B.UNQ! & Blondeemonic: Když šlo o pomoc zvířátkům, DJs se nám sami hlásili :)

Už za pár dní se v pražském klubu koná charitativní akce Rescue animals, co má ambice pomoci zvířatům v útulcích. O party jsme si povídal se dvěma organizátorkami DJkou B.UNQ! a Blondeemonic.

2.4. 2013 06:16:19 | rozhovory | Jan „ian“ Hromek

B.UNQ! & Blondeemonic [foto Lukas @ Poslouchej.net]

- ian: Ahoj Moniko, budeme se bavit o akci Rescue Animals. Vím, že se vzáležitostech zvířecích útulků angažuješ dlouho. Jak ses ktomu dostala?

- Blondeemonic: Ahoj, zvířatům už se snažím pomáhat přes dva roky. Začalo to pořízením týraného pitbulla. Seznámila jsem se spár lidmi na netu a začala sdílením a hledáním domovů, postupem času jsem získávala informace o útulcích, pejscích, množírnách, ztracených hafanech. Dnes už mám velkou síť přátel se stejným zájmem. Nesměřuji se pouze na jeden útulek nebo občanské sdružení. Pomáháme, kde se dá. Tu je potřeba krmení, tu zas deky, nebo právě peníze na operace či kastrace.

Co máš vůbec doma za zvířata?

Blondeemonic: Jelikož je ten náš pitbulík patriarcha a chce nás mít jen pro sebe máme pouze jeho, což přítel považuje za velké plus protože jinak bychom se přes ty čtyřnožce asi nepohnuli.

A Ty, Veroniko?

- B.UNQ!: Momentálně máme doma mládě chameleona. Bohužel jsem alergik, který má navíc dost málo volného času, takže tohle zvířátko je jedno zmála, které zvládnu. U našich máme psa a kočku, klasika :-).

Jaká byla cesta od domácích mazlíčků kpořádání benefiční akce?

Blondeemonic: Velice jednoduchá, na party chodím už mnoho let, tak mě napadlo dát dohromady dvě fajn věci :-).

Nemůžu se nezeptat. Na party budou hrát zahraniční DJs. Třeba Clodagh tu už určitě nějaké jméno má. Jak jste je přesvědčili, aby tu zahráli zadarmo?

B.UNQ!: Konkrétně Clodagh byla od začátku nadšená, když jí Monča nastínila svůj nápad. Sama se aktivně angažuje v podobných projektech, má doma pejsky a souhlasila vlastně okamžitě.

A jak na takovou nabídku reagovali domácí DJs?

B.UNQ!: Velmi nás potěšila reakce všech oslovených Djs, kteří bez výhrad souhlasili. Někteří nás dokonce kontaktovali sami :-). Vpodstatě jsme ve finále měli mnohem více nadšenců, než bylo možné vtěsnat do line upu. Doufáme proto, že bude i další díl, kde těmto lidem budeme moci dát prostor.

Kdo třeba platí cestu?

Blondeemonic: Tuto otázku se nám podařilo vyřešit v rámci sponzorských darů, stejně jako ubytování pro hlavní hvězdy.

A když jsme u peněz. Každého vždy zajímá, kam přesně půjdou. Jak to bude tentokrát, co se stane sčástkou, která se vybere?

Blondeemonic: Oslovili jsme několik útulků z Česka. Peníze věnujeme na proplacení faktur u veterinářů za operace a očkování a další potřebné veterinární výlohy.

A jaké jsou záruky, že takto budou skutečně peníze použity?

Blondeemonic: Celou akci legitimně zaštiťuje Nadační fond Psí naděje. Je to oficiální organizace, která má na sbírky tohoto charakteru povolení, a právě proplácením faktur zamezíme všelijakým pochybnostem, kam peníze odešly. Po akci se peníze vloží na transparentní účet naděje, pod variabilním symbolem 5413 a každý bude moci vidět komu a za co peníze byly zaslány. Ostatně zde každý může na hospodaření fondu nahlédnout.

Já sama jsem přes fond získávala na konci loňského roku finanční pomoc pro fenku Báru zabavenou majitelce, která ji nedopřála lékařskou péči (slušně řečeno). Baruška měla už tak rozsáhle rozjetou infekci, že nemohla ani chodit. Barči veterina stála přes 13 tisíc a nebýt dárců a fondu, nikdy bychom to nezvládli. Dnes již má nový domov, kde se o ní starají královsky. Barča měla štěstí, že šla rovnou k novým majitelům z domácího depozita u mě, které nám v té době dalo hodně zabrat, protože jsme našeho pejska museli mít v malém bytě odděleně. Hodně hafanů takové štěstí nemá a jsou v útulcích a peníze na jejich léčbu chybí.

Dobře, pojďme k programu. „Záhadou“ jsou pro mě Tremenzz a duo Mechanical Brother. Můžete o nich říct něco víc?

B.UNQ!: V ČR se dokola točí stále stejná jména, proto jsme se rozhodli oslovit u nás téměř neznámé DJz, kteří však ve svých zemích žádnými nováčky nejsou a ukázat tedy našemu publiku nové talenty. Tremenzz je můj kamarád zBelgie, se kterým jsem se seznámila minulý rok na Digital Storm Festivalu. Je rezidentem belgické halovky Liberty White, dále párty Bitz 'n Bleepz a Compressed. Kromě HardTechna také pod nickem Zemtren produkuje současné minimal techno a pravidelně hraje na rádiu IRO. Jeho jediným požadavkem byla prohlídka Prahy :-).

Co se týká Mechanical Brothers, jsme vkontaktu něco přes rok, protože mě velmi oslovila jejich produkce. Jsou to opravdu velmi talentovaní kluci, takže když přišla šance je k nám přivést, neváhala jsem ani minutu a kontaktovala je. Situace u nich byla obdobná jako u Clodagh. Jsou také aktivními členy organizace na ochranu zvířat, vlastní pejsky a konceptem party byli opravdu nadšeni.

Proč padla volba na Cover Place? Máte tento klub rády?

Blondeemonic: V Coveru jsem nikdy předtím nebyla, ale přivedla mě na něj právě Martina Kreysová z nadace.

B.UNQ!: Hlavním důvodem výběru byl vlastní přístup klubu a zájem o tuto akci. Je to skvěle řešený prostor se zajímavou výzdobou a dobrou akustikou. Co víc si přát.

Nemám moc rád takové ty závěrečné vzkazy, ale tady si myslím, že by pro ně prostor měl být!

B.UNQ!: Chtěli bychom nejprve všem, kteří na této akci jakýmkoli dílem přispívají, velmi poděkovat. Je skvělé vidět, že lidem není lhostejné, co se kolem nás děje a nezavírají před problémy oči. Doufáme, že se budou všichni bavit a společně tak příjemnou cestou uděláme dobrý skutek pro ty, kteří si sami pomoci nemohou...

Blondeemonic: Každý může pomoci je jednoduché říkat nemůžu. Ono se musí i chtít :-). Děkujeme všem, kdo nám pomáhají! Doražte v hojném počtu :-).

PARTYINFO

Rescue Animals

05.04.2013 Cover Place, Praha
DJs: Clodagh, Tremenzz, Mechanical Brothers, Kaisersoze, B.UNQ!, Golpe + Peterson, Jacker, Shimita + Lamy CZ, Bon Finix + Tripmain, Steen + The Keeper aka Makarov, Baxík, CZScream
Cena: 230 - 280
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně