Mike Parker odhaluje Lustrations

Profesor umění, který si příležitostně zahraje techno. Nyní po dvanácti letech vydá druhé album, na kterém jistě znovu ukáže, že minimalistický styl, který vyznává, dokáže dokonale převést i do hudby. Silné techno plné analogových experimentů očekávejme v červnu.

18.4. 2013 06:37:21 | nové desky | Carl W

Mike Parker je z Buffala a živí se jako profesor výtvarného umění. Kromě toho je také aktivní DJ a producent, na svém kontě má přes třicítku EP, vlastní label Geophone zaměřený na abstraktní techno a také jedno album nazvané Dispatches z roku 2001. I když to v podstatě byla taková kompilace dříve vydaného materiálu.

Mike je známý pro svou lásku k analogovému zvuku. Velice rád experimentuje se syntezátory a modulátory a snaží se vždy stvořit takový track, který je unikátní a jedinečný, jak pro svůj dokonalý zvuk, tak i pro atmosféru, kterou dokáže navodit. To jistě ukáže i na albu Lustrations, který vydá na mnichovském labelu Prologue.

Na něm předvede své autentické techno ve dvanácti řízných nadčasových skladbách. Nechal se inspirovat tvorbou Jeffa Millse, chce se dostat ke kořenům techna a svým vytříbeným zvukem dostat publikum do hypnózy. Povede se mu to? To zjistíte 1. července, kdy album vychází digitálně. A pokud se nemůžete společně se mnou dočkat, v limitované edici vyjde album o měsíc dříve na třech vinylových deskách.

Poslechni si: Mike Parker - Currents [Tsunami 2013]

Poslechni si: Brendon Moeller - Far Out (Mike Parker Remix)

Tracklist:

1. Lustration One (Khonsu)
2. Lustration Two (Nor’easter)
3. Lustration Tree (Atlantic)
4. Lustration Four (DaiKaiju)
5. Lustration Five (息)
6. Lustration Six (Megalith)
7. Lustration Seven (Forms)
8. Lustration Eight (Contours)
9. Lustration Nine (Drums)
10. Lustration Ten (Pressure Zone)
11. Lustration Eleven (Sarychev)
12. Lustration Twelve (Dericho)

Odkazy:

REKLAMAREKLAMA