Sdružení SNU, možná i snů, láká na sport a hudbu zdarma

Necelý měsíc nás dělí od druhého ročníku Sportovně hudebního open air festivalu Zodiac 2013 na Hlučínském jezeře, za kterým stojí lidé ze Sdružení Sportu a Nezávislého umění. O sportech a hudbě bude napsáno ještě spousta článků. Proto téměř všem členům bylo položeno pár otázek o tom, jak probíhají přípravy.

24.5. 2013 08:34:33 | rozhovory | mikeware

- Mikeware: Dobrý den pánové, Zodiac 2013 se blíží a proto bych vás rád vyzpovídal. Jak probíhají přípravy na léto?

- Mike: Ahoj, přípravy jsou skoro u konce. Nejtěžší to bude logisticky v den konání a hlavně předem, takže pokusme se zeptat za měsíc.

- Tester: Tak určitě :) Kolo, opalování na Hlučíně a hromada krásných starostí s open airem.

- Zek: Za sebe, jsem neustálém provozu. Projekt končí fotkama a videem po skončení akce.

- Kinder: Je toho dost, ale těším se na den, kdy to všechno vypukne a pojede jak má.

Zažíváte nějaký stres s blížícím se datem?

Tester: Mírný stres a napětí vnímám jako součást jakékoliv produkce a vystoupení. Málokdo je na tak vysoké úrovni, že stres neřeší nebo ho umí potlačit. Prostě patří to k věci.

Zek: Celý rok žiju Zodiacem. Co se týká stresu, tak týden před a týden po nebudu spát :)

- No-On: Zatím si to stále neuvědomuji, ale už teď vím, po zkušenostech z minulého ročníku, že nějaké ty stresové situace zákonitě přijdou.

Tento rok se pořádá již druhý ročník, změnilo se něco v porovnání s minulým rokem?

Tester: Změna je život, snažme se proto změny vidět pozitivně. Osobně jsem velmi spokojen s “novými” členy týmu a jejich zkušenostmi. Cítím, že se rýsuje velmi pevný základ spolupráce, která se časem projeví. Na letošním festivalu by to mělo být znát.

Zek: Hlavně nejvýznamnější změna je založení občanského sdružení a datum konání akce s prodloužením na celý víkend a mnoho nových atrakcí.

No-On: Určitě je spousta změn k lepšímu a pevně doufám, že se to i kladně podepíše na akci samotné.

Kinder: Tak jak kluci říkají, je toho dost nového a je stále, co vymýšlet.. S loňským rokem se letošní ročník nedá vůbec srovnávat. Bude to větší, silnější a bude to super :)

Jak vzniklo vůbec vzniklo SNU, který prakticky stojí za festivalem?

Mike: Občanské sdružení vzniklo hlavně proto, aby lidé pochopili, že to myslíme vážně a že nejsme jen obyčejná banda „pankáčů“. V rámci SNU se lépe komunikuje s městem, s médií a jinými subjekty.

Tester: Občanské sdružení je oficiální způsob, jak dát o sobě vědět. Každý člen má svá práva, ale i povinnosti. Již to není plácání do větru u piva, ale spousta práce pro ty, kteří to myslí vážně. Vznikli jsme logickou a přirozenou cestou a poučeni z předchozích chyb.

SNU tedy není jen životním snem, ale hlavně sportem a nezávislým uměním?

Mike: Dá se to tak říct. SNU je Sport a Nezávislé Umění. Pro mě to je ovšem i snem, na který nezapomenu.

No-On: Je to nejlepší cesta jak dělat to co mě baví a co mě naplňuje. Nikdy nejde udělat něco jako je Zodiac o jednom člověku, proto je zde sdružení SNU, které dává dohromady všechny sny v jedno.

Zek: Jak řekl No-On, souhlasím :)

Kolik momentálně členů SNU má?

Mike: Momentálně tři pevného jádra v rámci rady sdružení a další tři v rámci projektové činnosti Zodiac.

Tester: Sedm a snad už i osm, ale to se dozvím na radě :)

V případě, že by se chtěl někdo zapojit do vašeho sdružení, co proto musí udělat?

Tester: Tohle téma by zřejmě zasloužilo obšírnější prezentaci. Nicméně každý, kdo ví, čím by mohl být nápomocen může přijít na naše pravidelné schůzky a prezentovat svůj nápad. Jsme otevřený systém neboli Open Source.

Zek: Kdokoliv s dobrými úmysly, kdo bude pro festival a OSSNU přínosem, tak má u nás vždy dveře otevřené.

Jaký bude další krok poté, co skončí festival?

Tester: Jelikož Zodiacem “otvíráme” léto a s dalšími festivaly se roztrh pytel, na některé jsem pozván pracovně jako DJ nebo jen relaxovat a o nic se nestarat.

Zek: Dám si relax u vody a budu přemýšlet nad dalším rokem.. a možná příjde i sněhulák :)

Mike: Máme tady léto. Takže relaxace a hlavně je spousta nových festivalů na obzoru. Kolegové z jiného týmu připravují B4L, takže určitě se podívám je podpořit. I když podpoříme je už v rámci Zodiacu.

Takže plány do budoucna jsou?

Tester: Zodiac párty je již dávno rozjetý vlak narozeninových klubovek a v rámci Converty.cz mám na starost mnoho dalších akcí. Takže není čas se “nudit”. OSSNU jen co si odpočine po létě začíná připravovat 3.ročník ZOA. Také o zimě a sportech mluvíme již delší dobu, nechme se tedy překvapit.

Zek: Hip, hip, Zodiac.

Kinder: Hop, hop, Zodiac.

Děkuji za odpovědi, přeji pěkné počasí.

SNU: My děkujeme, hlavně všem partnerům, kolegům a djům, jež nás podporují. Hudbě a sportu zdar a těšte se na water blob.

Linky:

PARTYINFO

Zodiac 2013

21.06.2013 - 23.06.0000 Koupaliště Hlučínské Jezero, Hlučín
DJs: Therapista, C-Phone, Elvis, Larix, Philip T.B.C., Kaisersoze, Schooler + Creax, Van Vega, Tester, Piri, Dixxon, Zek + MC Ryza + Lazula sisters, Luvca + Timo Timonen, No-On, Kmo3 aka Kmin + Soulphonique, T-Bone, Callboy, Tamman, MD_Phono, Playbox, D.Brother, John Curd, Lion Brodra, Horse, Andreas Schwintz, Maso, Juvi + Robbie, Myxin, Chill Brothers, Martin Dee, Teslik, Ferda, Loula, Thomclown, Majal
REKLAMAREKLAMA