Forbidden Society: Jsem srdcař a DnB mě baví

Pekelníka Jindru „Forbiddena“ zná už i moje babička (zatím jen z plakátů a z každého nového pak nemůže týden spát), proto je asi zbytečné headlinera květnové DNB DNA představovat nějak víc.

30.4. 2013 06:34:17 | rozhovory | Soldik

Forbidden Society [foto: Jiří Kropáč / www.forbiddensocietyrecordings.com]

Jen ve zkratce shrnu, že je to český DJ, producent a vlastník věhlasného Drum & Bass labelu Forbidden Society Recordings. A jelikož se konečně ozvalo jaro a všichni jsme po „Bílé depresi“ tak nějak více sluníčkoví, i tento exkluzivní rozhovor jsme vedli v uvolněnějším duchu. Kromě novinek kolem labelu se také možná dozvíte, jestli je Jindra alkoholik nebo vtipálek a jak je to s crossbreedem.

- Soldik: Nazdar Jindro! Jak se máš, od čeho jsem Tě zrovna vyrušil? Hentai :))) ?

- Forbidden Society: Musím si to tu doma prolézt, asi tu jsou někde schovaný kamery, jak to můžeš vědět!! Akorát jsi mi to přerušil voe.

Právě na Tvém labelu vyšla deska, kde je po boku Tvé spolupráce s Donnym i track od Audia. Je mi jasné, že to nebyl jednoduchý a levný deal, tak jak se Ti to podařilo, nemusel jsi prodat ledvinu?

Uřízl jsem si pravou kouli, kterou jsem prodal jednomu fandovi (fanynce konkrétně a za nehorázný love) :))). Hrál jsem na Let It Rollu v Polsku s Audiem, track Burn It Down se mi vždycky líbil a Gareth to věděl. Když jsem se chystal z festu na hotel, Audio zrovna dohrál a scházel ze stage a křičel na mně ať počkám. Přišel ke mně, vytáhl CD bag a z něj vyndal CD s tímhle trackem, dal mi ho do ruky se slovy: choval jsi se ke mně vždycky dobře, seš v pohodě, vem si ten track a vydej ho, jen Tě poprosím vydej ho až po mém albu na Virusu (v tý době to bylo album Soul Magnet). No nebudu machrovat, stál sem tam jak vocas a čuměl jak péro z gauče :))) Stál u toho Kryštof (Bifidus), kterej vše viděl, a může potvrdit, že nekecám :). Gareth je stašnej borec, moc ho uznávám a musím říct, že jsme si tak nějak lidsky sedli. Je upřímnej, když ho něco sere řekne to, přesně jako já - je prostě normální - tak, jak by to mělo bejt, že jo. Za ten track jsem strašně rád a mít na labelu mastera Drum & Bassu je pro mě a můj label velká pocta.

Nedávno jsi nakousl téma, jak asi bude vypadat nové album / kompilace labelu Forbidden Society Recordings a že se label opět rozroste o další nové zahraniční producenty. Můžeš už prozradit více informací, kdo všechno na albu bude a kdy vyjde?

Bude to kompilace remixů mých tracků a VIP verze některých mých věcí. Vyjde v digitální podobě, jméno týhle kompilace je Overkill Compilation. Remixovat budou: Sinister Souls, The Clamps, I : Gor, Computerartist, CA2K, Fragz & C Netik a ještě pár jmen asi přibude, uvidím, jak vše půjde, nechci to zas moc prodlužovat. Jinak tam bude i vítěz remixovýho contestu mého tracku " Order ". Tam přišlo asi 82 remixů z celýho světa a poslechnout to všechno a vybrat jen jeden byl fakt boj :)). Některý víc kvalitní, některý míň. Kompilace by měla vyjít koncem května / začátkem června, když vše půjde podle plánu, ale vždy se může něco stát a vše se zdrží.

Ptal ses na nový jména, ano objevil jsem 2 projekty z Austrálie, na první mi dal tip Neurofunkgrind, píšu si s nimi docela často a znají můj vkus na DNB a dali mi tip na Killer Industries. Jeho DNB mně baví moc a zamakal na remixu mojí věci Forcer, která vyjde na Overkill kompilaci. Další jméno je taky projekt z Austrálie - Network, je to tříčlennej projekt a některý jejich tracky mně hodně baví.

Věčné téma: domácí produkce a labely. Jsme malá země, nebo neumíme dělat drum and bass, nebo se jen neumíme prodat?

Nevim hele, já si myslím, že je to na každým, jak je do toho zapálenej, kolik energie je ochotnej do toho všeho dát, a konec konců i peněz. Já si myslím, že když někdo pořádně zamaká a fakt se snaží (samozřejmě talent a " něco navíc " tam musí bejt taky že jo, co si budem povídat), tak má možnost uspět. Myslím, že tu jsou lidi, který DNB dělat umí a i ho dělají, ale jde o to, jak kdo, jak píšeš, se umí prodat, i když to je hrozná kombinace slov. Promo je prostě věc, která se musí dělat, pokud' chceš se prosadit. Někdo to bere tak, že čeká, že ty lidi si ho najdou, protože on o sobě ví, že je dobrej, a ty ostatní na to asi přijdou a někdo to dělá prostě jinak. Mě osobně co promo baví, vymejšlet různý věci atd...

Abych to ale nějak uzavřel, je to všechno o nasazení. Mít label je hodně práce, než se to někam dostane, a i hodně peněz, i když máš distribuci. Já jsem srdcař a DNB mě baví - label, promo a ty všechny věci okolo, samozřejmě mě to i živí, ale základ je, že tě to musí bavit, vymejšlet pořád něco novýho a samozřejmě mít i kontakty, který já jsem za ty léta ježdění po akcích nasbíral. Znám labely, který prostě skončily, i když podle mně úplně nemusely, akorát došla prostě energie to dělat, nebo zjistili, že to není až zas takovej med, protože je tu samozřejmě i konkurence a člověk se musí snažit. Lidi mají tendenci zapomínat, a když to necháš prostě delší dobu ladem, tak už pak třeba ten zájem není takovej, což pro někoho koho to živí, může bejt průser, že jo :).

Je opravdu crossbreed víc drum and bass, než hardcore/gabba..? Jak vidíš jeho budoucnost, není to jen momentální mánie?

Nevim, co ti napsat k termínu "víc drum and bass, než hardcore/gabba". Napíšu tu co si myslím já a neříkám, že je to svatý, je to můj názor, se kterým někdo může souhlasit, nebo ne. Myslím si, že spoustu lidí žánr crossbreed nepochopila a potvrdil mi to i vlastně jeho, dalo by se říct, zakladatel nebo jeden ze dvou DJ Hidden z projektu The Outside Agency. Crossbreed je vlastně Drum & Bass ovlivněný hardcorem, ale možná by se dalo říct, že i obráceně, každopádně jeden z těch dvou prvků by tam měl zaznít. Vlastně kombinace DNB beatů, ať už steppery, ameny atd s 4/4 prvkama.

Podle mně si to hodně lidí začalo spojovat všechno a nakonec z toho je že track, kterej má třeba 5 minut má jen 4/4 beaty, ale píše se jako crossbreed, což podle mně není, je to HC. Někdo tu může namítnout, že na každý 2. době je tam snare jako u DNB, takže to vlastně crossbred je, ale pro mně ne - je to HC. A hlavně když se na DNB akcích pomalu 3/4 věci hraje rovných, už to s DNB moc společnýho nemá. Taky je tu zajetý takový klišé, že když někdo hraje 4/4 věci, ať už HC nebo crossbreed na DNB akci, tak je tvrdší než ten, co hraje tvrdý DNB (jako seto snažím hrát teď já, a od 4/4 a crossbreedu upouštím - vždy jen pár věcí zahraju a to většinou jen od TOA, protože si myslím že DNB by mělo zůstat DNB).

Co vím od ostatních producentů, tak upřímně od toho stylu taky malinko upouštějí, mám na mysli ty lidi, co produkujou DNB a crossbreed produkovali. Bylo toho prostě moc už, a když už je to DNB akce a někdo tam pere, jak už jsem psal 3/4 setu 4/4 tracky, ty hraješ po něm, tracky jsou stejně tvrdý, akorát jinak a pak přijde někdo a řekne ty jo dobrý dobrý, ale ty (nebudu jmenovat) hráli po tobě a to byla rychta, pyčo (protože převážně v setu zaznělo 4/4 - crossbreed ),.. to už mně nutí se někdy smát.

Abych to shrnul, nevím, jestli je něco víc nebo míň, já od toho stylu upouštím, hraju v setu 2/3 věci, někdy možná víc, ale to je vše. Chci produkovat a vydávat drum & bass. Samozřejmě nic tu neponižuju, má to svoje fandy a určitě něco do sebe, koneckonců já sám jsem dělal kolaborace s The Outside Agency - Deathmachine, Seizure, bavilo mě to chvíli, ale teď už prostě ne. Baví mně něco jinýho a, jak pár lidí poznalo, je to malinko jinde než na začátku, ale to je prostě vývoj a já si za tím pevně stojím. Je to pořád tvrdý, ale jinak.

Jsi držitelem několika cen DNB Awards, ale mě by spíš zajímalo, jak se díváš na české ankety tohoto typu? Asi chápu, že je to pro Tebe a label druh potřebného proma, ale kdyby jsi ani jedno nedělal, jak by se na to díval?

To je pěkná " rejpavá " otázka :))). Já fakt nechápu, že tohle někdo řeší a má za potřebí to řešit. Prostě je tu anketa, lidi můžou hlasovat a hotovo, co k tomu víc psát :)))? Tak nebudeme dělat nic, jen tak si psát na FB, kdo je borec, kdo je hovado a nic nedělat? Rejpalů a haterů je na netu plno, něco shazovat, že je to na hovno, umí každej, ale tak ať si někdo dá tu práci a začne něco dělat. Napsal bych ti to úplně stejně, i kdybych nic nevyhrál. Prostě tabulka - tu máš a hlasuj. Je to anketa popularity, kdo má kolik známých / fandů, co si dají práci a hlasujou. A hlavně, přece nejsme žádný roboti, že někdo vyhraje neznamená, že to bude king pro všechny, máš snad svojí hlavu a víš sám. Někdo to má potřebu ventilovat přes veřejný sítě, aby bylo vidět, že je nespokojenej, někdo si to nechá pro sebe...

Co Tě v nejbližší době čeká za vystoupení, bude třeba další tour po Japonsku?

Klukům z Japonska jsem psal, moc bych si přál, aby to vyšlo, uvidíme. Dostal jsem nabídku do Porto Rica a makáme na turné po Austrálii s pár promotérama, vypadá to asi na listopad. Jinak docela často hraju tady u nás v ČR a SK, za což jsem upřímně moc rád. Kluci z Let It Rollu mi dávají taky dost hraní a vyjíždím i ven, teď naposledy v Portugalsku na vyprodaný Therapy Sessions (3.500 lidí), Bristol za 2 týdny a pořád průběžně tam něco chodí.

Jak jsem si všiml, máš (nadstandardně?) rád pivo. Kolik měsíčně utratíš za pivo, a jaké máš nejraději? Jak je to s pivem v zahraničí, kde bylo top a kde shit?

Mám rád pivo, to má snad rád každej :))) I když pocházím z Českých Budějovic, tak Budvar nesnáším!!!! Hnus pro mně, já jedině Plzeň a nejlíp z tanku. Kolik utratím měsíčně za pivo? Fakt myslíš, že mám nějakou tabulku kam si to píšu, jestli jsem splnil plán :)))? Nejsem alkoholik, takže nevím, moc to nebude, asi tak 20.000 :))).

V zahraničí pivo moc nepiju, když hraju v Belgii, tak si dám jejich silný pivo, ale tak 2-3 max - ono to ve finále úplně stačí :D. Shit pivo nevím, nedávám si točený piva v hospodách, kde to neznám, dávám si lahvoně - to je jistota, takže teď si na shit pivo nevzpomenu.

10. května přijedeš na brněnský Favál a předpokládám, že si sebou přivezeš nové a smrtící bumerangové lžíce a ne nějakou přeslazenou krupicovou kaši. Vystřihneš mi aktuální Top 10?

1. Katharsys - Stomper (Barcode Recordings)
2. Forbidden Society - Forcer (Killer Industries Remix) (FSRECS Overkill Compilation)
3. Audio - Burn It Down (FSRECS 009)
4. Network - The Centre (FSRECS)
5. The Bloody Beetroots feat Refused - New Noise (FS Hype Up) (NTBR)
6. Forbidden Society - War Ensemble (C Netik & Fragz Remix) (FSRECS Overkill Compilation)
7. Forbidden Society feat. MC Coppa - Shots (FSRECS)
8. Forbidden Society - Onset (The Clamps Remix) (FSRECS Overkill Compilation)
9. Faith In Chaos - Possession (Kemal & Rob Data Remix) (FS HYPE UP) (NTBR)
10. I:Gor - Swerve

Tuhle speciální otázku jsem si nechal nakonec a sám jsem zvědav na odpověď. Právě jsi zemřel, Tvé pomalu hnijící tělo je na cestě do pekla, ale protože u brány stojí pekelník s dobrou náladou (zrovna dostal přidáno) řekne Ti, že si při tom, jak ti bude trháno maso z těla do konce věčnosti, můžeš pouštět hudbu. Na výběr máš jen ze dvou možností - metal a nebo drum and bass?

Hele nebereš něco, že máš takový otázky :)))))? Jasně že Metal Drum & Bass :D (to je podvod! Pozn. autora :D)

Linky:

PARTYINFO

DNB DNA: Hell on Earth edition

10.05.2013 Favál, Brno
DJs: Forbidden Society, Casper, Hrr.nec, Innescope, Yardel, Kamikazeboy, Rybizz, MC Jedifire
Cena: 40 / 70
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně