Holandský DJ Nymfo: Víte, že „slet“ u nás znamená "coura"?

Tento pátek brněnská banda Redrum otestuje na Favále další premiéru ze zahraničí. Bude jím známý holandský producent a DJ Nymfo. Bardo Camp, což je Nymfovo rodné jméno, je velmi příjemný a veselý chlapík. Při jeho cestě letadlem z Vídně do rodné země jsme se ho zeptali na několik věcí kolem jeho hudby, začátků a jak by mohl vypadat jeho premiérový set v Brně na Stepsletu.

27.3. 2013 08:30:36 | rozhovory | Soldik

Holandský DJ Nymfo: Víte, že „slet“ u nás znamená

- Soldik: Ahoj Bardo, ti kteří Tě náhodou ještě neznají, řekni jim v krátkosti něco o sobě.

- Nymfo: Jsem holandský milovník hudby a velký fanda doktora Peppra. Svou hudbu vydávám na labelech jako Commercial Suicide, Metalheadz, C.I.A. Records, Samurai Music a spoustě dalších. Na bradavkách nemám piercing a mám pořádně dlouhé palce.

Jsi jeden z mála producentů, který má (i jako DJ) opravdu široký záběr, což jde krásně vypozorovat z Tvého alba Characters na Commercial Suicide i v setech. Jak to album vzniklo a co jsi jím chtěl sdělit?

Příběh mého alba je o navození pocitu, který vytvářím také během svých Dj setů - o různorodosti. Mám rád všechny žánry D'n'B a z mých setů je to hodně znát, to jsem se pokusil zachytit i na albu Characters.

Tvá tvorba je obvykle temnější / deepovější, více techy / neuro, ale na albu a na nových deskách "Suddenly" a "Crossroads" více soulful / liquidová. Je tohle nová tvář Nymfa?

Momentálně mě baví dělat odlehčenější D'n'B, ale to neznamená, že jsem s tvorbou temnějšího D'n'B nadobro přestal. Zrovna jsem něco temnějšího upsal, tak si na to počkejte. Nedávno jsem ale koukal na statistiky mé fanpage a 70% tvoří muži. S těmi odlehčenějšími tracky se snažím vyrovnat skóre na 50% fanoušků chlapi a 50% holky

Tvé desky vyšly na spoustě respektovaných labelů, s pěknou řádkou producentů a Tvé začátky jsou spojené se jmény Icicle a Proxima. S kým se Ti nejlépe pracovalo a kdo, nebo co je Ti inspirací?

Poslechni si: Black Sun Empire & Nymfo - Kempi

Měl jsem štěstí, že jsem žil ve stejné čtvrti Eindenhovenu jako Icicle a Proxima. V té době jsem neměl velké zkušenosti v práci se zvukem, takže bylo super s nimi pracovat a odkoukávat jejich finty. Myslím, že nejradši spolupracuji s Ollie Cern. Společně děláme skladby hodně rychle a tracky skvěle šlapou od prvního momentu, kdy si k tomu sedneme.

Minulý rok jsem taky objevil dalšího skvělého D'n'B producenta z Amsterdamu. Říká si Maduk a udělali jsme spolu už pět tracků. Pracovat s ním je taky vždycky velká zábava.

Holandsko je možným synonymem pro gabba, ale taky pro neuro / tech drum and bass. Máš tam pěknou řádku kvalitních kolegů v oboru - Noisia, Black Sun Empire, Falcon, Eye-D a další. Jak je to s oblibou obou stylů, který je více v popředí?

Minulý rok jsem byl na úplně posledním Thunderdome, to je obrovská gabba párty. Bylo tam 30.000 ještěrů a já. Bylo to úžasné a hodně mě všichni ti skalní fanoušci překvapili. Takže ta scéna je pořád hodně velká. Drum & Bass nikdy nebyl v Holandsku moc velký až do minulého roku, kdy se mu začalo dostávat víc pozornosti a i párty se zvětšují. Taky umělci jako BSE a June Miller jsou u nás čím dál tím víc známější. Holandsko je v tomhle divné. Naši umělci se prvně musejí proslavit ve světě, a až pak je začnou podporovat i v jejich vlastní zemi (takže úplně stejně na hlavu padlá scéna jako ve vepřoknedlozelové republice - poznámka překladatele).

V Česku už jsi několikrát byl. Je tady něco, co v Holandsku třeba nemáte a na co se těšíš? Na tuto otázku mi DJové, kteří už v Česku hráli, společně odpovídají, že je to pivo, krásné ženy a atmosféra na party. Jak je to u Tebe :)?

Ve vaší zemi opravdu rád čtu a snažím se objevit nejdelší slovo. Ježíši máte opravdu šílenou řeč!

Už za týden se uvidíme v Brně na Stepsletu. Brňáci mají rádi spíše ostřejší Drum & Bass a v oblibě mají Tvé skladby "Kempi", "Bosshoven", nebo "Double Dutch", tak co od Tebe můžeme očekávat ;)?

Věděl si, že slovo „slet“ u nás znamená coura?! Vždycky se snažím sledovat parket a jestli to mají v Brně rádi tvrdé, tak to tvrdě taky dostanou!

Oblíbený drink a jídlo?

Ijbeer, je to holandské a měl bys to zkusit, až navštívíš Amsterdam. A když už mluvíme o místních věcech, měl bys taky vyzkoušet Frikandel. Je to hodně nezdravé, ale taky hodně dobré, zvlášť s majonézou.

Jak vypadá Tvůj běžný den a co děláš, když zrovna neskládáš?

Rád vysedávám nahý na gauči, piji pivo a sleduji snooker.

Díky za Tvůj čas a na viděnou v Brně!

Opatruj se.

Linky:


Exclusive interview with Nymfo for Stepslet in Brno, CZ

- Soldik: Hi Bardo, could you introduce yourself to those who might not know you? Tell them few things about yourself?

- Nymfo: I’m a Dutch music lover and also a huge fan of Dr Pepper. I’ve released music on labels like Commercial Suicide, Metalheadz, C.I.A. Records, Samurai Music and a lot more. I don’t have nipple piercings and my toes are pretty long.

You are one of a few producers that has really wide taste in music. You showed us on your album „Characters“ on Commercial Suicide and we can hear that in your Dj sets aswel. How did the album started and what story did you want to tell with it?

The story behind my album is creating a vibe I also create with my dj sets : diversity! I like all the subgenres in drum and bass, so I always play very diverse music in my sets. The aim was to do that for the ‘Characters‘ album as well.

Your tracks are usually dark/deep more into techy/neuro sound. But your album and your new releases „Suddenly“ and „Crossroads“ are more soulfull and liqid. Is this where Nymfo is heading right now?

At the moment I like to produce more liquid kind of tracks, but it doesn’t mean I don’t write any darker tracks anymore. I signed some darkness as well lately, so watch out for that. But I checked my statistics on my fanpage the other day and 70% are men. With the liquid releases I try to create a 50% men and 50% female fanbase!

Your tracks were released on a variety of respected labels with various collaborations. Your beginnings are tied up with names like Icicle and Proxima. Who did you enjoy the most working with and who or what inspires you the most?

I was lucky I lived in the same area in Eindhoven back in the days where Icicle & Proxima were also living. Because at that time I didn’t had lots of studio experiences, so it was great to work with them so they could show me some tricks. I think I like working with Ollie Cern the most. Just because we can write tunes really quick together and we always have a great vibe from the beginning. I also discovered another drum and bass producer in Amsterdam last year called Maduk. We wrote 5 tunes now and working with him is always great as well!

Listen to: Black Sun Empire & Nymfo - Kempi

Netherlands is famous for it's gabber scene but also for neuro/tech drum and bass. There is plenty of big names like Noisia, BSE, June Miller, Falcon, Eye-D and many others. What is the real popularity of those two genres in your country, which one is bigger right now?

I went to the very last edition of Thunderdome last year, that’s a massive gabber rave. There were 30.000 gabbers and me! It was awesome and I was susprised about all the die hard gabbers who showed up. So it’s still a pretty big scene. Drum & Bass was never really big in NL, but the last years it’s getting more attention and the parties are getting bigger. Also, our own artists like BSE, Noisia & June Miller are getting more recognation in our own country. A few years ago that wasn’t really happening. Holland is weird, Dutch artists first need to be popular outside of Holland and after that their own country will suppport them.

You played in Czech Republic few times now. Is there something you don't have in Holland and that you're looking forward to? Usually Djs that already played in Czech Republic answer this question with beer, beautiful women and good vibes at the party. What is your input into all this?

I really like to read in your country and try to discover the world longest word. You’ve got a crazy language, jesus!

We will see you in about a week at the „Stepslet“ gig in Brno. Natives prefer harder Drum & Bass. Your tracks Kempi, Bosshoven and Double Dutch are really popular in there, so what can we expect from you?

Did u know the word ‘slet‘ means slut in our language ?! I always try to read the crowd and if they like it hard in Brno they will get some hard stuff!

Favourite beverage and meal?

Ijbeer, it’s Dutch, try it when u visit Amsterdam! And now we’re talking local stuff, also try a frikandel when you are here. It’s very unhealthy, but very nice. Especially with mayonaise!

How does your day look like when you are not in the studio making beats?

I like to drink beer on my couch naked and watching snooker.

Thanks for your time, see you in Brno.

Houdoe

Linky:

PARTYINFO

Stepslet

29.03.2013 Favál, Brno
DJs: Nymfo, X.Morph, Soldik, Pier, Vje, Panzer, Helmut, Wiit, Mushka, Mystique, Hrr.nec, Checkmate, Casper
Cena: 70 / 100
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně