Dan Stone: V kondici se udržuju boxováním

Fanoušci klubového trancu už stříhají metr, protože jejich oblíbená E-motion opět po letech teď v pátek 22.března znovu ožívá a na Flédu přijede velký britský talent Dan Stone, s kterého jsme trošku vyzpovídali.

20.3. 2013 07:06:18 | rozhovory | Vyrys

- Vyrys: Ahoj Dane, díky, že sis udělal čas pro náš rozhovor, jak se Ti letos daří?

- Dan Stone: Mám se fajn, mám spoustu práce, ale jde to dobře.

Ptám se, protože sotva jsme přežili avizovaný konec světa, začal se psát rok se třináctkou na konci, což je mnohými lidmi vnímáno jako nešťastné číslo :-). Co si o těchto věcech myslíš Ty?

S těmito věcmi si teda opravdu hlavu nelámu. Myslím si prostě, že prožít právě ten čas, který tu máme, je to nejlepší, co můžeme udělat.

Jako producent jsi třeba loni rozhodně nezahálel a očividně se ve studiu nenudíš ani letos, vyšlo Ti už několik remixů a teď v únoru i nový singl Mantra. Co nového a zajímavého pro tento rok ještě plánuješ?

V červnu mi u labelu Tool Trance vyjde nový singl Twister včetně remixu od Nitrous Oxide. Tento rok mám v plánu také spolupracovat se jmény jako Suncatcher, Toby Hedges, Johnny Yono, Bluestone nebo Nitrous Oxide. Takže je toho dost, co dělat :-)

Co třeba autorské album? Počet singlů by na něj už určitě dávno stačil. Který z těch všech tracků máš nejraději, nebo pro Tebe nejvíce znamená?

Pro letošek album neplánuju, ale možná příští rok začnu dávat nápady dohromady. Ohledně mého nejoblíbenějšího tracku musím říct, že je to Harvest Moon. Je mi nejbližší nejen proto, že na něj dav vždycky tak skvěle reaguje, ale protože si to tak perfektně sedlo už ve studiu, když jsem ho tvořil.

Jsi také velmi pilný a výborný remixér. Předělal jsi třeba klasiku Alt+F4 - Alt+F4, což je jedna z mých srdcovek a musím říct, že mě ten remix opravdu moc příjemně překvapil, protože jsem si myslel, že nic jiného se už nikdy nemůže vyrovnat originálu. Pak jsem si hned na první poslech zamiloval Tvou verzi písně Steve Brian feat. David Berkeley - Vueltas. Je pro Tebe těžší pracovat přímo na svém tracku nebo dělat remix jiné skladby?

Pro mě je vždycky těžší udělat originál, jelikož při tvorbě remixu už máš hlavní melodie a akordy, takže je to o tom vnést do toho svůj vlastní styl a přidat něco navíc. Někdy je to dost těžké vytvořit svoji skladbu a spolkne dost času přijít se správnou melodií, kterou přešně chceš. To je jednoduše ta nejtěžší část.

Poslechni si: Dan Stone pres. Aruba Flow - Watchful Eye

Je to už pár let, kdy vyšel track Watchful Eye pod aliasem Aruba Flow. Co Tě k tomu vedlo a můžeme od Tebe ještě nějaký track pod tímto jménem někdy v budoucnu očekávat?

Toto pojmenování pochází z doby, kdy jsem ještě jako malý kluk žil ve Venezuele. Aruba je jeden z tamních ostrovů. Říkal jsem si, že pro tento konkrétní alias bych mohl vymyslet nějaký název, který by byl blízký mému dětství. Nic nového pod tímto nickem už nemám, ale kdo ví... :-).

Dostává se Ti velké podpory od tria Above&Beyond a stal jsi se členem stáje jejich věhlasného labelu Anjunabeats. Pak se Ti dokonce podařilo zabodovat u samotného Armina van Buurena s EP Touchdown in Singapore/Endless Ambition natolik, že vyšlo u labelu Armada, resp. jeho sublabelu A State of Trance. Co tyhle obrovské úspěchy pro Tebe znamenaly?

Kdykoliv se mi dostane podpory od Above & Betone nebo Armina, tak je to neuvěřitelné. Dává mi to pocit, že dělám něco správného a cítím obrovský úspěch! Label Anjunabeats jsem měl vždycky rád, je to skvělý tým a stále jsou tu plány u nich vydávat, takže to bedlivě sledujte :-).

Ani jako DJ nemáš o hraní a cestování po akcích všude možně nouzi. Na kterou party nejraději vzpomínáš? Máš čas na nějaké koníčky?

Hrál jsem už na několika úžasných akcích a cítím se být velmi zvýhodněný tím, že jsem v takové pozici, kdy můžu cestovat po světě a dělat to, co tak moc miluju. Tak například můj výlet do Los Angeles loni v létě, to byla paráda, jel jsem tenkrát do USA poprvé! Má tour po Indii byla neskutečná a bylo také skvělé vidět zdejší kulturu. Mé nedávné hraní minulou sobotu v Londýně na Trance Sanctuary byl pravděpodobně můj největší zážitek, neustále skvělí lidé a atmosféra! Co se týče volného času, v kondici se udržuju boxováním a také častým běháním.

Žiješ v britském městě Norwich, jsi fotbalový fanoušek nebo Ti fotbal vůbec nic neříká?

Ano, fandím fotbalu a jsem věrný Norwich City :-) Je příjemné vidět tento klub hrát zase Premier League, doufám, že v tom budeme pokračovat :-).

V České republice budeš hrát poprvé. Měl jsi možnost něco slyšet o české taneční scéně nebo dokonce o party E-Motion? Tato noc měla sice nějaký rok pauzu, ale před Tebou tu z UK hráli třeba Sophie Sugar, Simon Patterson, Lange, Adam White a další. Navíc tady na Flédě vystoupil také francouzský sympaťák Ferry Tale, se kterým budeš v dubnu hrát b2b set na Pre ASOT 600 Meetingu.

Slyšel jsem vynikající zprávy o scéně v Česku a o party E-motion také. Jsem tolik natěšený na vystoupení tam u v ás, nemůžu se dočkat!

Budeš tu hrát společně se skvělou dvojicí Wellenrausch. Znáš tento progressive trancový projekt a jak se na toto hraní těšíš?

Ještě nikdy jsem se s nimi osobně nesetkal a na jejich hraní se fakt těším, jelikož je velice respektuju za to, co dělají, a miluju jejich sound!

Na co se od Tebe mohou natěšení fanoušci 22. března v klubu Fléda v Brně těšit? Předpokládám, že na pořádnou porci upliftu :-)!

Ano, uplitu bude spoustu, ale na začátku mého setu dám i nějaký hodně hutný progressive trance. Mám rád, když má můj set vývoj a postupně graduje i rychlost. Mám řadu nových tracků, remixů a mashupů, takže už se moc těším!

Měl bys pro lidi v České republice nějaký vzkaz?

Doufám, že si všichni užijete můj set, a těším se na vás!

PARTYINFO

E-Motion: Always one step ahead

22.03.2013 Fléda, Brno
DJs: Dan Stone, Wellenrausch (live), Stepan Bruck + Vyrys, Free Gate, Joe Cormack, Najgecc
2nd: Christine Lau, Kaster Cordalis, Andreas Tonar, Sonja, Deivis, Segment
Cena: 200 / 250
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně