Video: Portishead & Roseland NYC Live

Informace, že tu v létě budou hrát Portishead, se setkala s pochopitelným nadšením. Nikoliv však všeobecným.

19.3. 2013 10:13:45 | film & video | Jan „ian“ Hromek

Portishead v Roseland Ballroom

Ozvali se i mladí a neklidní s tím, že je toto lavinovitě se šířící nadšení ani trochu nedojímá. Well, k telecímu věku patří i potřeba jej neustále dávat najevo: jsem „mladej-blbej“ a evidentně se s tím trochu peru. A potřebuji nakopat zadek, nejlépe nějakým fotrům.

Ale proč zrovna Portishead, kteří dělají introvertní a intimní hudbu (jistě, v kontrastu s tím, že budou hrát v Praze ve velké sportovce a jsou headlineři velkých festů)? Nejsou zrovna oni příliš snadný cíl, co se ani moc nehýbe, spíše se plazí - stejným hlemýždím tempem, s jakým vydávají desky (za víc jak dvacet let existence tři)?

Popravdě, z trip hopu mi byl vždy bližší podivínský Tricky, ale nemůžu neslyšet, že Dummy je i po těch letech proklatě dobrá hudba. A z jejich koncertu, co jsem předloni na Exitu slyšel, jsem kecl na zadek, jak byl dobrý. Prostě k nim mám přirozený respekt. Takže: nemusím povinně jásat, že v Praze bude vůbec poprvé hrát kapela, která patří k těm nej. To vůbec ne, ale nevidím důvod, proč rýpat do těch, co se už teď těší. Snad se těmto i tamtěm bude líbit komornější a akustický koncert z NYC z roku 1997 :).

Video: Roseland NYC Live

Tracklist:

1. Humming
2. Cowboys
3. All Mine
4. Mysterons
5. Only You
6. Half Day Closing
7. Over
8. Glory Box
9. Sour Times
10. Roads
11. Strangers

PARTYINFO

Portishead

19.06.2013 Sportovní hala, Praha
Live: Portishead, Savages
Cena: 890 - 1.590
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně