Bílá senzace jako zdroj světla

Sedmý ročník české mutace slavné holandské party Sensation se konal opět tradičně v luxusních prostorách moderní pražské O2 arény. I přes to, že letošní line up byl dle mého názoru ze všech šesti předchozích ten nejslabší, bílá párty se po hudební stránce v druhé polovině noci určitě vydařila. Fanoušci aktuální house music si tedy určitě přišli na své.

31.5. 2013 08:17:18 | reporty | Luka

Po propršené cestě do hlavního města jsem do vysočanské haly dorazila před třiadvacátou hodinou. O zahájení a úvodní set rezidentního Mr. Whita jsem tedy přišla. Prostor arény je celé naší skupince přátel dobře znám, a tak jsme rovnou nasměrovaly své první kroky do centra dění přímo na taneční plochu. Té dominovala uprostřed obří konstrukce kulovitého tvaru, do které byla zasazena otočná stage. Tento „zdroj světla“ se během noci návštěvníkům staral o světelnou show, kterou několikrát za večer doprovázela krátká vystoupení performerů a akrobatů.

Prvním interpretem, kterého jsem měla možnost si poslechnout byl Francouz Sebastien Leger. Jeho hraní není zrovna mým oblíbeným šálkem kávy, a tak jsme tento set využili raději k pozdravení přátel a známých. Lépe už se tancovalo na groovy setík rodáka z nizozemské Bredy - Funkermana. Hned v úvodu jeho letně laděného vystoupení zazněla nesmrtelná klasika I Feel Love s úžasným hlasem zpěvačky Donny Summer. Zazněly i klasické techno kousky jako Flash Green Velveta či Domino od Oxia. S trackem od Marco Lys - Go všichni poznávali stejnojmennou Mobyho hitovku. A přesně o půl druhé převzala vládu nad zdrojem světla holandská dvojice Sunnery James & Ryan Marciano. Právě až s nimi pro nás začala ta letošní senzace.

Nicky - sedmnáctka v DJ Magu

Díky energickému housu je toto duo stále oblíbenější a nechybí snad na žádném větším zahraničním festivale. V rámci Amsterdam Dance Eventu vždy odehrají svou exkluzivní sólovou noc a letos měli tu možnost složit aktuální taneční hymnu k Energy, která se již uskutečnila začátkem března. Jejich dalším skvělým vystoupením bylo i to sobotní u nás v Praze. Zazněla Let The Bass Kick od Phunk Investigation, zmashupovaný Joe Brunning - Now Let Me See You Work a hned několikrát projekt Filterheadz s takovými tracky jako Earth nebo Kinetic Energy. Bavící se publikum si mohlo vychutnat například i tepající hitovku Wakanda, kterou mají na svědomí belgičtí Dimitri Vegas & Like Mike. První opravdovou jízdu večera jsme měli tedy za sebou.

Následující Nicky Romero patří k těm umělcům, u kterých jejich popularita v posledních letech rapidně vzrostla. I přes jeho nízký věk má za sebou již spolupráci s takovými jmény jako jsou Fedde Le Grand, Avicii, Nervo a další. Nicky pokračoval v nastoleném tempu a svou produkcí nás pěkně zásoboval. Díky takovým singlům jako Toulouse, Legacy nebo Like Home v hale rozpoutával menší peklo a atmosféra měla tu správnou šťávu.

To nejlepší na konec

Přesně tak. Závěr letošní senzace byl opět v rukou Holanďanů. Tentokrát dvojice, která si říká Bingo Players. Na poli taneční hudby se Paul Bäumer a Maarten Hoogstraten aktivně pohybují od roku 2006 a mají za sebou poměrně bohatý seznam skladeb či remixů. Na úvod zvolili Mode a dále si dav fanoušků mohl ve velkém finále naplno užít tracky jako Otto Knows - Million Voices nebo opět Bingo Players - Out Of My Mind. Jedním z vrcholů byl určitě povedený kousek Don´t You Worry Child švédských houseových mafiánů, se kterým nejen u mě pořádně zabodovali. Akci hodnotím velice kladně, organizace bezchybná. Přesto ta první česká Sensation zůstává u mě i nadále nepřekonána.

PARTYINFO

Sensation Source of Light

25.05.2013 O2-Arena, Praha
DJs: Sebastien Leger, Nicky Romero, Bingo Players, Sunnery James & Ryan Marciano, Funkerman, Mr. White
Cena: 1.250 / 1.490 / 1.690 / 2.900 (VIP)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně