Grape festival - sladký hrozen od sousedů

Slovensko není jen Pohoda, znovuzrozený Wilsonic a Bee Free. Grape festival dokázal najít díru na trhu a plně toho využít.

23.4. 2013 08:53:16 | informace | Pstruh

Grape 2012 [foto: Martina; www.grapefestival.sk]

Přeci jen se kombinace místa, skvělé muziky a úžasné atmosféry nevidí tak často. Pomalu a jistě se z něj stává zásadní srpnová událost, za kterou se rozhodně naši sousedi nemusí stydět, ba právě naopak. Věřím, že v mnoho kalendářích bude datum 9-10.8. poznačeno červeně. Právě v tomto termínu se uskuteční v Piešťanech na letišti jeho další ročník.

Nové kytary vládnou světu

Po dlouhých týdnech skončilo čekání na další jména a pořadatelům se splnit nejeden sen. Kapela, po které tolik toužili už minulý rok, se letos zastaví v Evropě pouze na 2 týdny a jedna z festivalových zastávek bude právě Grape, kde američtí The Drums vystoupí. Z Walesu dorazí trojice The Joy Formidable, jejichž nové album Wolf's Law vyšlo letos v lednu. O chvilku snění se zcela jistě postarají angličtí The Big Pink. Z labelu Kitsuné dorazí indie-rockový Citizens!, jejichž zvuk je popisován jako "Hot Chip meets Franz Ferdinand".

Bude se i tančit

I z ulice na velká podia se dá vypracovat. Rázným příkladem je i u nás velice známý pouliční performer Dub FX, kterého můžete v létě potkat na mnoha velkých evropských festivalech. Na Grapu mu v pátek bude patřit velký stan a po jeho boku nebude chybět ani Flower Fairy.

Taneční lákadlo jak se patří bude určitě live vystoupení jednoho z bývalých členů Bad Company. Ano, letos dorazí opravdová legenda drum & bassu Dj Fresh live , kde po jeho boku nechybí bubeník, kytarista ani zpěvačka. Posledním potvrzeným jménem jsou velice úspěšní angličtí dubstepoví a drum´n´bassoví producenti Nero. Na Slovensku představí svoji live show vůbec poprvé a celý zážitek ještě umocní zpěvačka Alana Watson.

Česko-slovenské barvy na Grapu budou hájit velice populární Midi Lidi (již třetí vystoupení na festivalu), Vec, Prago Union, Luno, Moja Reč, Korben Dallas nebo i rozjeté holky z Čokovoko. To vše a mnohem víc pouze kousek od hranic :-).

Linky:

Video: Grape Festival 2012

PARTYINFO

Grape 2013

09.08.2013 - 10.08.2013 Letiště Piešťany, Piešťany
Live: The Drums, The Joy Formidable, The Big Pink, Citizens!, Royal Republic, Dub Fx, Midi Lidi, Vec, Prago Union, Moja Reč, Luno, Čokovoko
DJs: Fresh (live), Nero etc.
REKLAMAREKLAMA