Každopádně mě v létě čeká jedno zajímavé vystoupení ve Francii, na které se těším.

Které z tvých vystoupení bylo to nejvíc zapamatování-hodné?

Fantastické vystoupení bylo v rakouském Rauch Clubu ve Feldkirchu nebo v německém Tikal Clubu v Mainzu a New Wave Clubu ve Vogelsbergu.

Co vůbec víš o Brnu?

Já vlastně Brno znám pouze z televize nebo novin. Počkat, nemáte tam taky teď ty povodně, že ne?

To nemáme, ty jsou v Praze. Tady aktuálně neprší, vlastně tady krásně svítí slunce.

Tak to jsem ráda.

A víš, jak vypadá brněnský orloj?

Tak to nevím. Stojí to za to, se na něj jít podívat?

No, můžeme se na něj příští pátek jít podívat.

Dobře, pak ti teda řeknu, jestli to za to stálo.

Poslední otázky - jsi vyhoštěna úplně mimo domov někam na opuštěný ostrov. Můžeš si s sebou ale přivést dva lidi. Kteří by to byly?

Bože, to je teda poslední otázka :-) Jednoduše nemám na výběr nikoho jiného, než svého přítele a naše psy.

Poslechni si: Miss Electric: Deep Experience

 

 

PARTYINFO

Dirty Trip 5

14.06.2013 7. Nebe, Brno
DJs: Miss Electric + Chris Ecker (hraní zrušeno), Kaisersoze, Nois, Matimur, Warphil, Dazy, Nee`o, Carl W
Cena: 50 / 100
REKLAMAREKLAMA