Bryan Cox: DJing je bláznivé podnikání

24. května se v brněnském Perpetu rozjede nová klubová noc pod názvem Be:Connected. Prvním hostem bude Američan Bryan Cox, který se v Česku po dlouhé době představí pod svým jménem. A k této příležitost nám poskytl také krátký rozhovor.

16.5. 2013 09:17:27 | rozhovory | Aleš Stříž

- Alexx: Po delší době se objevuješ zase jako Bryan Cox. Co pro tebe tato odmlka znamenala a co nového od tebe můžeme očekávat?

- Bryan Cox: Ahoj! Máte pravdu, poslední tři roky jsem si dal pauzu, abych se věnoval jiným projektům pod jinými uměleckými jmény. Znamenalo to hodně práce, ale stálo to zato! V této branži se styly a scény mění často a rychle, takže se hodí být připraven. Získáváte tak také velký kreativní prostor pro tvorbu různých druhů hudby. Jako na novinku od Bryana Coxe se můžete těšit hlavně na funky a hutné techno tracky pod mým novým labelem Coxwork. Zvuk je hodně cool a nikdo něco takového momentálně nedělá, takže to určitě bude zábava.

Jaký je momentálně tvůj sound a jací producenti se ti líbí nebo se kterými spolupracuješ?

Můj styl je momentálně mix techno rytmu, basových linií typických pro house a to vše protkané disko melodikou. Jsou to skladby nabité energií, díky kterým se v klubu budete cítit super. Zažijete ten skvělý pocit jako za starých časů, kdy ještě nebyli žádní Guettové a šlo v prvé řadě o hudbu. V rámci tohoto projektu si budu hudbu vybírat a skládat sám a s nikým nebudu moc spolupracovat. Je to můj osobní způsob vyjádření a až tak moc mi zase nezáleží na jeho momentální komerční úspěšnosti.

Letos budeš hrát na spoustě zajímavých akcí. Těšíš se na své brněnské obecenstvo?

Chystají se skvělé party a jsem hrozně rád, že se ještě v průběhu tohoto měsíce dostanu na booking Amato Promotion. Do Brna se moc těším. Češi se umí bavit a vytvořit skvělou atmosféru. To je něco, na co se vždycky stojí zato se těšit!

Jak se elektronická hudba za posledních 10 let změnila a co si o tom myslíš?

Nárůst popularity elektronické hudby je svým způsobem dvousečná zbraň. Je skvělé vidět, jak je tento druh hudby všude ochotně přijímán, dokonce se stává oblíbenější než pop. Na druhou stranu ale posluchače ochuzuje o ten pravý zážitek z této hudby. Teď si prostě každý chce jen zajít na snadno předvídatelné, progresivní vokální tracky známé z rádia do nějakého trendy klubu, kde jakýsi DJ celou dobu do hudby mluví a říká vám, že máte „mávat rukama nad hlavou“. Atmosféra je teď úplně jiná. Je to velkovýroba předžvýkaná pro masové použití. A to obvykle znamená konec vývojového cyklu, takže doufám, že se všechno začne brzy aspoň trochu vracet k tomu, co tady bylo dřív.

Co nebo kdo je největším nepřítelem DJ? Co zvláštního se Vám při nějakém vystoupení stalo a jaká party, na které jste účinkoval, pro Vás byla nejlepší?

Nevím o tom, že bych měl nějakého skutečného nepřítele. Hodně DJs se chová jako pitomci, ale to je spíš směšné než cokoli jiného. A bizarních zážitků z vystoupení mám hodně! Od předčasně ukončených večírků v Kolumbii, kdy mi zařízení na výrobu dusíkaté mlhy v klubu odfouklo desky z gramofonu, až po čekání v hotelu na pořadatele, kteří se nikdy neobjevili. Je to bláznivé podnikání a každé vystoupení je dobrodružství. K těm nejlepším patřil amsterodamský Dance Valley Festival, akce v Gavioli Clubu na historické slovinské ambasádě a sedm turné po Asii včetně Japonska, Číny a Jižní Koreje.

Chtěl byste něco vzkázat svým fanouškům a účastníkům party v České republice?

Připravte si taneční boty, půllitry na pivo, hruškovici a pojďte se bavit!

PARTYINFO

Be:Connected

24.05.2013 Perpetuum, Brno
DJs: Bryan Cox, Alexx, Pete Ripe, Dave Legato, Patrik Prelovsky, Dazy, Nelo, Fitch, Thomazz B
Cena: 120
REKLAMAREKLAMA