Paul van Dyk se vrátil do Prahy ve formě

Legendární německý DJ Paul van Dyk se dostavil na místo činu, do luxusního pražského klubu SaSaZu, aby svým českým fanouškům představil své album Evolution, vydané v loňském roce.

28.4. 2013 09:51:34 | reporty | Paya

Paul van Dyk [foto: paulvandyk.de]

A očekávání naplnil měrou vrchovatou, skutečně v různých verzích předvedl, co jeho nová deska obsahuje, nabídl svůj aktuální sound a - nebojím se říci - velmi kvalitní hudební úroveň. Doprovodili ho přitom populární domácí hvězdy Michael Burian a Michal Poliak. Holešovické SaSaZu praskalo ve švech a atmosféru bylo možné krájet. Večírek opravdu stál za to, zvláště Vandit fans museli ječet nadšením.

Paul van Dyk se po dlouhá léta drží na špičce světové elektronické taneční hudby a Praze znovu ukázal, proč tomu tak je. Během svého hraní předvedl tolik živých úprav včetně hraní na klávesy, že se mu v tomto směru dokáže vyrovnat málokterý světový DJ. Vystoupení se neslo v duchu jeho posledních setů, takže opravdu nešlo o žádné překvapení a partypeople dostali přesně to, co se dalo čekat. Především hromady Paulovy vlastní produkce. Singly a remixy v Dykově osobním podání se tracklist jen hemžil. K tomu připočtěme příjemné prostředí pražského klubu a pro mnohé „party jara“ byla na světě.

V době našeho příchodu v SaSaZu šéfoval Michael Burian a zahříval publikum před příchodem hlavní star. Úspěšně se mu to dařilo, přítomní ocenili především parádní mash-up Otto Knows vs. Ivan Gough vs. Axwell - Million Voices In My Mind, ale i Doornův Joyenergizer. Další potlesk následoval u hitovek Allein Allein od Polarkreis nebo I Love It od Icony Pop. Finále Majklova setu obstaral jeho velký hit ze spolupráce s Jeanem Lucem, Ivanem M a JK s názvem Beautiful Love. Atmosféra léta na nás dýchla naprosto neomylně. Paul van Dyk nástup, sem s tím dobře naladěným Berlíňanem :-).

Partypeople dostali to, co se dalo čekat

Jako jeden z prvních tracků zařadil PvD vlastní pecku Symmetries, kterou hrává v Maarten De Jong Remixu, a navázal perfektní kombinací instrumentální a vokální verze jedné věci, tj. songu Verano a songu Such A Feeling. Ve spolupráci s Austinem Leedsem stvořené skladby spolu tvoří zajímavou kombinaci, kterou Paul často zařazuje do prvních částí svých vystoupení. Pokračování obstaraly další Paulovy skladby, The Ocean (ve spolupráci s talentovaným ruským DJem Artym) a Lost In Berlin (má osobní srdcovka z vánoční Vandit party, s vokály Michelle Leonard). Rychlá jízda pokračovala dál.

Velmi podařená píseň Ummet Ozcan - The Box uvedla další vodopád Dykovy produkce, která následovala ve sledu The Sun After Heartbreak (opět z alba Evolution, opět ve spolupráci s Artym, s vokály Sue McLarenové), All The Way (kde se jedná o společné dílo s Tylerem Michaudem a Fisher), Crush (myšlenky pamětníků se v mžiku vrátily o neuvěřitelných 9 let zpět, kdy s touto ikonickou bombou na vinylu Paul van Dyk zazářil v holešovické T-Mobile Areně), Eternity (s příjemným výrazným vokálem Adama Younga). Nedosti na tom, přijít měly velké mash-upové parádičky.

Paul koncem první části setu namíchal dva neuvěřitelné koktejly. První zkratkovitě můžeme popsat jako Red Hot Chilli Peppers - By The Way + dvě skladby od Giuseppe Ottavianiho, krásné Toys se zpěvem miláčka pražského publika Betsie Larkinové a novinkové Love Will Bring It All Around. Nad druhou kombinací jsme kroutili hlavou ještě více: Super8 & Tab - Fiesta vs. For An Angel vs. Swedish House Mafia - One vs. New York City (z alba Paul van Dyk - In Between, další spolupráce s Austinem Leedsem) vs. Everywhere (z alba Paul van Dyk - Evolution, kooperace s projektem Fieldwork).

Podobným hračičkováním s tracky je Paul van Dyk celosvětově vyhlášený. Nestačili jsme se ale i tak divit. Paul si poté pro nás přichystal 3 hitovky - Linkin Park a jejich Burn It Down v PvD Remixu, zpěvačku Karen Overton a její klasiku Your Loving Arms a slavný projekt Above & Beyond se skladbou Sun & Moon. Dykův set se blížil k finále, když na nás naplno dopadla další série jeho vlastní produkce. Například dva PvD remixy, a to pro skladby Daniel Nitt - Falling (mimochodem, skvělý vokál) a Hurts - Sunday (netřeba cokoliv dodávat). Uspěl i track Paul van Dyk feat. Kyau & Albert - Open My Eyes.

Konec, aplaus, zamávání...

Po této spolupráci 3 německých DJs už pražské publikum šílelo nadšením z možná nejočekávanější skladby večera, úspěšného singlu Paul van Dyk feat. Plumb - I Don’t Deserve You. Set dorazil zběsilým tempem neúprosného rytmu do velkého finále s obligátním Time Of Our Lives, na které Paul tentokrát přímo navázal zopakováním Verano a svou osobní favoritkou, písní Home v podání mistra Johnnyho McDaida. Konec, aplaus, zamávání, skandování Paulova jména a přídavek - nevydaná bomba, která bývá v tracklistech zmiňována jako PvD & Johnny McDaid - All The Stars / Music Rescues Me.

Famózní závěr, bez basové linie, který dojal snad každého. Publikum si tento track zasloužilo, po celou dobu van Dykova hraní udrželo bezvadnou atmosféru. Pochválit musím také sice jednoduchou, ale opravdu povedenou projekci! Prostě „night to remember“, kterou zakončil Michal Poliak. Za všechny tracky, které od něj zazněly, jmenujme známé Tiësto - Chasing Summer a Hard Rock Sofa - Rasputin. Podtrženo, sečteno, děkujeme organizátorům za fajn večer, který ukázal, jak moc sympaťák Paul van Dyk v Praze chyběl. Dlouhé čtyři roky. Věřím, že tentokrát už tak dlouho čekat nebudeme :-)

PARTYINFO

Paul van Dyk

19.04.2013 SaSaZu, Praha
DJs: Paul van Dyk (live), Michael Burian, Jean Luc, Michal Poliak
Cena: 590 - ?
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně