Magnetic 2013 byl pod nadvládou šílence Aokiho

Pražské Letňany na místním výstavišti hostily další povedenou housovou halovku. Třetí díl série housových festivalů Magnetic na letňanském výstavišti se opět pyšnil fantastickou atmosférou. Z davu vyzařovala obrovská energie a snad každý se královsky bavil.

15.5. 2013 14:04:31 | reporty | Paya

A o to jde především, o nadšené publikum. Mimochodem opět z velké části zahraniční. Po střechu plná hala s velice dobrým nazvučením tentokrát přinesla jediné velké mínus - poněkud saunoidní klima. Ale co, pořád lepší, než kdyby nám byla zima. Na tisíce partypeople byl přichystán poměrně reprezentativní line-up (podle posledního hlasování DJ Mag Top 100 DJs Poll dorazila světová čísla 15 nebo 18). Další silnou stránkou akce bylo technické vybavení, kupříkladu 320 čtverečních metrů LED panelů. Po roce na den přesně se tedy další jarní edice Magnetic Festival vydařila. A co během večera vlastně zaznělo?

Hlavní hvězda večera?

Přiznám se, že hlavní hvězdou večera pro mne osobně měl být sympatický australský DJ Tommy Trash, který byl v line-upu řazen hned na prvním místě, takže jsem z metra přiběhl přesně na 20:00. Nemusel jsem však pospíchat, podle očekávání si můj oblíbenec vyměnil místo s českým borcem Johnem Culterem, takže bylo možné ještě 90 minut pošetřit síly na zbytek večera. V tomto směru velmi kladně hodnotím volně přístupné tribuny v zadní části haly, k warm-upu a pokecu s přáteli jako dělané - v průběhu večera se pak proměnily v terasy s dobrým výhledem na scénu. Takže akce pro nás začala naostro ve 21:30, a to hned neskutečným nástupem v podobě bomby Steve Aoki feat. Wynter Gordon - Lady Dadi (Tommy Trash Remix). Pro mě číslo jedna večera hned na jeho úvod, to je tedy moc.

Rocková hvězda Thomas Olsen pokračoval ve svém setu naplno, zařazoval spoustu své produkce: například singl Truffle Pig nebo masakr jménem Cascade. Bouřlivý aplaus si vysloužilo Swedish House Mafia vs. Knife Party - Antidote a také Empire Of The Sun - Walking On A Dream. Své fanoušky včetně mě Tommy velmi potěšil skladbou The Aston Shuffle vs. Tommy Trash - Sunrise (Won't Get Lost) (Tommy Trash Version). Nezapomněl také na svůj další singl Future Folk (který mash-upoval s peckou Congorock), další singl The End a ve velkém finále další svou produkci Sebastian Ingrosso & Tommy Trash - Reload ve vokálové verzi. Jestliže se před party na facebooku objevovaly hlášky typu Let’s Get Trashed, myslím, že set narvaný Tommyho vlastní produkcí zcela naplnil očekávání všech jeho fans.

Video: The Way We See The World

U protinožců jsme však měli ještě hodinu zůstat - za DJský pult se jako velká voda přihrnula australská dvojčata Nervo. Blondýnky Mim & Liv zaměstnávaly oči všech přítomných nejen svým pohledným vzhledem, ale i svou komunikativní show. Tím spíš, že svůj set rovněž zahájili od nich snad nejvíce očekávanou bombou, a to hymnou belgického superfestivalu Tomorrowland s názvem Afrojack with Dimitri Vegas & Like Mike and Nervo - The Way We See The World. Holky však dokázaly pokračovat i tak povedenými kombinacemi, jako bylo profláknuté Apologize, loňská megahitovka Million Voices a rozsekávka Atom od dvojice Nari & Milani, která mimochodem zahrála na prosincovém Magneticu. Na tom hrála i další dvojice Dimitri Vegas & Like Mike, od které použily Nervo track Mammoth.

Kočky z Nervo přesně věděly, jak si dav obtočit kolem prstu - třeba kombinací Hardwellova Spaceman a Kick Out The Epic Motherfucker od Dada Life. Do finále pak Australanky vyrazili se svým singlem Nervo & Nicky Romero - Like Home a set uzavřely dalším singlem Nervo & Hook’N’Sling - Reason. Obří potlesk, nástup dalšího pána na holení. Sander van Doorn. Naprosto zbytečné představovat. Velmi populární a usměvavý Holanďan na nic nečekal a spustil svůj singl Joyenergizer. Chvíli poté už měl publikum v hrsti, pohrál si s ním kombinací Eurythmics a vlastního singlu Koko. To ovšem nebylo nic ve srovnání s tím, když nastolil singl Nothing Inside. Taneční šílenství pokračovalo například díky Daft Punk - Harder Better Faster nebo nové spolupráci Doorna s ikonami Underworld jménem Ten.

Hlavní hvězda party!

Sander drtil partypeople trošičku temnějším housem narvaným masivním množstvím energie, a to zvláště uprostřed své sady. Vystoupení končil prostřednictvím dalších svých tracků Kangaroo nebo Chasin‘. To už ale byli všichni nedočkaví, až v půl druhé nastoupí blázen himself, americký šílenec Steve Aoki. A vskutku, ani na Magneticu nechybělo zkrápění předních řad diváků šampaňským, jízdy na rukou davu v nafukovacím člunu a obligátní To Be Caked by Steve Aoki - blbinky v podobě házení dortů do obličejů fanoušků v první lajně. Pokud jsem správně viděl, tentokrát Aoki prásknul dorty dva. Bezmála rocková electro show plná hecování publika prostřednictvím mikrofonu vybudila tančící tisíce k mohutným bouřím ovací: hned brzy po začátku Aokiho setu bylo jasné, kdo že je tu hlavní hvězda party.

Poslechni si: Steve Aoki & Wynter Gordon - Ladi Dadi

Co se týče hudby, americký borec všechny odrovnal například singlem Steve Aoki & Laidback Luke - Turbulence nebo Steve Aoki & Bloody Beetroots - Warp. Asiatický přízrak svůj set prokládal klidně i dubstepem či hiphopem, často svou produkcí, například Steve Aoki & Afrojack - No Beef nebo Steve Aoki feat. Wynder Gordon - Ladi Dadi. Samozřejmě opět v Tommy Trash remixu, luxusní okamžik! Nechyběl ani Kid Cudi - Pursuit Of Happiness (Steve Aoki Remix) ze soundtracku k filmu Project X (všichni, kdo viděli alespoň trailer, moc dobře vědí). Koncem Aokiho setu se na pódium dostavili ostatní DJs v čele s Nervo a dotáhli atmosféru k vrcholu. Nastoupil Chuckie a spustil své Make Some Noise. Mnohým z nás přestávaly stačit síly. A to Chuckie nadiktoval například i nové Daft Punk - Get Lucky.

Holanďan ze Surinamu udělal všem přítomným radost také singlem Swedish House Mafia - Save The World a na závěr učinil experiment s Harlem Shake. Jeho set tak byl řekněme asi nejvíce hitovkový. Mimochodem, neodbytný dojem z poněkud rockovějšího ladění celého večera umocňoval i stage diving v podání mistra Doorna či blonďatých Nervo :-) Konec květnové noci obstarali další Oranjes, bratři Showtek, kteří v poslední době přesměrovali své snažení z hardstylu na house - a skutečně, jejich hraní bylo ve znamení singlů feat. Hardwell - How We Do, feat. Tiësto - Hell Yeah nebo feat. Justin Prime - Cannonball. To vše při stále velmi nadstandardní atmosféře. Opravdu povedená party. Uvidíme se tedy určitě na další, tentokrát zimní edici, věřím, že znovu plné velkých housových jmen.

PARTYINFO

Magnetic festival

07.05.2013 Výstaviště Letňany, Praha
DJs: Steve Aoki, Sander van Doorn, Chuckie, Nervo, Tommy Trash, Showtek, John Culter
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně